حج و دهه ذی الحجهیادداشت

اندر احوالات طواف کعبه

نویسنده: عبدالحق حبیبی صالحی

دوست همواره به دنبال محبوب خود بوده بی تابانه در تلاش وی می‌باشد، زائران خانه خدا، دوستان دلباخته‌ی محبوب واقعی دلها، آن اله رب العلمین هستند، سفر برای زیارت مقامات مقدسه و اماکن مذهبی مقدس برای نزدیکی و حصول قرب همین محبوب واقعی دلهاست.
دقیقا بمانند دوستی که محبوب خود دا می بیند و از خوشحالی بیش از حد اشک سرور می ریزد، زائران با دیدن خانه محبوب شان آن کعبه‌ی مشرفه، گویا که قرب اله معبود سان را بدست آورده اند، و با سوز و گداز درونی شان بی اختیار اشک می ریزند.
جلال و عظمت خانه خدا، دل دوستان را بی تاب و قلب ایشان را از همه مشغولیت های دار و ندار دنیا رهایی می بخشد و بخود مشغول می کند، آنگاست که با اولین نگاه عاشقانه مبهوت می‌گردد و چون به هوش میاید، دور خانه محبوب می چرخد، و از حال اولی سفر نموده بحال دیگری می رود که در آن فضا فقط خداست خدا، و آن خدا چنان در دل و دماغ، ذهن و فکر ، روح و روانش می چرخد که به یقین می‌توان گفت آنگاه رابطه ای مستقیم بندگی او با خدا وصل شده است.
در طواف گرچه بنده مومن با بدنش بر گرد کعبه دور می‌زند، ولی با قلبش همراه با فرشتگان الهی بر گرد عرش خدا دور می‌زند.
طواف گرچه یاد بودی از نقش نمادین حضرت ابراهیم خلیل علیه السلام و خانواده ای معظم او در پاره های از اعمال حج بیت الله است، ولی در اصل رمزی برای پذیرش توحید بر دور قدیمی ترین معبد توحیدی و مرکز خدا شناسی بر روی زمین است.
طواف یعنی چرخیدن به دور خانه محبوب ، برای قرب و نزدیکی او، و دنبال وصل واقعی با او.
آری، کعبه بهانه ای برای نزدیکی و وصل به خدای یزدان.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی