فکر و دعوت

اصل مهم برای اخوت و برادری ایمانی

تمام خدمات قرآنی که انجام میدهی مبارک است. حضرت حق پیروزتان کند، شما را دچار سستی نکند و اشتیاق تان را فزونی بخشد.

برادر عزیز، برادران صدیق و کوشایم!

تمام خدمات قرآنی که انجام میدهی مبارک است. حضرت حق پیروزتان کند، شما را دچار سستی نکند و اشتیاق تان را فزونی بخشد.

برای اخوت و برادری، اصلی را بیان می کنم، آن را جدی بگیرید. حیات، نتیجه وحدت و اتحاد است.

وقتی اتحاد امتزاج دهنده رخت بربندد، حیات معنوی هم از بین می رود. هم چنان که آیه‌ی ( ولا تنزعوا فتفشلوا وتذهب ریخکم ) اشاره دارد، اگر همکاری و تعاون صدمه ببیند شور و شوق جماعت از بین خواهد رفت.

می‌دانید که اگر سه تا الف جدا جدا نوشته شود، ارزش آن ۳ خواهد بود، اما اگر بر اساس همبستگی عددی نوشته شود ارزش آن ۱۱۱ صد و یازده می شود؛ به همین ترتیب اگر سه چهار نفر از خادمان حق هم چون شما، جداگانه و نه براساس تقسیم کار عمل کنند، توانشان به اندازه سه چهار نفر خواهد بود، حال آن که اگر با اخوتی حقیقی و تعاونی که موجب افتخار کردن به فضایل یکدیگر باشد، و با سِر فانی شدن در یکدیگر به نحوی که عین هم شوید حرکت کنید، چهار نفر از شما از ارزش توانمندی چهار صد نفر برخوردار می شوید.

شما در حکم مهندسینی هستید که نه به شهر بزرگ اسپارتا، بلکه به کشوری بزرگ برق می رسانید و روشنایی می دهید.

همکاری چرخ دنده های یک ماشین امر اجتناب ناپذیری ست. نباید به یکدیگر رشک برد بلکه بر عکس، باید از توان و قدرت بیشتر همدیگر، خشنود و خرسند شد.

اگر چرخ دنده یی را در یک ماشین، دارای شعور و ادراک بدانیم، با دیدن چرخ دنده قوی تر، خوشحال می شود، زیرا وظیفه او را سبک تر می کند.

کسانی که مسؤولیت خدمت به حق و حقیقت قرآن و ایمان، این خزانه عالی و بزرگ را بر دوش می کشند، به حضور کسانی قوی تر از خود افتخار کرده، خود را مدیون آنها می دانند و خداوند را شکر می کنند.

مراقب باشید از هم انتقاد ( نابجا و عیب جویی) نکنید. در بیرون از این جا، هستند افراد دیگری که بخواهید از آنها انتقاد کنید.

من همان طور که به فضایل شما افتخار می کنم، در برابر مزیتی که شما دارید و من از آن محروم هستم احساس خرسندی می کنم؛ احساس می‌کنم مزیت و فضیلت شما از آن من است.

شما هم باید طبق نظر استادتان باهم رفتار کنید. سعی کنید افشاء کننده‌ی فضایل هم باشید.

————————-

منبع: تاریخچه حیات سعید نورسی / نویسنده: سعید نورسی / مترجم: داود وفایی / نشر احسان

 

به نقل از سایت نوگرا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی