Uncategorized

ترس از بزرگترین ترفند و حیله های شیطان با اهل ایمان است

📮شیطان و دارو دسته اش!

﴿بخش یازدهم﴾:

عزیزان گرانقدر!

👈 وقتی شیطان لعین از عرش رانده شد، با خود قصد کرد تا فرزندان آدم را به هر وسیله ای که انسان ها در زندگی روزمره با آن مواجه اند، اغوای کند.

👈 از جمله آرزوهای شیطان این است که مؤمنان را توسط لشکریان و دوستان خود که همان اجنه ی شریر وکافر است، بترساند تا مؤمنان علیه شیطان و دوستانش جهاد نکنند و آنها را به معروف راهنمایی و از منکر بازندارند.

👈 این از بزرگترین ترفند و حیله های شیطان با اهل ایمان است.

الله سبحانه وتعالی ما را از این مکر و حیله شیطان مطلع ساخته است:

💥« إِنَّمَا ذَلِکُمُ الشَّیْطَانُ یُخَوِّفُ أَوْلِیَاءهُ فَلاَ تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ». (آل عمران ۱۷۵)

🔹این فقط شیطان است که پیروان خود را (با سخنان و شایعات بی‌اساس،) می‌ترساند. از آنها نترسید! و تنها از من بترسید اگر ایمان دارید!

👈 قتاده می گوید:

ترسانیدن بوسیله ی دوستان خود، یعنی اینکه شیطان دوستان خود را در نظر شما بزرگ و مهم جلوه میدهد،

این است که الله تعالی فرمود:

💥« فَلاَ تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ».

پس هرگاه ایمان انسان قوی باشد، ترس دوستان شیطان از دل آنها زدوده می شود و هرگاه ایمان ضعیف باشد ترس از دوستان شیطان و شیطان تقویت می شود.

برادر وخواهر مسلمانم!

👈 بر این نکته تأکید میکنم:

بخاطر داشته باشید که شیطان از راهی وارد میشود که انسان خواهان آن است.

📍بدین معنی که شما شیفتهٔ فوتبال و یا کرکت و یا یک برنامه ی تلویزیونی هستید، به آن حد که از نماز جماعت این لعب و لهو را الویت میبخشید، و حتی از این بد تر افراد افراطی در جامعه داریم که بخاطر این برنامه های ضایع کننده ی وقت حتی نماز نمیخوانند، ویا اگر میخوانند، بر وقتش آن را ادأ نمیکنند و در نتیجه نماز شان فوت میکند.

عزیز!

چرا بیدار نمیشوی و وقت زیبایت را به چند لحظه ی خرافه ضایع میکنی؟ این عمر و جوانی و طراوت و شادابی دماغ و فکر که دوباره نمی آید!

این است طریقه ی اغوای نسل جوان توسط مکر شیطان ولشکریانش.

👈 شیطان مانند خون در رگ و ریشهٔ انسان جریان دارد تا اینکه با نفسِ انسان همراه می شود از آنچه که برای نفس مورد پسند هستند، دریافت می کند و هرگاه نفس چیز پسندیده خود را دنبال کند، شیطان برای به دست آوردن آن به او کمک می کند و از همین باب وارد می شود،

دوستان و حامیانش را که انسانها هستند چنین تعلیم می دهد:

👈 هرگاه دوستان شیطان می خواهند به اهداف پلیدشان برسند؟ همدیگر را از همین راه (راهی که مورد پسند نفس است) کمک می کنند، زیرا هر کس از این دروازه وارد شود تا نیازش را تأمین کند، به هدف می رسد و هر کس از غیر این دروازه داخل شود، دروازه را بسته و ممنوع الورود مییابد.

❓این دروازه ها کدامند عزیز؟

لهو و لعب، چت و چت بازی و مکالمات تیلفونی با دختر و یا پسر نامحرم،عشق وعاشقی، ارتباطات خارج از دائره ی اسلام بنام های دوست دختر و دوست پسر،ارتباطات نامشروع، استمنا و خود ارضائی، منکرات و اعتیاد به مخدارات، چرس،چلم، نصوار ،سگرت، ابتلأ به مرض مدهش و تباه کنِ ضیاع وقت و تلف کردن عمر عزیز.

نتیجهٔ یکی از این هوسبازی ها و عشق وعشق بازی را که چند روز قبل منجر به حریق زدن و خودکشی یک جوان و بی عزتی یک دختر در جامعهٔ جنگ زده ی ما شد، شما خود شاهد هستید، که ان شأ الله درمضمون بعدی این موضوع را از دیدگاهٔ اسلام مفصلاً بررسی و خدمت تان تقدیم خواهم کرد.

👈حیفِ بصارت چشمان مان که در یک شبانه روز به آنچه نگاه نباید کرد، نگاه میکنیم و پردهٔ شرم و حیأ را از جلو چشمان زیبا که یکی از تحفه های بی بدیل الله سبحانه و تعالی است، می دریم.

👈 حیفِ معصومیت این گوشها که به هرآنچه از منکرات است با آن گوش داده، دماغ و فکر و هوش را از نچه نبایستی پُر کرد ﴿ تعفن مدفوع شیطان﴾ پر میکنیم!

واز آن بد تر، حیف و صدحیف به آن چشمان، گوشها، قلب ها و افکار معصوم اطفالی که والدین شان معصومیت و پاکی طفلکان شان را حفظ نکرده، در مقابل چشمان اطفال شان ارتکاب گناه کرده به منکرات میپردازند!

👈شیطان از همین دروازه ای که در بالا گفته آمدیم بر پدر ومادرمان، حضرت آدم علیه السلام  و بی بی حوا وارد شد، همانگونه که الله تعالی می فرماید:

💥« وَقَالَ مَا نَهَاکُمَا رَبُّکُمَا عَنْ هَذِهِ الشَّجَرَهِ إِلاَّ أَن تَکُونَا مَلَکَیْنِ أَوْ تَکُونَا مِنَ الْخَالِدِینَ».( الأعراف ۲۰)

🔹گفت: «پروردگارتان شما را از این درخت نهی نکرده مگر بخاطر اینکه (اگر از آن بخورید،) فرشته خواهید شد، یا جاودانه (در بهشت) خواهید ماند!»

👈 شیطان از رغبت وگرایش آدم و حوا تفتیش کرد و دریافت که آنها به ماندن در بهشت و نعمت های سرمدی الله تعالی، گرایش عمیق دارند و اطمینان یافت که جز از این راه نمی تواند آنها را فریب بدهد،

لذا برای آنان سوگند یاد کرد مبنی بر اینکه خیر خواه آنان است و گفت:

👈پروردگارتان شما را از این درخت برای آن نهی کرده که با خوردن آن در بهشت جاویدانه خواهید ماند، پس بخورید و زندگی جاویدانه ای در بهشت داشته باشید.
ای انسانِ امروز!

فرق میان این شیطان و آن شیطان چیست؟

📍شیطان همان شیطان است، اما راه ها ، طروق و دروازه های که شیطان به انسان ها از آنطریق داخل میشوند و انسان ها را وسوسه کرده به تباهی میکشاند خیلی زیاد است.

👈 چون با مرور زمان، پیشرفت و انکشاف تکنالوژی، وسایل آرامش انسان های این کرهٔ خاکی روبه افزود است، انسان، خودش درب هائی را بر روی شیطان باز میکند که سبب مسرت و خوشحالی ابلیس لعین و لشکریانش میشود.

📍از جمله ابزارهایی که شیطان توسط آن فرزندان آدم را به گمراهی می کشاند، ایجاد تزلزل در عقیده بوسیله ی القاءِ شکوک و شبهات است.

رسول اکرم صلی الله علیه وسلم از برخی از این گونه شبهات ما را بر حذر داشته میفرمایند:

🔸«یأتی الشیطان أحدکم فیقول: من خلق کذا وکذا؟ من خلق کذا؟ حتی یقول: من خلق ربک؟ فإذا بلغه فلیستعذ بالله ولیْنتهِ».

🔹شیطان پیش شما می آید و می گوید:

فلان چیز را چه کسی آفریده است؟ فلان چیز را چه کسی آفریده است؟ تا باینجا می رسد که می گوید:

👈 چه کسی پروردگار شما را آفریده است؟

هرگاه انسان با چنین سؤالی مواجه شد از شرارت شیطان به خدا الله تعالی پناه جوید و سعی کند تا شکار چنین وسوسه ای نشود (متفق علیه)

👈 حتی صحابه رضی الله عنه از شک و شبهه های شیطان رنج برده و نزد رسول الله صلی الله علیه وسلم می آمدند و از شک و وسوسه های شیطانی شکایت میکردند.

👈 عده ای از اصحاب نزد رسول الله صلی الله علیه وسلم آمدند و پرسیدند:

ای رسول خدا! گاهی دچار وسوسه ای می شویم که نمی توانیم آن را بر زبان بیاوریم و تکلم بدان را گناه عظیم می پنداریم؟

رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:
«آنچه شما حس می کنید، عین ایمان است».

( مسلم: ۱/۱۱۹ شماره: ۱۳۶ .)

📍در اخیر این بخش دست های کوچک ولی پراز امید خود را به درگاهِٔ رب ذوالجلال بالا میکنیم و از بعداز طلب مغفرت از شر مکر و حیله های شیطان رجیم به رب منان پناه میبریم.

👈 بارالها! ما را از وساوس و مکارگی های این دشمن لعین محفوظ نگهدار یا رب العلمین!

آمین یا رب العلمین!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن