فکر و دعوت

تیزهوشی دعوتگران در دفع منکرات

دعوتگرانی که تمام لحظات عمرشان را با دغدغه های دعوت سپری می کنند و از وضعیت جامعه ی خود رنج می برند،

دعوتگرانی که تمام لحظات عمرشان را با دغدغه های دعوت سپری می کنند و از وضعیت جامعه ی خود رنج می برند، همیشه نگرانند و به این فکر هستند که برای رویارویی با منکرات و رساندن دعوت به مردم از هر روش و اسلوب تازه تری استفاده بکنند.

من یکی از این نوع دعوتگران را می شناسم. او کارمند یکی از مؤسسات دولتی است. از قضا او در بخش خود با مجموعه ای همکار شده بود که جز کلمات رکیک و حرف های زشت و سخنان ناسزا چیزی نمی دانستند! این دوست ما سخنران بود و به این فکر می کرد که از چه راهی با رفتار ناروای آنها مقابله نماید.

خدای متعال راه حل جالبی به او نشان داد:
تصمیم گرفت در مورد موضوعات سخنرانی هایش از آنها مشورت بخواهد.

آنها سریعا به پیشنهاد او عکس العمل نشان دادند و هر کدام بر روی گوشه ای از اوضاع دردناک جامعه انگشت می نهادند و از منکراتی سخن می گفتند که با چشم خود می دیدند و یا از هم قطارانشان می شنیدند.

این داعی می گفت: من با این کار به دو مطلب دست یافتم:

اولا: آنها به من معلوماتی دادند که هیچ وقت به تنهایی نمی توانستم آن معلومات را به دست آورم و برای کسی مثل من مشکل بود بتواند به چنان مکان های مشکوکی راه یابد.

ثانیا: آنها قبل از همفکری با من عادت نکرده بودند، به چنان قضایایی فکر بکنند.

قطعا عملکرد این دوست ما دستاوردهای دیگری هم داشته است: او توانسته است در آنها خودباوری و احساس مسئولیت نسبت به چنان رفتارهایی ایجاد کند و نیز مانع درونی میان خود و آنها را بشکند و صراحتا در مورد قضایای شخصی با آنها وارد گفتگو شود.

دعوتگران باید این گونه باشند و تدابیر و روش های نوینی بیابند که آنان را به اهدافشان برساند.

منبع: رهنمودهای تربیتی / تألیف: عبدالحمید البلایی ترجمه: محمود محمودی / نشر احسان

 

نوگرا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی