اخبار جهان اسلام

حذف نام مؤسس اخوان‌المسلمین از مسجدی در مصر

دولت مصر در ادامه سرکوب گروه اخوان‌المسلمین، نام مؤسس این گروه را از مسجدی در استان البحیره حذف کرد. وزارت اوقاف مصر نام مسجد «الإمام حسن البنا» موسس گروه اخوان‌ المسلمین در استان البحیره را به مسجد «الرحمه» تغییر داد.

وزارت اوقاف مصر همچنین اعلام کرد که با مسئولانی که در امر اجرای دستورات در خصوص عدم وجود نام هیچ یک از گروه‌ها و جمعیت‌ها در مساجد کوتاهی کرده‌اند، برخورد خواهند کرد.

حسن البنا (۱۹۰۹- ۱۹۴۹) در سال ۱۹۲۸ جماعت اخو‌ان المسلمین را در مصر تأسیس کرد و نخستین رهبر آن بود تا اینکه در سال ۱۹۴۹ در قاهره ترور شد.

دولت‌های مصر در طول تاریخ این گروه را یک گروه ممنوعه می‌دانستند و در زمان حسنی مبارک شمار زیادی از رهبران این گروه در زندان بودند تا اینکه در سال ۲۰۱۲ به دنبال سرنگونی رژیم مبارک برای نخستین بار محمد مرسی یکی از رهبران اخوان‌المسلمین به ریاست‌جمهوری رسید اما پس از گذشت یکسال در تاریخ ۳ جولای ۲۰۱۳ ارتش مصر به فرماندهی «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور فعلی مصر، مرسی را از ریاست‌جمهور برکنار و وی را به همراه شمار زیادی از رهبران این گروه بازداشت کرد که تا کنون نیز در زندان بسر می‌برند.

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی