Uncategorized

تحقیقی جالب درباره کلمه الله

تحقیقی جالب درباره کلمه “الله”

 به گزارش خبرگزاری ها پژوهشگری غیرمسلمان هلندی طی گفتگویی در این باره گفت: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می خوانند و یا کلمه “الله” را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله «الله» و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی می شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می دهد.

وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمانان که بر روی آنان تحقیق می کردم  به دلیل عدم شنیدن و یا تکرار کلمه “الله”از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج می بردند!

این پژوهشگر هلندی در باره تأثیرات مثبت بر زبان راندن این واژه حتی بر غیر مسلمانان می افزاید : من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را تشویق به خواندن قرآن و زمزمه نمودن ذکر «الله» می کردم که نتیجه باز همان بود که بر مسلمان ها دیده بودم. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشم گیر و عجیب بود.

این پژوهشگر و محقق  غربی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه «الله» با آن شروع می شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می دهد. لام که حرف دوم «الله» است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می شودو تکرار شدن این حرف که در کلمه «الله» تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب ، تأثیر بسیار بالایی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می شود.

تبارک الله که ۱۵ قرن پیش در قرآن کریمش فرموده  : الَّذِینَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِکْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ  [همان‏] کسانى که ایمان آورده‏اند و دلهایشان به یاد خدا آرام مى‏گیرد، بدانید که با یاد خداست که دلها آرام مى‏گیرد

برگرفته ازسایت فائزین (با اندک تصرفاتی)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی