جوانان و نوجوانان

اسباب انحراف و گمراهي جوانان

اوقات فراغت (بيكاري): زهر كشنده‌اي است كه فكر و عقل و نيروي جسماني را نابود مي‌كند و علاج اين معضل اين است كه جوانان در تلاش كاري باشند، مطالعه، نوشتن، تجارت و هر كاري كه مناسب با شخصيت آنها باشد و اوقات فراغت آنها را پر كند.

اسباب انحراف و گمراهي جوانان

  • اوقات فراغت (بيكاري): زهر كشنده‌اي است كه فكر و عقل و نيروي جسماني را نابود مي‌كند و علاج اين معضل اين است كه جوانان در تلاش كاري باشند، مطالعه، نوشتن، تجارت و هر كاري كه مناسب با شخصيت آنها باشد و اوقات فراغت آنها را پر كند.
  • استفاده نكردن از تجربه‌ي بزرگان: علاج اين مشكل پر كردن خلاء و فرجه مابين قشر جوان و مردان سالخورده است، وهمه باور كنند كه پيران و جوانان پيكره‌ي يك اجتماع هستند اگر عضوي از آن فاسد شود به همه اعضاء سرايت مي‌كند.
  • ارتباط با گروه منحرفين و دوستي با آنها: علاج اين است كه كه جوانان افرادي را براي دوستي انتخاب كنند كه متدين و صالح و عاقل باشند.
  • خواندن كتاب‌ها و مجلات فاسد: كه جوان را نسبت به دين و عقيده‌اش دچار ترديد و شك مي‌كند و علاج آن اين است كه از خواندن چنين كتابهايي پرهيز كند و به مطالعه كتابهاي ديني روي آورد.
  • بدگماني به دين اسلام: جوانان چنين فكر مي‌كنند كه اسلام مانع آزادي بوده، و به تهجر و عقب‌گرايي دعوت مي‌دهد و مانع بين اجتماع و پيشرفت است اين طرز فكر نتيجه‌ي عدم آگاهي و جهالت نسبت به دين اسلام است.

علاج آن اين است كه جوان حقيقت اسلام را فرا گيرد و مزايا و محاسن آن را بشناسد

 

منبع: جوان و جوانی

نوشته: محمد جمالزهی

اصلاح نت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی