خانه / مطالب ویژه / خواص خرما

خواص خرما

الباحث: فراس نور الحق

در اين آيه مباركه خدواند پاک به حضرت مريم خطاب می فرمايد: ( وَهُزِّي إِلَيْكِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَيْكِ رُطَبًا جَنِيًّا) [سورة مريم : ۲۵]. “تنهۀ خرمارا بجنبان وبتکان, تا خرما نورس دست چينی بر تو فرو بارد”.

 خرما از نظر پزشكي بسيار با ارزش است , ونیز دين مبین اسلام این را از جملۀ مهمترين میوه جات قرار داده است,فضيلت خرما در احاديث بسيار ذکر شده است, چنانچه نبی اکرم صلی الله عليه وسلم فرمودند: خير تمراتكم البُرنيُّ ، يذهب الدّاء .” بهترين خرما ها برند است, زيرا که درد را دور می کند . این حديث را حاکم روايت کرده است( ۴/ ۲۰۴ )وجامع الكبير(۱۳۷۳۷)والبخارى (۳۲۹۸) ونيز ابن ماجه روايت می کند که پيامبر خدا صلی الله عليه وسلم فرمودند: ” كُلوا البلح بالتمر فإنَّ الشيطان يقول بقي ابن آدم يأكل الجديد بالعتيق”. غورۀ سبز خرمارا با رطب بخوريند, زيرا که  شيطان می گويد ابن ادم جديد را با کهنه می خورد”.  الحديث رواه ابن ماجة (۳۳۳۰) و الحاكم (۴/۱۲۱) . رسو ل الله صلی الله عليه وسلم, خودشان به خرما اهميت زيادی داده اند تا آنجائی که در حياتشان می خوانيم افطار خويش را با خرما آغاز می کرده اند ودر سحر نيز به خرما روزه می گرفتند, ومردمان را به خوردن خرما تشويق می کردند وهانطور که می بينم متخصصين تغذيه امروز فوايد زيادی را از خرما کشف کرده اند. خرما موادی دارد که باعث انبساط رحم ميشود و زايش را آسانتر و راحت تر ميکند. چنانچه در اين آيه مبارک واضح است : (وَهُزِّي إِلَيْكِ بِجِذْعِ النَّخْلَةِ تُسَاقِطْ عَلَيْكِ رُطَباً جَنِيّاً)(مريم:۲۵) “تنهۀ خرمارا بجنبان وبتکان, تا خرما نورس دست چينی بر تو فرو بارد”. ونبی اکرم صلی الله عليه وسلم فرمودند: ” أطعموا نساءكم التمر فإن من كان طعامها التمر ، خرج ولدها حَلِيم”جامع الكبير (۳۳۸۱).حضرت عائشه رضی الله عنها از نبی اکرم صلی الله عليه وسلمروايت كرده كه فرمود: ” إنَّ في العجوة العالية شفاءً” . رواه مسلم (۱۴/۳) و أحمد (۶/۱۵۲) .  خُرما درختی است از تیره  جزو تیره نخلها که میوه اش جزو میوه‌های سته می‌‌باشد یعنی تمام قسمت بریکاری آن گوشتی و محتوی مواد غذائی است. دارای هسته‌ای سخت وپوست نازک وشیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان گردد وبرگهای آن بزرگ است. ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر وشاید هم بیشتر می‌‌رسد.        

طرز استفاده:

خرما ميوه ای است دارای پتاسيم ، روی ، منگنز، و ويتامينA – B – را داراست. تحقيقات درباره ي خرما نشان داده که اين ميوه. می تواند پيش گيری بسياری از سرطان ها مانند سرطان کولون، معده و غيره را در پي داشته باشد.يکی از خواص خرما ملين بودن آن است. البته اگر  چند عدد خرما را در ۲ ليوان آب جوش خيس کرده و صبح و شب آن را صورت گرم بنوشيد و يا مقداری خرما ميل کنيد و بلافاصله يک تا دو ليوان آب گرم روی آن بنوشيد .  خرما را به عنوان ميوه نيز مي توانيد مصرف کنيد. هم چنين حتما براي خواب راحت تر و آرامش بيشتر شام خود را در حدود ساعت ۷ بعد ازظهر خورده و قبل از خواب يک عدد خرما و يک ليوان شير گرم ميل کنيد.

ترکيبات شيمايی:

ـ خرما ميوه ای است بهشتی و بسيار مقوی که مواد معدنی بسياريی   در خود دارد

ـ دارای مواد توليد کنندۀ انرژی, از قبيل شکر f  و گلوکوز  می باشد

ـ دارای آهن وفسفر است  

ـ دارای کلسيوم که مقوی کنندۀ استخوانها می باشد   

محتوای شگوفه خرما:

ـ قندی نيشکر

ـ پروتئين

ـ فسفر, کلسيوم, آهن .

ـ ويتامين B  و D.

ـ  خرماموادی دارد که باعث انبساط رحم ميشود و زايش را آسانتر ميکند

فوايد خرما

 ـ آرامش و شادمانیدر خرما

ـ از مواد کربوهيدرات برخوردار است

ـ بدن با استفاده از آن انرژیو گرمایبالائیرا توليد میکند

ـ ميزان بالائیاز پروتئينها، ويتامينها و املاح معدنیگوناگونیمانند کلسيوم و سديم دارد که بدن به آنها احتياج دارد

ـ و چنانکه ميدانيم وضعيت روحیزن هنگام زايش تأثير زيادیروی راحتیيا سختیزائيدن دارد.

ـ خرما از جمله مواد غدائي است که خيلی سريع هضم و حل و جذب ميشود.

ـ خرما از دهان تا تبديل شدن به انرژی فقط بيست دقيقه طول ميکشد.

ـ خرما احشاء درون روده ها را نرم و تميز ميکند.

ـ نوشیدن پس از خوردن: خرما و هر شيرينی ديگری برای اينکه بتواند خوب و سريع حل و جذب بشود، انسان بايد پشت سر آن آب بخورد.

ـ خاصيت ديگر خرما، خنثی کردن اسيد اضافي معده است از آنجا که که زياديی اسيد معده باعث ترش کردن و دل درد مي شود.

چند احاديثی در باره خرما :

علاوه بر ارزشهای غذايي و طبی از نظر تاريخی و فرهنگی درخت خرما را می توان ” لطفی الهی” نسبت به ” آدمی” دانست و شايد به همين علت است كه در قرآن مجيد به طور مكرر با احترام از آن ياد شده است.

حضرت  انس بن مالك از رسول خدا صلی الله عليه وسلم روايت كرده كه فرمود:” از خوردن غذای عشاء خودداری نكنيد، حتي اگر شامل چند دانه خرما باشد. غفلت از خوردن غذای عشاء عمر را كوتاه مي كند.”( سنن، ابن ماجه)

حضرت أمّ منذر روايت كرده كه زماني رسول خداصلی الله عليه وسلم به حضرت علی کرم الله وجه سفارش كرد كه زياد خرما مخور زيرا به تازگی از بيماری شفا يافته ای و ضعيف هستی.( مسند احمد حنبل)

========================

المصدر : كتاب : التداوي بالنبات و الطب النبوي : تأليف الدكتور عبد الباسط محمد السيد أستاذ مادة الجراثيم و المكروبات في الجامعات المصرية .

ندوة للدكتور عبد الباسط السيد على قناة الجزيرة في برنامج بلا حدود بتاريخ ۰۴/۱۲/۲۰۰۲ تم إعادة صياغتها بتصرف .

موقع شركة تمور المملكة على شبكة الإنترنت

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

جایگاه درست سنت در اسلام و وظیفۀ ما نسبت به آن

نویسنده: کاک احمد مفتی‌زاده سنت و نقش پیامبر اهمیت اساسی دارد، بنابراین به خاطر اهمیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *