مطالب ویژه

آیا ویروس کرونا یک بیماری هست؟

سلام خداقوت،دراین شرایط کرونا،که از لحاظ علمی ثابت شده باید مرتب آب نوشیده شود و گلو خشک نباشد که اگر ویروس وارد بدن شد توسط آب به معده هدایت شود،برای من که کارمندبهداشت هستم و با مردم و واکسیناسیون اطفال در ارتباطم حکم روزه چیست؟می توانم روزه نگیرم؟

سلام خداقوت،دراین شرایط کرونا،که از لحاظ علمی ثابت شده باید مرتب آب نوشیده شود و گلو خشک نباشد که اگر ویروس وارد بدن شد توسط آب به معده هدایت شود،برای من که کارمندبهداشت هستم و با مردم و واکسیناسیون اطفال در ارتباطم حکم روزه چیست؟می توانم روزه نگیرم؟

 

پاسخ :

حکم مسئله را در این باید دید که آیا ویروس کرونا یک بیماری است یا یک نشانی از قدرت الله تعالی که برای پندآموزی و عبرت برای جهانیان فرستاده شده است.

اگر آن را یک بیماری قلمداد کنیم برای هر بیماری درمانی وجود دارد بخصوص که این بیماری علائم سرماخوردگی دارد (چنانچه علوم پزشکی همین باور را دارد).
اما آنچه که مسلم است روند درمان این بیماری مانند سایر امراض نبوده و بلکه به سرعت در حال شیوع مرگبار از یک شهر به تمام نقاط کشور و جهان است و همچنان مرگ ناشی از این ویروس ادامه دارد بطوری که قدرت های جهان و دانشمندان پزشکی را عاجز ساخته است و داروهای جدید هم کارساز نمی باشد، آیا با این وجود بازهم صحیح است که به چشم یک بیماری نگریسته شود ؟

1- اگر بیماری است چرا درمان ندارد ؟
2- چرا کشنده است؟
3- چرا فراگیر و جهانی است و مانند دیگر بیماری ها نیست؟
4- چه کسی این ویروس را فرستاده است ؟
5 چرا فرستاده است؟

باید پذیرفت که کرونا یک نشانی از قدرت الهی برای جهانیان است بخصوص برای جباران روی زمین که الله تعالی با یک موجود بسیار ضعیف و حقیر به همه ثابت کرد که قدرت مطلق بر جهان فقط از آن اوست و سایر انسان ها موجودات ضعیفی هستند و او قادر است هر تصمیمی برای جهانیان و این کره خاکی بگیرد و هیچ کس نتواند مانع تصمیم او شود.

 راه حل چیست ؟

الله تعالی مهربان است تمامی حوادث ناگوار نتیجه عملکرد انسان هاست و هیچگاه دشواری های زندگی را بر امتی فرود نمی فرستد تا زمانی که مستحق اش نباشند وبسیار زود از بندگانش گذشت می کند پس بنابر این راه گذشت الله تعالی بازگشت انسان ها بسوی اوست .

بازگشت بسوی الله چگونه است ؟

1- بر پا داری واجبات دینی از جمله نماز و روزه؛
2- توبه صادقانه از تمام گناهان و تکرار نکردن شان؛
3- روزانه حداقل صدبار استغفار کردن (استغفرالله ربی من کل ذنب و اتوب الیه)؛
4- خواندن اذکار ( از جمله اذکار وارده در سنت و تلاوت قرآن)؛
5- اعتماد و توکل فقط و فقط بر الله جل جلاله؛

6- رعایت اصول بهداشتی؛

اینها تنها درمان کرونا و دفع عذاب الهی می باشند.

وَ لِلَّهِ جُنُودُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ کانَ اللَّهُ عَزيزاً حَکيماً. (فتح/7).

وسپاهیان آسمانها وزمین از آن خداست, وخداوند پیروزمند حکیم است.

وَ ما يَعْلَمُ جُنُودَ رَبِّكَ إِلّا هُوَ وَ ما هِيَ إِلّا ذِكْرى لِلْبَشَرِ(مدثر/31).
و [شماره] سپاهيان پروردگارت را جز او نمى‏ داند و اين [آيات] جز تذكارى براى بشر نيست.

﴿ وَمَنْ يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتِ وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَا يَخَافُ ظُلْمًا وَلَا هَضْمًا ﴾ [طه: 112].
و کسي که کارهاي شايسته انجام دهد در حالي که او مؤمن باشد، پس نه از ستمي مي ترسد و نه از کم و کاستي، (در حقش مي هراسد).

﴿ إِنَّ اللَّهَ لَا يَظْلِمُ النَّاسَ شَيْئًا وَلَكِنَّ النَّاسَ أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ ﴾ [يونس: 44].
يقيناً خداوند به مردم هيچ ستم نمي کند ، ولي مردم به خويشن ستم مي کنند .

﴿ مَنْ عَمِلَ صَالِحًا فَلِنَفْسِهِ وَمَنْ أَسَاءَ فَعَلَيْهَا وَمَا رَبُّكَ بِظَلَّامٍ لِلْعَبِيدِ ﴾ [فصلت: 46].
هر کس که کار شايسته اي انجام دهد، پس به سود خود اوست، و هر کس بدي کند، پس به زيان اوست، و پروردگار تو هرگز به بندگان ستم نمي کند.

﴿ أَوَلَمْ يَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَيَنْظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ كَانُوا أَشَدَّ مِنْهُمْ قُوَّةً وَأَثَارُوا الْأَرْضَ وَعَمَرُوهَا أَكْثَرَ مِمَّا عَمَرُوهَا وَجَاءَتْهُمْ رُسُلُهُمْ بِالْبَيِّنَاتِ فَمَا كَانَ اللَّهُ لِيَظْلِمَهُمْ وَلَكِنْ كَانُوا أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ ﴾ [الروم: 9].
آيا در زمين گردش نکردند، تا بنگرند عاقبت کساني که پيش از آنها بودند؛ چگونه بود ؟! (آنها) نيرمند تر از اينان بودند، و در زمين دگرگوني به وجود آوردند و آن را بيشتر از آنچه (اينان) آبادش کرده اند، آباد کردند، و پيامبرانشان با دلايل روشن به سوي آنها آمدند، پس خداوند بر آن نبود که برآنها ستم کند، و ليکن (آنها) به خودشان ستم مي کردند.

﴿ وَلَا تَحْسَبَنَّ اللَّهَ غَافِلًا عَمَّا يَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا يُؤَخِّرُهُمْ لِيَوْمٍ تَشْخَصُ فِيهِ الْأَبْصَارُ ﴾ [إبراهيم: 42].
و گمان مبر که خدا ، از آنچه ستمکاران مي کنند غافل است ، (نه ، بلکه کيفر) آنها را براي روزي که چشمها در آن خيره مي شوند ، به تأخير مي افکند .

﴿ وَمَا كَانَ رَبُّكَ مُهْلِكَ الْقُرَى حَتَّى يَبْعَثَ فِي أُمِّهَا رَسُولًا يَتْلُو عَلَيْهِمْ آيَاتِنَا وَمَا كُنَّا مُهْلِكِي الْقُرَى إِلَّا وَأَهْلُهَا ظَالِمُونَ ﴾ [القصص: 59].
و پروردگار تو هرگز نابود کننده ي قريه ها (و آباديها) نبود، تا اينکه در کانون آنها پيامبري بفرستد، که آيات ما را برآنها بخواند، و ما هرگز قريه ها (و آباديها) را هلاک نکرديم؛ مگر آن که اهالي آن ستمکار بودند.

(وَرَبُّكَ الْغَفُورُ ذُو الرَّحْمَةِ لَوْ يُؤَاخِذُهُمْ بِمَا كَسَبُوا لَعَجَّلَ لَهُمُ الْعَذَابَ) [الكهف: 58].

و پروردگارت آمرزنده، و صاحب رحمت است، اگر به خاطر آنچه مرتکب شده اند، آنها را مؤاخذه مي کرد، قطعاً هر چه زود تر عذاب را براي آنها مي فرستاد.

وااسلاماه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی