فکر و دعوت

اسلام دین متهم به …!

دکتر محمد راتب نابلسی.
ترجمه و تلخیص راشد راهیاب

شاعر مشهور لبنانی رشید سلیم، مهاجر است و در برازیل – امریکای جنوبی اقامت دارد. این شاعر که پیرو دین مسیحیت است به شهر (سان باولو) امریکای جنوبی دعوت گردید که در جشن بزرگداشت تولد پیامبر گرامی اسلام شرکت نماید و از خواسته شد تا در جمع حاضرین به ایراد سخن به پردازد که من صحبتهای اورا خدمت تان عرض می نمایم:
اسلام، ناحق متهم به دین وحشت و ستم گردیده است.
ای مسلمانها و عربها! شما در سال یک بار پیامبر اسلام را در زبانهای تان تولد می نماید، اما روز هزار بار اورا در دلها، عقلها و کردار تان می‌ می‌رانید.
اگر پیامبر در ارواح تان پرورش و تولد میافت، امروز همه‌ای تان با او متولد می‌شدید وهر یکی از شما محمدی کوچکی بودید. و جهان از یک هزار سال به این سو، اندلس بزرگی بود وشرق و غرب از دیر زمانی با هم رابطه و داد ستد داشتند. مادیات غربِ پیش‌رفته با روح شرق مسلمان عقد سوگند می بست. عقل و قلب، دست به دست هم داده و تا انتهای زندگی، دوشا‌‌‌دوش هم‌دیگر مسیر خود را می‌ پی‌مودند.
ای مسلمانها! دشمنان شما بر دین تان دروغ و افترا می بندند. اسلام را متهم به وحشت، تعصب و نژاد پرستی می نمایند در حالیکه همه‌ای این تهمت‌ها به اسلام ناحق بوده و آن مبراء از این چیزهاست. اما، کردار و غفلت شما مسلمانها، این دروغها وافتراها را تایید نموده و برآنها صحه می گذارد.
همین الان اگر بررسی کنید، دین تان دین دانش است، اما شما نادان هستید. دین شما دین تساهل وآسانگیری است، اما خود تان شدت وسختگیری دارید. دین تان دین نیکویی و خوبی است، اما شما مورد نفرت انزجار واقع شده اید. دین تان دین نصرت و یاری رسانیدن است، اما شما دست از همکاری و یاری رسانیدن شسته اید. دین تان دین پاکیزیگی و تهذیب است، اما شما خود را به فراموشی و بی خبری زده اید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی