دارالافتاء اهل سنت

تکلیف زنان مجرد و زنان شوهر جهنمی در بهشت

برای زنان و مردان در بهشت نعمت بسیار فراوان است

سوال: سلام علیکم، آیا برای زنان هم در بهشت حوری وجود دارد یا حوری فقط برای مردان است؟ و تکلیف زنان مجرد و زنان شوهر جهنمی در بهشت چه می شود؟

پاسخ :

در این باره نصی از قرآن و سنت که چنین چیزی را اثبات کند وارد نشده است اما برای زنان و مردان در بهشت نعمت بسیار فراوان است .

از ابوهریره رضی الله عنه روایت است که: رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمود: « قَال اللَّه تَعالَی: أَعْددْتُ لعِبادِیَ الصَّالحِینَ مَا لاَ عیْنٌ رَأَت، ولاَ أُذُنٌ سَمِعتْ ولاَ خَطَرَ علَی قَلْبِ بَشَر، واقْرؤُوا إِنْ شِئتُم: { فَلا تَعْلَمُ نَفْسٌ ما أُخْفِیَ لَهُمْ مِنْ قُرَّةِ أَعْیُنٍ جزَاءً بِما کَانُوا یعْملُونَ } [ السجدة: 17 ] (متفقٌ علیه) »

« خداوند (در حدیث قدسی) فرمود: من برای بندگان نیکوکار خویش چیزی را مهیا نمودم که نه چشمی دیده و نه گوشی شنیده و نه در دل کسی خطور نموده است و اگر می خواهید بخوانید. (هیچکس نمی داند که چه نعمت های بی نهایت که سبب روشنی چشم است برای شان ذخیره گردیده است). (سجده: 17) »

و خداوند متعال در قرآن میفرماید:

وَلَکُمْ فِیهَا مَا تَشْتَهِی أَنْفُسُکُمْ وَلَکُمْ فِیهَا مَا تَدَّعُون (فصلت/31).

و برای شما است در انجا آنچه که نفسهایتان میل کند و برای شماست انجا آنچه درخواست کنید.

و میفرماید:

وَفِیهَا مَا تَشْتَهِیهِ الأَنْفُسُ وَتَلَذُّ الأَعْیُنُ وَأَنْتُمْ فِیهَا خَالِدُونَ (زخرف / 71)

و میباشد در بهشت آنچه که نفس میل کند و چشم ها از دیدنش لذت گیرد و شما در ان جاویدان هستید.

سرنوشت زنان بهشتی

اگر زنی در دنیا ازدواج کرده و بعد فوت نماید، در بهشت همان مرد شوهرش خواهد بود.

و اگر زنی در دنیا ازدواج کند وبعد شوهرش فوت کند و بعد از او با مرد دیگری ازدواج کند، اگر زن اهل بهشت باشد در آنجا با مردی خواهد بود که آخرین ازدواجش، با او بوده است. بدلیل این حدیث که : المرأة لآخر أزواجها.

یعنی: زن متعلق به آخرین (مرد ازدواجش) شوهرش است.

( سلسلة الأحادیث الصحیحة للألبانی).

تکلیف زنان مجرد و زنان شوهر جهنمی

اگر زنی قبل از اینکه در دنیا ازدواج کند، فوت نماید او در بهشت با مردی از دنیا ازدواج می کند.زیرا نعمت بهشت فقط برای مردها نیست بلکه زنان نیز از آن برخوردار می شوند و شکی نیست یکی از این نعمتها ازدواج است.

و اگر زنی در دنیا ازدواج کرده باشد ولی شوهرش جهنمی شود و یا اینکه اصلا زن در دنیا ازدواج نکرده فوت نماید، هنگامیکه وارد بهشت می شود با مردی که در دنیا ازدواج نکرده و مرده است، ازدواج می کند.

پایگاه تخصصی اهل سنت ایران وااسلاماه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی