تحلیل اوضاع

امت اسلامی کجاست؟!

گزارش: عبدالرحمن عزام

اتحادیه ی جهانی علمای مسلمان، به شدت و در قالب تندترین کلمات، عملکرد بزدلانه و زبونانه ی ایادی بوزینه صفتِ اسرائیلی را که دروازه های مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران بسته و از اجرای نماز جمعه – بزرگترین همایش ایمانی مسلمانان- جلوگیری نموده بود، ضمن بیانیه ای روز جمعه 14 جولای 2017، محکوم نموده و آن را عملی غیر قابل قبول برای امت اسلامی خواند.

اتحادیه ی جهانی علمای مسلمان با خطاب به مسلمانان چنین ابراز می دارد: «امت اسلامی کجاست که در مقابل این جرم بزرگ و حادثه ی مهم که ادای فرایض الهی را در یکی از بزرگترین خانه هایش در زمین، جلوگیری نموده است، به شکل فراگیر ایستاده شوند. حادثه ای که از سال 1969 ( به مدت 48 سال) تاکنون اتفاق نیفتاده بود. طوری که مسلمانان را بران داشت تا نماز جمعه ی خویش را در سرک ها و جاده های شهر اشغالی قدس و خیابان صلاح الدین، باب العامود، باب الاسباط و وادی الجوز، با حضور سربازان کثیف اسرائیلی، ادا نموده و در مقابل شان چنین شعار سر دهند: بالروح بالدم نفديك يا أقصى / با روح، با خون، جان فدای تو ایم اقصی! و الله اکبر».

اتحادیه در خلال بیانیه ی خویش می افزاید: «اگر امت اسلامی پارچه پارچه و از هم متفرق و پراکنده نمی بود، طوری که امروزه عده ای از سیاستمداران شان در کنار اشغالگران اسرائیلی ایستاده اند؛ هرگز صهیونیست ها جرأت انجام چنین جرم و عمل خطیری را به خود نمی دادند».

همچنان در فرازی دیگر از بیانیه آمده است: «اقدام صهیونیست ها بر جلوگیری از انجام نماز در مسجد الاقصی، امری است که قابل پذیرش نبوده و هرگز در مقابل آن سکوت درست نیست».

استاد دکتر علی محیی الدین قره داغی امین عام اتحادیه، از تمامی نیروها و نهادهای مدنی که برای آزادی در دنیا فعالیت می نمایند، خواسته است تا با اعتراض و خیزش در مقابل این عملکردها که موجب هتک حرمتِ خانه های الهی – خصوصا مسجدالاقصی که بزرگترین نماد در اسلام می باشد- می شود، ایستادگی نمایند تا در نتیجه موجب اقدام فوری دور نمودن این حصار شده و در آینده نیز نیروهای اشغالگر به سوی چنین عمل و کنشی قدم نگذارند.

اینک که در دومین روز این اقدام جبونانه قرار داریم، شبکه های وابسته به فلسطین از ادامه ی آن روند گزارش می دهند که تا هنوز اجازه ی اذان در مسجد داده نشده و حصار نیز تا کنون باز نشده است و از رفت و آمد به مسجد الاقصی جلوگیری به عمل می آید.

عساکر اسرائیل در مقابل دروازه مسجد اقصی

اصلاح آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی