زن در اسلام

اعلام خطر به خواهران

عصری که در آن زندگی میکنیم با وجود پیشرفت اسباب و تکنالوژی متاسفانه از نظر اخلاق رو به افول و سقوط است، فساد در جوامع بشری به اوج رسیده و گرگهای انسان نما به هر طریق ممکن می خواهند زنان و دختران معصوم را شکار کنند از طریق تماسهای تلفنی اظهار محبتهای دروغین تعریف و تمجید و ستایشهای بیجا و….

لذا این امر وظیفه والدین را سنگین و مراقبت آنها را می طلبد که بیدار باشند و با چشمانی باز بدون تعصبات خشک رفتار و کردار فزندان خویش را کنترول کنند.

یکی از خطرات که حیاء و حتی زندگی آینده آنها را تهدید می کند کنترول نامحسوس آنها از طرف بیگانگان است.
کار گذاشتن دوربینهای مخفی و عکسبرداری های پنهانی در سالن آرایشگاه زنانه است.

در این باب جریانات و داستانهای تکان دهنده ای رخ داده است که گنجاندن آنها در این چند خط ممکن نیست. اما توجه شما را به دوستان جلب می کنم.

یکی از زنانی که در این آرایشگاه ها مشغول به کار بوده و بعدا توبه کرده است داستان را چنین بیان می کند:
در آرایشگاه که من کار می کردم صاحب مغازه دوربینهای مختلفی در اتاقی که زنان لباس خویش را تعویض می کردند کار گذاشته بود و از زنان فیلمبرداری می کرد. و ما بعد از آن جمع شده و فیلم را تماشا می کردیم و بین دوستان خود تکثیر می کردیم. روزی مدیر سالن نواری را به ما تحویل داد من با دوستانم مشغول تماشای فیلم شدیم. لحظاتی بعد دریافتم که از خواهرم فیلمبرداری شده است. فیلم را شکستم و توبه کردم.

دیگری می گوید: همسرم را با ماشین خودم جلوی یکی از سالن های آرایش پیاده کردم و خود پی کاری رفتم. چون به دنبال همسرم آمدم دیدم پریشان در گوشه ای از خیابان بدحال نشسته است. وقتی ماجرا را از او پرسیدم گفت: چون در آرایشگاه وارد شدم زن آرایشگر آبمیوه ای به من داد و احساس کردم سرم گیج می رود و نیز شنیدم زن با مرد دیگری تلفنی صحبت می کرد و می گفت: زن را آماده کردم سریعا کشان کشان خود را از سالن دور کردم.

این دو داستان از صدها داستان اتفاق افتاده نقل شده اند.
شاهد دیگری عکسهای منتشر شده از دوربینهای مخفی در سایتهای انترنیتی است.
ما بر حسب وظیفه این خطر عظیم را که بعدها سبب رسوایی های بزرگ و فروپاشی خانواده ها می شود را گوشزد کردیم.
در واقع این همان هشداری است که رسول اکرم صلی الله علیه وسلم قرنها پیش به امت خود گوشزد کردند. جایی که فرمودند: برای زن جایز نیست که لباس خود را در خانه غیر شوهر بیرون کند.

این مسئله فقط در سالن آرایشگاه اتفاق نمی افتد بلکه در مراسم عروسی افراد دیگر که از عروس فیلمبرداری کرده و بعدا بین خود و دوستان خویش تکثیر می کنند بسا اوقات اتفاق افتاده که از خانواده طرف باج خواهی می کنند.

برای جلوگیری از این خطر مواظب فیلمبرداری از دوربین گوشی موبایل باشید و عکس و فیلمهای خانوادگی را جهت ظاهر کردن به دست افراد ناشناس و نامحرم ندهید.

از خطرات دیگر آرایشگاهها آرایش کردن برخلاف فطرت و شئون اسلامی صورت می گیرد. چیدن و کوتاه کردن موهای زن خود احکام فقهی را در پی دارد که باید از علماء و کتب دینی جستجو کرد.
همچنین وجود زنان بی حجاب و بی بندوبار در چنین مکانهایی است که زن مسلمان از آنها رنگ و بو می گیرد.

راه حل:
برای پیشگیری از چنین حوادثی آرایشگر را به خانه خویش دعوت کنید (گرچه هزینه بیشتری را متحمل شوید) سعی کنید حدالامکان پیش آرایشگری که می شناسید مراجعه کنید.

هشدار دیگر:
مسئله مهم دیگر این است بسا اوقات زنان جاهل گمان می کنند که داکتر محرم آنها است لذا بی باکانه بدون همراه داشتن محرم پیش داکتر مراجعه می کنند.

شاید شما داستانی را که چندی قبل تیتر روزنامه ها را به خود اختصاص داد ماجرای داکتر دندان بود که دهها زن را اغفال کرده و از آنها فیلمبرداری کرده بود شنیده باشید.

داکتر نمی تواند محرم باشد اگر مریض خطر هلاکت جان او باشد داکتر می تواند موضع درد را ببیند. بسا اوقات داکتران مرد عمل سونو گرافی و عکسبرداری را با وجود داکتر زن انجام می دهند که این عمل خلاف شئون دیانت اسلامی است.
می طلبد که همراه مریض زن نیز مردی محرم همراه باشد تا از خطرات بعدی جلو گیری شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی