اخلاق و تربیت

خودت را باور کن !

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

خودت را باور کن!

اگر خودت را صادقانه باور کنی، می توانی، زندگی به هم ریخته چند ساله خود را سامان ببخشی و آن را در کوتاه مدت از نو بسازی .

همیشه می توانی در چهار چوب جمله من خود را باور دارم نفحات مثبتی به کالبد فرتوت حیات خود بدمی و آن را از لبه پرتگاه های گوناگون زندگی نجات دهی .

هر گاه به کلمه من خود را باور دارم، اعتقاد راسخ داشته باشی، زودتر آهنگ گام برداشتن به اصلاح افکار منفی و کرده های نسنجیده خود در زندگی خواهی کرد که آنگاه بافت کهنه زندگیت زدوده شده و لباس نوینی بر تن می کند .

مبادا یک موقع جمله من خود را باور ندارم، از دهانت بیرون بیاید، چون گفتن چنین کلمه ای، باعث یاس و سرخوردگی مزمن تو در زیست شده و قطعا تو را به حسادت ورزیدن به خوبی های دیگران که آنها را با تحمل سختی های فراوان در زندگی به شکل تدریجی بدست آورده اند، وا خواهد داشت .

یگانه عامل راهبردی موفقیت تو در زندگی، آنست که خودت را در حوزه ی کاری باور کنی و از ملامت کینه توزان که تو را راجع به مسقل بودن، گوش نکردن به سخنان نا مفید شان، عدم مشارکت در نشت های بیهوده های آنها و . . .  سر زنش کنند، آنی ابای داشته نباشی ‌.

بدین ترتیب، اگر خودت را باور کنی می توانی دنیایت را عوض کرده و به هدف اصلی خویش که همان کسب سعادت و خوشبختی بنیادین در هر دو گیتی بوده، در بلند مدت نیز می رسی .

تاریخ : ۲۲ ربیع الثانی ۱۴۴۰برابر با ۹ دی ۹۷ .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن