زن در اسلام

ای خواهران! پاسخ ما در برابر این همه نعمات چه است؟

حسینه عبدالله  

رب جل جلاله بالای ما منت نهاد و ما را ملکه های خانواده های ما ساخت، از نعمت اسلام، روزی، صحت، آزادى، خانواده و تحصیل برخوردار مان کرد، در صورت اطاعتش این آيه را در خصوص ما نازل فرمود:

«وَعَدَ اللَّهُ الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الأنْهَارُ خَالِدِینَ فِیهَا» (توبه – ۷۲)
ترجمه: (الله تعالی به مردان و زنان با ایمان باغ هایی از بهشت وعده داده که نهرها از زیر درختان آن جاری است و جاودانه در آن خواهند ماند)

و نیز فرمود: «وَمَن يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتَ مِن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَـئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ …» (نساء – ۱۲۴)
ترجمه: (و هرکسی که اعمال نیک انجام دهد از مردان یا زنان، او مومن است و ایشان به بهشت داخل می شوند…)

و اما در مقابل، پاسخ ما در برابر این همه نعمات چه است؟

جواب اكثريت ما به این سوال چیزی نیست جز اینکه ماه ها، هفته ها و روز های ما غرق در منجلاب شهوات گذشته است، از بی نمازی آغاز تا، آزار و اذیت والدین، ارتباط نامشروع با نامحرم، حجاب غیر اسلامی، تماشای سریال ها، فیلم ها و موسیقی مستهجن، و این لیست ادامه دارد تا اینکه با بزرگترین ضايعه ی عمر ما، که همانا سپری کردن اوقات ما در لهو و لعب، غیبت و سخن چینی است، خلاصه میشود.

خواهران بدانند آن ها در بندگی الله تنها نیستند، قبل از آن ها، اسلام بهترین زن های زمان را در خود پرورانده است که میشود آن ها را الگو قرار داد و با نصایح و سرگذشت شان، راه را از چاه تشخیص داد؛ آسيه مومنه، مریم پاکدامن، عائشه فقیه، فاطمه باحیا، سمیه فداکار و هزار ها بانوی فولادین دیگر که در برابر خواهشات نفسانی دلیرانه ایستادگی کردند و تسلیم وسواس شیاطین و نفس شان نشدند.

آنها نیز بنی آدم بودند، نه نبی بودند و نه رسول؛ ولی بخاطر آخرت عزم و اراده داشتند، به این موضوع به قناعت رسیده بودند که دنیا با همه ی زیبایی ها و زشتی هایش جاویدان نبوده و روزی ناچار باید در برابر پرودگار، بخاطر اعمال شان جوابگو باشند. خوشا به حال خواهرانی که چنین زنانی را الگو قرار دادند و مصداق این آيه قرار گرفتند: «…رَّضِيَ اللّهُ عَنْهُمْ وَرَضُواْ عَنْهُ…» (مائده – ۱۱۹)
ترجمه: (الله از آنها راضی است و آنها از الله راضی هستند.)
حقا که تلخی صبر و سختی عبادت میگذرد ولی از خود بری شیرین و ثوابی عظیم به جا ميگذار.

اما وای بر آن هایی که نمایندگان دجال از قبیل شیطان پرست ها، سیاستمدارن و جنگجو های ضد اسلامی، خوانندگان و مانکن ها (مدل) را سرمشق خود قرار میدهند. مگر فراموش کرده اند “انسان با همانی محشور میشود که او را دوست میدارد” (بخاری ۳۶۸ و مسلم ۲۶۳۹)

آيا شما دوست میدارید همراه با شخصی حشر شوید که عصیانش برای مومنین امری اشکار باشد؟ آيا دوست میدارید با آرایانا سعید و فرزانه ناز یا با رونالدو و میسی محشور شوید؟ با آن هایی که نه تنها خیری نصیبتان نمیکنند بلکه از شر شان در دنیا و اخرت نیز متاثر میشوید. بعداز تدبر روی این ایت، بگویید باز هم میخواهید از دسته فوق تقلید کنید!
«وَعَدَ اللَّهُ الْمُنَافِقِینَ وَالْمُنَافِقَاتِ وَالْکُفَّارَ نَارَ جَهَنَّمَ خَالِدِینَ فِیهَا هِیَ حَسْبُهُمْ» (توبه – ۶۸)
ترجمه: (به مردان و زنان منافق و کفار وعده‌ی آتش دوزخ داده است، جاودانه در آن خواهند ماند همان برای آن‌ها کافی است).

ای گرامیان!
از شیخ العریفی بشنوید که چه زیبا فرموده است: “بنده های رحمان باشیم نه بنده های رمضان”
چگونه قبل از بهار ناپاکی های زمستان را میزداییم، بیایید همانگونه قبل از رمضان نفس های مان را تزکیه کنیم و هر آنچه که خشم الله را بر می انگیزد برای ابد رها کنیم، چه میدانیم شاید ۳۰ ام شعبان آخرين روز زندگی مان باشد! اللهم بلغنا رمضان
بیایید موقع را طلایی بشماریم، از کوله بار گناهان مان پشیمان شده و قبل از شروع این ماه مبارک، از او تعالی جویای مغفرت شویم، پیش از رمضان عادات نیک را به خود تلقین کنیم، از نصیحت شنیدن و نصیحت کردن بیزاری نجوییم، بدون شک “در مردمی که نصیحت گر و نصیحت شنو نیستند، خیری نیست”، زبان خود را به ذکر الله سبحان عادت بدهیم «أَلا بِذِكرِ اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ» (الرعد – ۲۸) ترجمه: (آگاه باشيد كه تنها با ياد الله دلها آرامش پيدا میکند.)، به نماز ها پایبندی کنیم همانا “فرق بین مسلمان و کافر در ترک نماز است” (مسلم – ۱۱۷)، آيات و احاديث را با دوستان، آشنا ها و همصنفی ها چه در دنیای مجازی یا حقیقی، پخش و نشر کنیم، قرآن را با ترجمه و تفسیر آن خوانده و در ان تدبر کنیم، حقوق والدین و شوهر را به وجه احسن ادا کنیم، متوجه رفتار مان با ایتام و فقرا باشیم چون در مورد این دو حتی در قران نیز ایات موجود است: «فَأَمَّا الْيَتِيمَ فَلَا تَقْهَرْ ° وَأَمَّا السَّائِلَ فَلَا تَنْهَرْ» (ضحی – ۹، ۱۰) ترجمه: (اما {تو نيز به پاس نعمت ما} يتيم را ميازار و گدا را مران)، ارتباط با نامحرم را قطع کنیم، همانا دوست پنهانی شیطان را باخود دارد، به “سلام” دادن و “جزاک الله خیرا” گفتن ها بیفزاییم و زکات و صدقه بدهیم حتی اگر یک دانه خرما باشد.

از الله معتال خواهانیم ما را در دین مبارکش در خدمت بگمارد، ما را به رمضان برساند و اعمال صالح ما را قبول درگاهش بگرداند، امین.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی