اخبار جهان

ادامه کشمکش‌ها بر سر حجاب دانش‌آموزان در نیجریه

محلی ایالت «لاگوس» نیجریه دیروز، ۱۹ بهمن، پرونده ممنوعیت حجاب در مدارس دولتی این ایالت را به دادگاه عالی نیجریه کشاند. دولت محلی لاگوس پیش‌تر حجاب دانش‌آموزان مسلمان در مدارس دولتی این ایالت را ممنوع کرده بود؛ اما با اعتراض مسلمانان، دادگاه تجدیدنظر حکم ممنوعیت حجاب را لغو کرد.

دادگاه تجدیدنظر تابستان گذشته با اعلام اینکه ممنوعیت حجاب، نقض حقوق ابتدایی دانش‌آموزان مسلمان است، آن را لغو کرده بود. اکنون دولت لاگوس پرونده ممنوعیت حجاب در مدارس دولتی را به دادگاه عالی نیجریه کشانده است تا بتواند رأی دادگاه تجدیدنظر را لغو و حجاب را در مدارس مجدداً ممنوع کند.

حکم دادگاه عالی نیجریه تعیین‌کننده سرنوشت حجاب دانش‌آموزان مسلمان در لاگوس خواهد بود.

کشمکش‌های موجود میان مسلمانان نیجریه در شمال این کشور و مسیحیان در جنوب و همچنین اقدامات گروه تروریستی بوکوحرام با سوءاستفاده از شعائر و نشانه‌های اسلامی از جمله حجاب، شرایط را برای مسلمانان این کشور در استفاده آزادانه از پوشش اسلامی دشوار کرده است.

منبع: ایکنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی