فکر و دعوت

بی ادبی کردن نسبت به الله

در سال ۱۸۵۰ میلادی کاپیتان ( ادوارد جان اسمیت ) ناخدای کشتی تایتانیک متولد شد !

در سال ۱۸۵۰ میلادی کاپیتان ( ادوارد جان اسمیت ) ناخدای کشتی تایتانیک متولد شد !

کشتی تایتانیک دومین کشتی مشهور در تمام تاریخ بعد از کشتی نوح علیه السلام می باشد !

آنگاه که آن کشتی ساخته شد معجزه ای هندسی و یک پیروزی کم سابقه برای بشریت در زمینه کشتیرانی دریایی به شمار می آمد !

طول آن ۲۶۹ متر ، عرض آن ۲۰۰ متر و عمق آن ۱۸ متر بود که گنجایش ۲۴۳۵ سرنشین به اضافه خدمه آن که متشکل از ۸۸۵ نفر بودند ، را داشت !

دومین کشتی مشهور تاریخ در حالی که در میان امواجی کوه آسا به حرکت در آمد در اولین سفر دریایی خود غرق شد !

هنگامی که برای اولین بار تایتانیک بر روی دریا به حرکت افتاد ، روزنامه نگاران به هدف پوشش دادن این رویداد تاریخی حضور یافتند ، یکی از آنها از مالک و طراح کشتی ( توماس اندروز ) در مورد قدرت و امنیت کشتی جویا شد ، وی گفت :

هیچ قدرتی در دنیا نیست که بتواند این کشتی را غرق کند !

سپس دیری نپایید که توماس اندروز پی برد که الله متعال توانایی غرق کشتی را دارد !

( فعلا کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ میلادی به کوهی یخی برخورد کرده و از تعداد ۲۲۲۳ نفر مسافر و خدمه آن ، تنها تعداد ۷۱۱ نفر نجات یافته و بقیه به همراه کشتی غرق شدند ! )

کلیه گناهانی که ما آدمها مرتکب می شویم در یک کفه و بی ادبی در حضور الله عز و جل در کفه دیگر ، خداوند سبحان انسان خطا کار را تا حدی مهلت می دهد که مردم گاهی اوقات از بردباری خداوند نسبت به گناهکاران حیرت زده خواهند شد ، ولی هرگز نشنیده ام شخصی که با خداوند بی ادبی کرده نجات یافته باشد !

از نمرود گرفته تا فرعون و قارون و قوم عاد و ثمود و لوط و غیره ، سنت جاری و همیشگی خداوند در میان بندگانش اینگونه بوده است ، هر کسیکه در خدمت خداوند بی ادبی روا داشته ، یقینا مردم عجایب قدرت خداوند را درباره آنشخص دیر یا زود مشاهده نموده اند !

رئیس برزیل ( تانکریدو نیفاس ) در میان فعالیت انتخابی خود گفته بود : اگر به تعداد پانصد هزار رای دست یابم ، حتی خدا هم نمی تواند من را از تخت ریاست پایین آورد !

این مقدار رای را بدست آورد ، ولی یک روز مانده به تعیین وی به عنوان رئیس حکومت به نوعی بیماری مسری مبتلا گشته و پس از یک ماه بر اثر آن بیماری وفات یافت و حتی یک روز هم بر تخت ریاست ننشست !

نویسنده : ادهم شرقاوی
مترجم : امید سلیمانی ـــ بانه

سوزی میحراب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن