اقليت‌هاي مسلمان

داکترانی در میانمار اعضای داخلی بدن یک طفل مسلمان روهینگیایی را کشیدند

منبع: الجزیره نت

ترجمه: عبدالخالق احسان

داکتران بودایی در شفاخانه مرکزی حکومت میانمار اعضای داخلی بدن یک طفل را از اقلیت مسلمان روهینگیا کشیده و جسد پاره شده را به صاحبانش تسلیم نمودند؛ جسد این طفل را از گلو تا ناف پاره کرده و به صورت خیلی ابتدائی و غیر استندرد دوخته بودند. این گونه سرقت اعضاء که اقلیت مسلمان این منطقه به آن روبرو هستند؛ چندین بار تکرار شده است.

گمانه زنی های وجود دارد که این داکتران، اطفال را به قصد کشته و از اعضای بدن شان استفاده می کنند؛ اما این نمونه یکی از دهها حالاتی است که این داکتران شکم های مریض های روهینگیایی را پاره کرده و از اعضای شان استفاده نموده اند.

سرپرست طفل به خبرنگار مرکز خبرگزاری اراکان گفته که چند روز پیش طفل شان را که از مریضی جهاز هاضمه رنج می برد به شفاخانه ( اکیاب) مرکز ولایت اراکان به تداوی برده بودند که ناگهان روز دوشنبه از وفات فرزند شان اطلاع یافتند که اعضای داخلی بدنش در شفاخانه به صورت وحشتناکی کشیده شده است.

به گفته خبرنگار مربوطه، این طفل که ده سال سن داشت، همراه خانواده اش در اردوگاه پناهنده های روهینگیای در اکیاب زندگی به سر می برده و فامیلش مجبور شده که او را به شفاخانه دولتی برای تداوی ببرند؛ چون از ناحیه معده و جهاز اطراحیه دچار مشکل شدیدی شده بود؛ اما حالا در حالی طفل شان را می بینند که گرده، جیگر و دیگر اعضای داخلی بدنش کشیده شده است.

در حالی که قوانین بین المللی تجارت اعضای بدن انسان را جرم می پندارند، اقلیت مسلمان روهینگیا در جریان دو ماه اخیر شاهد دو عملیه سرقت اعضای داخلی بدن بودند که نشاندهنده آن است که عملیه تجارت اعضای بدن انسان، به گونه های متفاوت و به صورت گسترده در ولایت اراکان در حال افزایش می باشد.

مسوول بخش حقوقی مرکز جهانی روهینگیا داکتر طاهر اراکانی می گوید: پروتوکول های بین المللی در خصوص تجارت اعضای بدن انسان، صراحت دارد که تمام اشکال تجارت، بهره کشی، کشیدن اعضا و دیگر تلاش های مشابه جرم می باشد؛ اما تمام این حالات و گونه های تجارت اعضای بدن انسان در ولایت اراکان، ضد مسلمانان روهینگیا وجود دارد.

بر اساس گزارش ملل متحد، مسلمانان روهینگیا از جمله اقلیت های جهانی اند که بیشترین ظلم و ستم را متحمل می شوند. سال گذشته از طرف تندروان بودایی در میانمار مورد اذیت و آزار شدید قرار گرفتند که در نتیجه آن بسیاری از آنان به بنگلادیش، تایلند و استرالیا فرار نمودند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن