Uncategorized

اسلام عزیز همیشه صلح را از جنگ مقدم داشته است

﴿بخش چهارم﴾:
در بخش قبلی تهاجم فکری دشمنان اسلام را از طریق منافقین ذریعه ی رسانه ها، ماهواره ها و دیگر وسایل حربی جنگ نرم مورد بحث قرار دادیم و موارد مختلف ایجاد تزلزل دینی و دین گریزی را با شست و شوی مغزی جوانان که قشر اساسی جامعه را تشکیل میدهد نیز زیر ذره بین قرار دادیم.
اسلام عزیز همیشه صلح را از جنگ مقدم داشته است، و لفظ زیبای اسلام از سلامتی، صلح و آرامش حکایت میکند.
اما امروز دشمنان اسلام چهره ی اسلام را برعکس می خواهند نشان دهند و اسلام را دین خشونت و کشتن مطرح کنند.
امروز کفار از مسلمانان می ترسند آنها را به جان هم انداخته اند، و در پی بدنامی اسلام هستند ، تمام جنگ هایی که در اکثر کشورها است پشت پرده و اداره کننده ی آنها ملحدین و منافقین هستند.
خطر منافقین از یهود و نصاری بیشتر است، چون یهود و نصاری دشمن شناخته شده اند، ولی منافق دشمن ناشناخته است و ضربه های مهلکی به اسلام وارد می کنند.
حقیقت مبرم بسا اسفناک است که منافقین در جنگ نرم و جنگ تبلیغاتی گویا سبقت را از جنگ میدانی و سنگر برده اند. زیرا مخاطبان زیادی دارند که هر روز برای شان برنامه دارد و هر روز ذهن مخاطبان شان را شستشو میدهند و گفته اند:
( ماتکرر تقرر ) هرچیزیکه بار بار تکرار شود پس درذهن جای گزین می شود.
این یک واقعیت است که اکثر مردم فکر و ذهنیت شان خواه یا نخواه دزدیده می شود و از حقایق بدور میمانند، زیرا از واقعیت امر خبر ندارند ؛ حالا یا بعلت دوری از ان و یاهم بخاطر بی پروایی و عدم تحقیق در مورد آن .
برنامه هایی که از طرف هزینه کنندگان آن تبلیغات جنگ فکری تهیه میشود و طبق خواسته های آنها در فکر و ذهن مخاطبان تزریق میشود، روز بروز بیشتر و متراکم تر شده، در قالب شهوات توده های عظیمی از مردم را با آن جلب و جذب نموده اند.
وحدت و پرهیز از تفرقه،از دستورهای اکید قرآن کریم، سنت نبوی صلی الله علیه وسلم، و پیشوایان دینی ماست و دستور اعتصام به ریسمان الهی در سوره ی آل عمران بیانگر وحدت حقیقی بین مسلمانان است.
دولت ها و ملت های اسلامی در سایه ی اتحاد و انسجام و در پرتو تعالیم قرآن وسنت میتوانند سرنوشت سعادتمندانه و قدرتمندانه داشته باشند.
مع الاسف دشمنان اسلام و مسلمین برای ایجاد تفرقه در طول تاریخ از یک سو و ساده لوحی برخی از مسلمانان از سوی دیگر سبب شکاف میان مسلمانان شده است.
دشمنان کینه توز اسلام در طول تاریخ، وحدت اسلامی را به عنوان مانع جدی هدف قرار داده و به گروه گروه کردن مسلمانان پرداختند.
منافقان برای هر جامعه از خطر هر دشمنی بیشتر است چرا که از یک سو شناخت آنها غالباً آسان نیست و از سوی دیگر دشمنان داخلی هستند و گاه چنان در تارو پود جامعه نفوذ می کنند که جدا ساختن آنها کار بسیار مشکلی است و از طرفی روابط مختلف آنها با سایر اعضاء جامعه، کار مبارزه را با آنها شوار می سازد
چهره هایی که معمولا به حسب ویژگی های شخصیتی به دنبال منافع فردی، گروهی و باندی خود هستند، از منظر قرآن دارای ویژگی هایی اند که به راحتی قابل شناسایی می باشند
مسلمانان برای شناخت دقیق راه های زندگی در جامعه که نیازمند آگاهی از هویت فکری افراد مختلف به ویژه مدعیان تصدی در امورات عمومی و موثر بر زندگی مردم اند، اگر به اخبار و راهنمایی  های کتاب و سنت بیشتر توجه نمایند، معیارهای شناخت دقیق و موشکافانه ای را استخراج خواهند کرد که می تواند آنان را در پیشبرد اهداف بلند زندگی اجتماعی موفق نماید.
خطر منافقین در هر جامعه ای هشداری است که باید مردم و مسولین با دقت نظر نسبت به عملکرد آنان حساس باشند.
نفاق رفتاری است ناشی از انگیزه‌های مادی و دنیوی؛ در چنین حالتی بشر به راستی و از درون به امری معتقد نیست بلکه از روی انگیزه های خاص تظاهر به اعتقاد می نماید.
در ریشه‌یابی نفاق و رفتار منافقان به این نتیجه می‌رسیم که اهل نفاق انگیزه‌های مختلفی داشته‌اند و عوامل گوناگون منشأ نفاق و رفتار منافقانه است.
براستی که بیماری نفاق از سایر بیماری های دیگر خطرناکتر است که سرانجام انسان را در روز قیامت معلوم و مشخص می سازد.
امروزه به خاطر پابند نبودن مردم به ایمان و نبود تقوا، نفاق به صفت بسیاری از مردم تبدیل شده است.
دعوتگران و علما باید بدانند که چنانچه رهبر و قائد ما به سه طیف (ایمانداران واقعی و کفار و منافقان) روبرو بود، آنان نیز با این سه طیف در جامعه روبرو هستند.
صفات ایماندار واقعی و کفاری که کفرشان صریح است برای همگان محرز و مشخص می باشد، آنچه که نامعلوم و مشخص است منافقانند که باید تلاش کنند تا آنان را بشناسند چرا که شناخت و معرفت نیمی از مشکل را حل می سازد.
گروهی منافع خود را در ضرر می بینند و با توجه به اینکه توانایی مقابله با حق را ندارند، دست به اقداماتی غیر اخلاقی می زنند و درظاهر با مردم هستند ولی در اصل، برعکس جهت حرکت حق عمل می کنند و بدون اینکه متهم به مقابله و مبارزه با حکومت اسلامی باشند کار شکنی می کنند.
ولی افراد مسلمان باید زیرک و باهوش باشند، تا قربانی ساده لوحی خویش نشوند و با استفاده از قرآن و سنت زندگی نامه ی پیامبراکرم صلی الله علیه وسلم،  که بهترین الگو برای ما مسلمانان است، بهترین راه برخورد با این افراد را بفهمند وعمل کنند.
باید ملت مسلمان ما بیدار باشد که دشمنان اسلام و بدخواهان نظام های اسلامی و حسودان شریعت اسلام و آنهایی که منافع خود را در تناقض با برپایی شریعت اسلام میبینند ، تمام سعی خود را می کنند تا  چهره های مسلمانان حقیقی و فی سبیل الله را دگرگون جلوه دهند و این مخلصان راه شریعت را تروریست، افراطی، تکفیری، وبا القاب زشت معرفی کنند.
آنها میکوشند تا با نشر اکاذیب و خبرهای دروغین، پیشرَوی های مؤمنان را در عرصه های مختلف میدان جنگ و فرهنگ، عکس واقعیت نشان بدهند تا دلهای بعضی از مسلمانانِ منتظر نصرت را آزرده سازند و امید آنهارا به یاس تبدیل کنند.
امروزه به اندازه ای که در بخش تبلیغات هزینه میشود در بخش های دیگر آنقدر مصرف نمیشود پس مؤمنان بدانند که خبرهای منتشرشده از رسانه های مختلف انترنتی، ماهواره ای، تلویزیونی و رادیویی، و همچنان  اکثر خبرهای منتقل شده از زبانها در مجلسها و غیره، همه مسموم و خالی از دروغ نیستند زیرا شبکه های اجتماعی در کل مربوط به:
غربی ها، مستشرقین، سروشی ها و یا منافقین و اجیران مسلمان نمای آنان هستند و همه ی کوشش آنها این است تا یک راست را با صد دروغ مخلوط کرده و به خورد ملت های مسلمان بدهند.
پس فریب جنگ تبلیغاتی دشمن را نخوریم وهوشیارانه خبرهارا ابتدا از فِلتر حقیقت عبور دهیم وسپس نتیجه را بدست آوریم.

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.
جزاکم الله خیراً!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن