فکر و دعوت

بی ادبی کردن نسبت به الله

در سال ۱۸۵۰ میلادی کاپیتان ( ادوارد جان اسمیت ) ناخدای کشتی تایتانیک متولد شد !

در سال ۱۸۵۰ میلادی کاپیتان ( ادوارد جان اسمیت ) ناخدای کشتی تایتانیک متولد شد !

کشتی تایتانیک دومین کشتی مشهور در تمام تاریخ بعد از کشتی نوح علیه السلام می باشد !

آنگاه که آن کشتی ساخته شد معجزه ای هندسی و یک پیروزی کم سابقه برای بشریت در زمینه کشتیرانی دریایی به شمار می آمد !

طول آن ۲۶۹ متر ، عرض آن ۲۰۰ متر و عمق آن ۱۸ متر بود که گنجایش ۲۴۳۵ سرنشین به اضافه خدمه آن که متشکل از ۸۸۵ نفر بودند ، را داشت !

دومین کشتی مشهور تاریخ در حالی که در میان امواجی کوه آسا به حرکت در آمد در اولین سفر دریایی خود غرق شد !

هنگامی که برای اولین بار تایتانیک بر روی دریا به حرکت افتاد ، روزنامه نگاران به هدف پوشش دادن این رویداد تاریخی حضور یافتند ، یکی از آنها از مالک و طراح کشتی ( توماس اندروز ) در مورد قدرت و امنیت کشتی جویا شد ، وی گفت :

هیچ قدرتی در دنیا نیست که بتواند این کشتی را غرق کند !

سپس دیری نپایید که توماس اندروز پی برد که الله متعال توانایی غرق کشتی را دارد !

( فعلا کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ میلادی به کوهی یخی برخورد کرده و از تعداد ۲۲۲۳ نفر مسافر و خدمه آن ، تنها تعداد ۷۱۱ نفر نجات یافته و بقیه به همراه کشتی غرق شدند ! )

کلیه گناهانی که ما آدمها مرتکب می شویم در یک کفه و بی ادبی در حضور الله عز و جل در کفه دیگر ، خداوند سبحان انسان خطا کار را تا حدی مهلت می دهد که مردم گاهی اوقات از بردباری خداوند نسبت به گناهکاران حیرت زده خواهند شد ، ولی هرگز نشنیده ام شخصی که با خداوند بی ادبی کرده نجات یافته باشد !

از نمرود گرفته تا فرعون و قارون و قوم عاد و ثمود و لوط و غیره ، سنت جاری و همیشگی خداوند در میان بندگانش اینگونه بوده است ، هر کسیکه در خدمت خداوند بی ادبی روا داشته ، یقینا مردم عجایب قدرت خداوند را درباره آنشخص دیر یا زود مشاهده نموده اند !

رئیس برزیل ( تانکریدو نیفاس ) در میان فعالیت انتخابی خود گفته بود : اگر به تعداد پانصد هزار رای دست یابم ، حتی خدا هم نمی تواند من را از تخت ریاست پایین آورد !

این مقدار رای را بدست آورد ، ولی یک روز مانده به تعیین وی به عنوان رئیس حکومت به نوعی بیماری مسری مبتلا گشته و پس از یک ماه بر اثر آن بیماری وفات یافت و حتی یک روز هم بر تخت ریاست ننشست !

نویسنده : ادهم شرقاوی
مترجم : امید سلیمانی ـــ بانه

سوزی میحراب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی