اخلاق و تربیتفرهنگ و جامعه

اصول تغيير زندگي

اگر جهان خود، شيوه تفكر، احساسات واعمال تان را تغيير دهيد بافكر واحساسات تازه‌اي به دنياي اطراف مي‌نگريد ودست به كارهايي مي‌زنيد كه قبلا فكرش را نمي‌كرديد. هشت اصل براي تغيير زندگي وجود دارد.

خودتان را تغيير دهيد

اگر شيوه تفكر، احساسات و اعمال تان را تغيير دهيد، جهان اطراف شما نيز تغيير مي‌كند. وقتي شما تغييركنيد با فكر و احساسات تازه‌اي به دنياي اطراف مي‌نگريد و دست به كارهايي مي‌زنيد كه قبلا فكرش را نمي‌كرديد. اگر با تغيير جهان بيروني، خودتان را تغيير ندهيد همچنان كاستي‌ها، خشم، منفي بافي، گرايش به تخريب خود و… را با خود به همراه داريد، بنابراين در موقعيت جديد آنچه را در آرزويش بوديد نخواهيد يافت، زيرا ذهن‌تان هنوز انباشته از چيزهاي منفي است.

خودتان را كنترل كنيد

«هيچ كس بدون اجازه من نمي‌تواند مرا آزرده كند» احساس و واكنش شما در هر شرايطي به خود شما بستگي دارد. شما مي‌توانيد انديشه‌ها، واكنش‌ها يا احساسات تان را درباره هر چيزي انتخاب كنيد و نشان دهيد، اما نبايد هيجان زده شويد يا رفتار اغراق‌آميز يا منفي نشان دهيد. وقتي بفهميد هيچ چيز بيروني نمي‌تواند احساس شما را كنترل كند، مي‌توانيد به تدريج اين انديشه را به زندگي روزانه خود وارد و آن را تبديل به يك عادت كنيد. عادتي كه مي‌تواند به مرور زمان قوي‌تر و قوي‌تر شود. با اين كار زندگي تان بسيار آسان‌تر و دلپذير‌تر مي‌شود.

ببخشيد

«شخص ضعيف هرگز نمي‌بخشد. عفو و بخشش نشانه قدرت است» يادتان باشد بخشش و رها كردن گذشته باعث آرامش شما و كمك به مردم جهان تان مي‌شود و صرف وقت براي مرور خاطرات منفي (بعد از اينكه از آن تجربه و درس گرفتيد) ديگر كمكي به شما نخواهد كرد. تفكر در گذشته فقط باعث مي‌شود شما بيشتر رنج ببريد و نتوانيد در حال حاضر كار مفيدي انجام دهيد. اگر «نبخشيد» به گذشته و يك شخص ديگر اجازه مي‌دهيد احساسات تان را در دست گيرد، اما با عفو و بخشش خود را از اين بند رها مي‌كنيد و مي توانيد روي مرحله  بعدي تمركز كنيد.

عمل كنيد

«يك مثقال عمل بهتر از يك خروار حرف است» اهل عمل بودن سخت و دشوار است، اما براي رسيدن به اهدافتان بايد دست به كار شويد و با موانع بجنگيد.

به لحظه توجه كنيد

بهترين راه براي غلبه بر اين مقاومت دروني كه معمولا باعث مي‌شود كاري انجام ندهيد، اين است كه در زمان حال باقي بمانيد و تا حد امكان شرايط را بپذيريد، زيرا زماني كه شما در زمان حال بسر مي‌بريد درباره لحظه‌هاي بعدي كه تحت كنترل شما نيستند نگراني نداريد، بنابراين راحت‌تر مي‌توانيد وارد عمل شويد و بر زمان حاضر تمركز و بهتر عمل كنيد.

انسان باشيد

به ياد داشته باشيد همه ما گذشته از اينكه چه كسي هستسم، انسانيم و مستعد اشتباه. تعريف يك استاندارد غيرمنطقي براي افراد فقط باعث ايجاد در گيري‌هاي غير ضروري و منفي بافي در وجود شما مي‌شود. بايد به ياد داشته باشيد دوري از عادت بد خودتخريبي در اشتباهات تان باعث موفقيت‌هاي بعدي مي‌شود و به جاي آن مي‌توانيد، ببينيد كجا اشتباه كرديد و چه چيزي مي‌توانيد از اين اشتباه بياموزيد و سپس دوباره تلاش كنيد.

خوبي مردم را ببينيد

«انسان دقيقا به اندازه‌اي بزرگ مي‌شود كه براي كمك به اطرافيانش تلاش مي‌كند»
اگر به دنبال پيشرفت هستيد روي خوبي افراد تمركز كنيد. اين كار باعث مي‌شود زندگي براي شما آسان‌تر و همزمان دنيا وروابط تان مثبت‌تر و دلپذير‌تر شود. زماني كه شما خوبي افراد را مي‌بينيد، كمك كردن به آنها برايتان راحت‌تر مي‌شود. با كمك به ديگران و با ارزش دادن به آنها در طي زمان آنچه را داده‌ايد دوباره به دست مي‌آوريد و افرادي كه به آنها كمك كرده‌ايد ممكن است به ديگران كمك كنند و در نتيجه شما با هم چرخه‌اي از تغييرات مثبت ايجاد مي‌كنيد كه رشد مي‌كند و قويتر مي‌شود. با تقويت مهارت‌هاي اجتماعي تان مي‌توانيد شخص با نفوذي شويد و اين چرخه رو به جلو را تقويت كنيد.

تظاهر نكنيد

«شادماني زماني حاصل مي‌شود كه تفكر، گفتار و كردار شما هماهنگ باشد» يكي از بهترين نكات براي بهبود مهارت‌هاي اجتماعي رفتار يكسان و ارتباط بر اساس اعتماد است. افراد واقعا به ارتباط درست و اطمينان بخش علاقه دارند و زماني كه انديشه، گفتار و كردار شما يكي باشد به لذت دروني بالايي مي‌رسيد. وقتي افكار و گفتار شما هماهنگ است و وقتي اين هماهنگي بروز پيدا كند، افراد علاقه مند مي شوند واقعا به آنچه مي‌گوييد گوش كنند و شما بدون هيچ گونه ناهماهنگي با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنيد. اگر اعمال شما با آنچه فكر مي‌كنيد و بر زبان مي‌آوريد يكسان نباشد، كم‌كم باور خودتان و كساني كه به شما ايمان دارند (درباره آنچه مي‌توانيد انجام دهيد) خدشه‌دار مي‌شود.

منبع: روزنامه آرمان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی