فرهنگ و جامعه

آغاز سال هجری – قمری حاکی از :

نویسنده  :  استاد مولانا عبدالله بلوچ 

آغاز سال هجری – قمری حاکی از :

– تعبیه زمینه جهت شکل گیری پایه های متین جامعه دینی در قالب موازین مهر گستر اسلامی برای زندگی مسالمت آمیز همه اقوام جهت توسعه بدنه ی آن در بخش های مختلف .

– میزان تحمل سختی های مفرط از ناحیه ی آنحضرت – ص – و یاران راستینش – رض – جهت کاشت شجره توحید برای تربیت و آموزش نسل جدید جهت ارائه خدمات دینی در سراسر کره خاکی .

– هجرت مبارک پیامبر – ص – و یار غارش ابوبکر صدیق – رض – از مکه به مدینه جهت احداث ساختار جامعه اسلامی و زیر مجموعه اش ( قوای سه گانه مقننه، مجریه، قضائیه و . . . ) که عاری از هر گونه ظلم، بی عدالتی و رانت خواری و . . . باشد .

– تضحیه جانانه ابوبکر صدیق – رض – جهت حفاظت همه جانبه از کاراکتر بر آمده ی  منجی عالم بشریت  – ص – در طی  هجرت میمون طاقت فرسا که ده روز به طول انجامید .

– ترک مهین مادری جهت صیانت ایدئولوژی اسلامی ناب و دوری از هرگونه شرکیات، ناسیونالیسم، خرافات، دیکتارتورسیم و غیره، گرچه منجر به مصادره شدن دارایی ها و مستغلات شود .

– تکیه بر ارائه راه حل های خلاقانه جهت ترانزیت از چالش های حاکم و اجتناب از رو آوری به کنش‌های نسنجیده بسان اما‌و اگر نمودن، معضلات پیش آمده را به گردن یکدیگر انداختن و . . . .

– برچیدن بساط ظلم ، تبعیض و مشارکت آحاد اکیپ ها در قالب توزیع قدرت دیپلماسی بر مبنای شایسته سالاری صحیح دینی نه نژادی و قومی در بطن قلمرو حکومت اسلامی.

– ارایه رشادت و بطولیت جوانان صدر اسلام جهت رهایی از آیین من درآوردی آبایشان که در تار و پود شان عجین شده بود که در نتیجه، درصد ایستادگی آنان را به صورت اتوماتیک در قبال رویداد های پیش بینی نشده همچون کوهی نیز ارتقا می داد .

– خنثی سازی جملگی طرح های مهلک دشمنان اسلام، وقتی که فرایند مطلوبی جهت رشد جامعه در زمینه های مختلف در قالب برنامه ریزی سنجیده تواُم با انطباق شرایط موجود در بطن جامعه – باذن الله  – آغاز گردد .

در مجموع، آغاز سال هجری قمری، یک تصویر نوینی را از دوران زرین صدر اسلام که آکنده از صلح و صفا، امنیت و رفاه بود برای جهانیان ارایه می دهد که نه بشریت در گذسته آن را به چشم دیده و نه تا به امروز آن را نیز خواهد دید .

تاریخ :

۲۰ ذی الحجه ۱۴۳۹ ه – ق برابر با ۱۰ شهریور ۹۷ ه – ش .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن