Uncategorized

خطر منافقین در هر جامعه اى، از هر دشمنى بیشتر است

﴿ بخش اول﴾:
خطر منافقین در هر جامعه اى، از هر دشمنى بیشتر است.
دشمنانى که علناً اعلان جنگ مى دهند و به اصطلاح شمشیر را از رو مى کشند، خطر آنها به مراتب کمتر از اهل نفاق و دو چهرگان است، زیرا هنگامى که انسان دشمن را بشناسد، خود را در مقابل او آماده مى کند و با تجهیزات کامل و آمادگى تمام به استقبال او مى رود،
ولى دشمنان نا شناخته، دشمنان دوست نما، دشمنانى که در لابه لاى دوستان پنهان شده و سنگر گرفته اند، ناگهان انسان را غافلگیر مى کنند، در حالى که آمادگى مقابله به هیچ وجه نیست.
به این جهت، همواره منافقین در هر جامعه اى خطرناکترین دشمنان آن جامعه بوده اند.
اگر تاریخ اسلام را ورق بزنیم و بررسى مختصرى بنمایم، خواهیم دید که اسلام بیشترین ضربه ها را از منافقین تحمّل کرده است.
در تاریخ اسلام حوادث دردناک فراوانى یافت مى شود که منشأ آن منافقان بوده اند و اگر همه ی آنها جمع آورى گردد، کتاب آموزنده ی خوبى خواهد شد.
در قرآن کریم آیات مربوط به منافقین، در چندین مورد با کلمه ی الا (آگاه باشید!! ) آغاز میکند، چرا قرآن اینهمه درباره معرفی منافقین اهتمام نموده است؟ !
با وجودیکه منافق یکی از اقسام کافر است در عین حال چنانکه از قرآن کریم در بعضی موارد استفاده می شود منافق خطرش برای اسلام از کافر بدتر است.
زیرا کافر یعنی کسیکه قرآن اصطلاحاً او را کافر می خواند، کسی است که الله سبحانه و تعالی و پیغمبر اکرم صلی الله علیه وسلم را قبول ندارد، ولی صداقت دارد، یعنی علناً اظهار می کند و تکلیف مردم با او روشن است.
ولی آنکس که بر روی عقیده ی قلبی خود روپوش نهاده و بزبان طوری سخن می گوید و در دل طوری دیگر است خطرش بسیار زیاد است زیرا مسلمانان را فریب میدهد، بر همین دلیل جایگاه منافق در پایین ترین درکات جهنم است، چنانچه الله تعالی میفرماید:
إِنَّ الْمُنَافِقِینَ فِی الدَّرْکِ الْأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ وَلَن تَجِدَ لَهُمْ نَصِیرًا (نسأ ۱۴۵)
منافقان در پایین‌ترین درکات دوزخ قرار دارند؛ و هرگز یاوری برای آنها نخواهی یافت! (بنابر این، از طرح دوستی با دشمنان خدا، که نشانه نفاق است، بپرهیزید!)
مسلمانان هر زمانی با کفر روبرو شده اند، شکست اش داده اند، ولی هر وقت که با نفاق روبرو شده اند شکست خورده اند، چون نفاق از نیروی خود اسلام استفاده کرده و بر ضد آن بکار برده است، یعنی لباس اسلام به تن نموده است و با آن جنگیده است.
اسلام در میدان نبرد و محرکه، پیروانش را امر میکند:
اسیران را بقتل نرسانید، به مریضان، زنان، اطفال، کشیش، راهب و راهبه، مسن، پیر و سالکرده، رعیت و بیچاره، و حتی عساکر دشمن که در حال فرار اند، زیان نرسانید و از عقب بر آنهائی که در حال گریز و فرار اند، حمله نکنید،
درختان و اشجار را قطع نکنید، بی بضاعت و غریب را مرنجانید، قتل و کشتار ناحقِ رعیت را دامن نزنید، خانه ها و اماکن مردم را ویران نکنید، به بیت المال یورش نبرید و از آن حفاظت کنید،
طبیبان و نرس هائی را که به بیماران و زخمی ها امداد میکنند نکشید، و در زمین فساد نکنید.
اما منافقین، تمام این اوامر را نادیده میگیرند، مردم عام و رعیت را بقتل میرسانند، اطفال، زنان و کهن سال را پروا ندارند، درختان، اشجار و حیوانات را حیف میکنند، و بیت المال را به یغما میبرند.
مسلمان، مرز میان اسلام و نفاق را مراعات میکند، و به وصایای پیامبر مهربان اسلام، محمد مصطفی، رسول کریم صلی الله علیه وسلم، احترام میگذارد.
منافق، خلاف این همه، عمل میکند، و با بعضی منافقین دیگر در صفوف کفار، زیر پرده های کثیف، معاملاتی دارد، تا اسلام را به انظار جهانیان، دین تشنه به خون، قاتل، رهزن، آدم کش، و بی رحم جلوه دهد.
در آنسوی آبها، رعیت و عوام غیر مسلمان، آنچه را مشاهده میکنند و میبینند، میشنوند، و تصویر برداری میکنند، از آدرس اسلام میدانند، و در دل های شان بغض و کینه ی نفرت، لانه میبندد.
منافقین دیگر، در صفوف و سطح رهبری غیرمسلمانان، این لانه های نفرت را که زیرکانه ذریعه ی برادران منافق شان در صفوف مسلمانان، طرح ریزی کرده اند، بشکل و ظاهرِ آشیانه های بزرگی به رعیت شان جلوه میدهند، به آن حد که رعیتِ غیر مسلمان، این عقده ها و گره های بافته شده ی درونی شان را با سوزاندان و تخریب مقدسات مسلمانان، باز میکنند و کاشته های نفاق را بدین صورت آب میدهند.
عملکرد های منافقین با کشتار های بی رحمانه ی مردم بیگناه در ﴿افغانستان، سوریه، و عراق ﴾، جهانیان را به اسلام ستیزی سوق میدهد، و این صرف مرحله ی نخست پلان های شوم منافقین در هر دو طرف آبهاست.
همزمان با صدور فرمان‌ های پی‌درپی رئیس جمهور جدید امریکا علیه مسلمانان، وقوع حریق در مسجدی در ایالت تکزاس امریکا، موجب ویرانی آن میشود.
این مسجد پیش از این هم مورد حملات کینه توزانه قرار گرفته بود و در جولای ۲۰۱۳، جملات توهین آمیز و نژادپرستانه بر دیوار آن نوشته بودند.
در حوالی ساعت ۲ بامداد شنبه (به وقت محلی) ستون ‌های دود و آتش از مرکز اسلامی ویکتوریا به آسمان زبانه میکشد و باعث ویرانی آن میشود. این مسجد یک هفته قبل نیز مورد سرقت قرار گرفته بود.
این، نتیجه ی یکی از جنگ های دراز مدتِ فکری منافقین، و دوری مسلمانان از اسلام است.
جنگ های اخیر در سوریه و یمن، بیدار باشی بود برای نسل عیاش و ثروتمند شرق اوسط، تا از خواب های افریقائی شان بیدار شوند.
اما، با گشایش مرکز موسیقی در ریاض، و اشتراک هزاران مرد و زن تا نماز فجر در این کنسرت، سنگر دیگری در خطوط جبهات نبرد فکری، ایجاد شد.
تشخیص منافقین در صفوف مسلمانان خیلی ساده است، و بر مسلمانان واجب است تا آنها را با در نظرداشت هشدار هائی که الله سبحانه و تعالی در قرآن کریم در مورد منافقین داده است، شناسائی کنند، و در مقابل ظلم و تعدی آنها برخیزند.
بصیرت ‌افزایی دینی بهترین راه مقابله با خطر نفاق و منافقین است، ولی متأسفانه، مسلمان امروزی آنقدر غرق در مستی و بوالهوسی است که برای بصیرت افزائی دینی وقت ندارد، و اهمیتی هم به آن قایل نیست.
بر خلاف، برای لهو و لعب ، موسیقی و ستاره ی شیطان و صد ها برنامه های زهرآلود، و دسیسه های دیگر منافقین از طریق وسایل جمعی، و نفوذ آنها بداخل خانه ها و به افکار و قلب های مرد و زن، پیر و جوان، همه وقت دارند و با کمال میل در این نبرد فکری، آماده اند، جان و مال و ناموس شان را به منافقین بسپارند.
نبرد های فکری، برای منافقین، خیلی ساده و مؤثر است، تا اینکه با شمشیر و سلاح، مردم را مطیع خود سازند.
جنگ فکری وسایل و ابازیر غیر نظامی یی است که منافقین آنرا به جهت از میان برداشتن پدیده های نیکو از زندگی مسلمانان و منصرف ساختن آنان از التزام به مقررات اسلام، و آنچه به عقیده از قبیل افکار، تقالید و پهلوهای مختلف سلوک ارتباط دارد، بکار می بندند.
جنگ فکری اسلوب و شیوه ی تازه ای است که منافقین، بعد از تصویب قانون آزدی بیان، آنرا برای جنگ با مسلمانان پس از تضعیف مجاهدین صاحبانی که با بقدرت رسیدن، به دنیا و مال و منال رو آوردند، روی دست گرفتند.
افغانستان ما، در خطرناک ترین مرحله ی جنگ و نبرد فکری قرار دارد، مرحله ی خطیری که، منافقین با همکاری مردم و رعیت، توانسته اند در خانه های شان نفوذ کنند، عقل شان را بزدایند، اسلام را دست کم زنند، زنها، دختران و ناموس شان را با حجاب و چادری به صحنه ی تمثیل کشانند.
در بخش بعدی از قرآن کریم کمک میگیریم تا نشانه های منافقین را برای مان بازگو کند، تا آنها را نظر به مشوره ی خالق این کائنات، شناسائی کنیم و مسلمان را از منافق تمیز داده، چاره ی کار را در این نبرد فکری، نیک بسنجیم.
پس با ما باشید و مطالعه ی بخش های بعدی را از این صفحه فراموش نکنید!

عزیزان گرانقدر:

لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن