جوانان و نوجوانان

اسباب انحراف و گمراهي جوانان

اوقات فراغت (بيكاري): زهر كشنده‌اي است كه فكر و عقل و نيروي جسماني را نابود مي‌كند و علاج اين معضل اين است كه جوانان در تلاش كاري باشند، مطالعه، نوشتن، تجارت و هر كاري كه مناسب با شخصيت آنها باشد و اوقات فراغت آنها را پر كند.

اسباب انحراف و گمراهي جوانان

  • اوقات فراغت (بيكاري): زهر كشنده‌اي است كه فكر و عقل و نيروي جسماني را نابود مي‌كند و علاج اين معضل اين است كه جوانان در تلاش كاري باشند، مطالعه، نوشتن، تجارت و هر كاري كه مناسب با شخصيت آنها باشد و اوقات فراغت آنها را پر كند.
  • استفاده نكردن از تجربه‌ي بزرگان: علاج اين مشكل پر كردن خلاء و فرجه مابين قشر جوان و مردان سالخورده است، وهمه باور كنند كه پيران و جوانان پيكره‌ي يك اجتماع هستند اگر عضوي از آن فاسد شود به همه اعضاء سرايت مي‌كند.
  • ارتباط با گروه منحرفين و دوستي با آنها: علاج اين است كه كه جوانان افرادي را براي دوستي انتخاب كنند كه متدين و صالح و عاقل باشند.
  • خواندن كتاب‌ها و مجلات فاسد: كه جوان را نسبت به دين و عقيده‌اش دچار ترديد و شك مي‌كند و علاج آن اين است كه از خواندن چنين كتابهايي پرهيز كند و به مطالعه كتابهاي ديني روي آورد.
  • بدگماني به دين اسلام: جوانان چنين فكر مي‌كنند كه اسلام مانع آزادي بوده، و به تهجر و عقب‌گرايي دعوت مي‌دهد و مانع بين اجتماع و پيشرفت است اين طرز فكر نتيجه‌ي عدم آگاهي و جهالت نسبت به دين اسلام است.

علاج آن اين است كه جوان حقيقت اسلام را فرا گيرد و مزايا و محاسن آن را بشناسد

 

منبع: جوان و جوانی

نوشته: محمد جمالزهی

اصلاح نت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن