فرهنگ و جامعه

اهمیت تنظیم وقت‌

8768527گذر زمان را هیچ‌گاه نمی‌توان متوقف کرد؛ می‌رود و می‌رود، همچو ماه و همچو خورشید.

هر لحظه‌ای که‌ می‌گذرد، فریاد بر می‌آورد که ای انسان! ای که به داشته‌هایت مغرور و از نعمت‌هایی که خداوند به تو بخشیده است، سرمستی. پیوند تو با زندگی و زنده‌ بودن در حال فروپاشی است. به‌هوش باش که وقت از طلا هم با ارزش‌تر است اگر قدر بدانی.

لحظه‌های زندگی پی در پی می‌گذرند، ساعت‌ها، روزها، ماه‌ها و سال‌ها هم سپری خواهند شد تا جایی که فقط تو می‌مانی و قبری که برای استقبالت دهان باز کرده و آرزوی در آغوش کشیدنت را دارد. آن‌گاه هیچ راه بازگشت و فراری نخواهی داشت. باید تسلیم شوی و منتظر بمانی که کی ملک الموت خواهد آمد.

بدون شک یکی از آرزوهای اساسی و بزرگ کهن‌سالان و پیرمردان این است که: «ای کاش از سرمایه‌ی جوانی‌ام بیشتر استفاده می‌کردم، هر لحظه‌اش را صرف آموختن چیز جدیدی می‌کردم و به اندوخته‌هایم می‌افزودم. ای‌کاش وقتی قدرت و نیرو داشتم، برای چنین روزی اعمال خوبی پس انداز می‌کردم تا امروز خیالم بابت اعمال صالحه راحت می‌بود!»

بهترین وقت برای آموختن و کسب مهارت، جوانی است، پس قدرش را باید دانست.

به‌قول شاعر:


ای‌که دستَت می‌رسد کاری بکن /∗/ پیش از آن کز تو نیاید هیچ‌کار

نویسنده: محمد نارویی

منبع: سنت آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی