معاصرین

درازهی، یکی از فرهیختگان قوم بلوچ

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

درازهی، یکی از فرهیختگان قوم بلوچ

درازهی، یکی از فرهیختگان ملت بلوچ بوده که همواره دغذعه بروز فرایند اعمال تبعیض، تضییع حقوق اهلسنت و . . . از ناحیه افراد افراطی درون نظام فعلی حاکم بر کشور را داشته و در قالب توانایی خود در صدد خنثی سازی آنها با مابقی نمایندگان سنی در صحن علنی مجلس و غیره بر آمده و بر می آیند .

کوچکترین تریدی وجود ندارد نشر کلیپی که آن را مغرضان در فضای مجازی به شکل سیستماتیک تقطیع و بخش های کلیدی آن که حاوی کلمات رکیکی علیه نماینده محبوب سراوان بوده، حذف نموده اند، نشانگر آنست که آنان دنبال اهداف پنهانی دیرینه خود بوده و خواهان جریحه دار کردن پرستیژ ایشان و همچنین به حاشیه راندن نخبگان فعال اهلسنت به ویژه ملت شریف بلوچ از پست های حیاتی دیپلماسی و اداری در بطن کشور و منطقه به اشکال گوناگون در بلند مدت هستند .

متاسفانه، عده ای سخنان تحقیر آمیز مغرضان که از کلیپ تقطیعی که ابتدا پرسنل گمرک به آقای درازهی اهانت کردند، و پس از کنش تحقیر آمیز و سخنان سخیف کارمندان آن علیه ایشان، که وی به جواب دادن آنها اقدام کرده، انکار نموده اند و او را به بروز کنش اهانت آمیز توام با ابراز حرف های ناشایست علیه آنها متهم می کنند، در حالی که واقعیت های میدانی در بطن بلوچستان، بیانگر چیزی دیگر در آن بوده و آحاد مردم به سخت کوشی بی وقفه، جواب تماس های افراد ناشناس، حل معضلات حوزه ی انتخابیه و غیر انتخابیه از جانب وی را تایید و او را شخصیت محترم و بر آمده ای جهت پیگیری جدی مسائل مختلف خویش در مقطع فعلی در بطن منطقه نیز قلمداد می نمایند .

فارغ از هیاهوی رسانه ای، ضروری است که باید همگی جزئیات رویداد ناگوار پیش آمده را واکاوی و سپس به تحلیل و تجزیه کلیپ منتشر شده از ناحیه مغرضان که بخش کلیدی آن را تقطیع و صرفا آن قسمت که نماینده سراوان پس از گفتن جملات توهین آمیز از ناحیه پرسنل گمرک علیه ایشان، ظاهرا واکنش نسنجیده از خود ارائه داده، بخش کرده اند، پرداخته شود تا سوژه موسوم به شکل کامل محرز گشته و بهانه ای جهت باز شدن مجدد روزنه ی توجیه کنش های سخیف آنها علیه درازهی و مابقی نمایندگان اهلسنت برای ابد باقی نماند .

بدین ترتیب، اهلسنت به ویژه ملت بلوچ نبایستی به راحتی قربانی ترفندهای مختلف مغرضان و رسانه های بی طرف در کشور بشوند و شروع به جوسازی علیه نماینده فرهیخته و زحمتکش سراوان کنند، بلکه جملگی جزئیات آن را به صورت منصفانه وارسی و در آهنگ روشن شدن ابعاد مختلف موضوع پیش آمده در آتی بر آیند، تا توطئه های مهندسی شده بد خواهان اهلسنت و قوم بلوچ کشف و باید در اسرع زمان با آنها برخورد قاطع و قانونی مناسب نیز شود .

تاریخ : ۱۰ ربیع الثانی ۱۴۴۰ برابر با ۲۷ آذر ۹۷ .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. آقای عزیز دست از این صحبت های تفرقه آمیز بین برادران شیعه و سنی بردار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن