مطالعات اسلامی

از اشتباه کردن، مترس !

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

از اشتباه کردن، مترس !

اشتباه کردن، جزو لاینفک زندگیت بوده که آنی نمی توانی آن را از حیات خود حذف کنی و در آهنگ فرار از آن باشی .

یاد بگیر که اندکی از اشتباه کردن در زیست نهراسی؛ چون هر خطایی که در زندگیت مرتکب می شوی، فرصتی زرین برای یادگیری و کسب تجربه فراوان بنیادین برایت در زندگی بوده و تو را جهت عبور از موانع احتمالی پیش بینی نشده در آتی، کمک شایانی می کنند .

هر گاه، به زمین خوردی و دچار اشتباه در زندگیت شدی، مبادا فورا سرخورده و مایوس شوی و هدفت را که رسیدن به آرزوهای دیرینه مشروعت بوده، در بلند مدت به نسیان ببری، بلکه به صورت قاطعانه به راهت ادامه بده و تا موفق نشدی، هرگز دست از کارت بر نداری .

اگر تسلیم نخستین اشتباه در زندگیت شوی، و در صدد اصلاح آن از زیست خود بر نیایی، قطعا در حوزه کاریت، شکست خورده و همگی برنامه هایت جهت دستیابی به موفقیت حقیقی به باد خواهند رفت.

امکان دارد در زندگیت، بارها – بار پایت را روی لبه تیز اشتباه کردن بگذاری؛ ولی هر بار که در عرصه کاریت، دچار اشتباه شدی، از گذشته مصمم تر شو و تلاش کن تا به هدفت نریسدی، شمه ای از موضع بهینه خویش، عقب نشینی نکنی .

بدین ترتیب، اشتباه کردن، بخشی از زندگیت بوده و هموار مواظب باش که نباید به انگیزه های واهی از آن بگریزی و بایستی هر طوری که شده، با آن کنار بیایی؛ چون ترس داشتن از آن در حیات، باعث زمین خوردن زود هنگام تو در زندگیت شده و جملگی روزنه های امید را بر روی تو جهت ایصال به پله نردبان موفقیت در آتی نیز خواهند بست .

تاریخ : ۳ جمادی الاولی ۱۴۴۰ برابر با ۱۹ دی ۹۷ .

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن