یادداشت

دستاویز تاریخی از اعترافات یک نواندیش

در این اواخر نوشته‌ای به عنوان «گونه شناسی جریان های دینی در هرات معاصر» به نشر رسیده که توسط عبدالکبیر صالحی نوشته شده و از آدرس «انستتیوت مطالعات استراتژیک افغانستان» به دست نشر سپرده شده است.

«انستتیوت مطالعات استراتژیک افغانستان» شاخه‌ای مزد بگیر موسسه‌ی RAND (راند) آمریکایی است که توسط دکتر اسپندا در افغانستان به پیش می‌رود.

نوشته را از اول تا آخر خواندم که دارای یک مقدمه و سه فصل است، این نوشته در حقیقت یک گزارش پروژه ای مرکز مطالعات استراتیژک افغانستان در مورد افراط گرایی دینی است که به شیوه گزارش های موسسه راند و با رویکرد استخباراتی وامنیتی تهیه شده است، هرچند برخی از موارد این نوشته را که یاداشت کردم تا دوستان بخوانند، ولی نقل آن در اینجا به درازا می‌کشد، بناء خلاصه آن را خدمت تان به عرض می‌رسانیم.

آنچه بطور فشرده ازین کتاب برمی‌آید، موارد زیرین است:

۱.در دوفصل این نویسنده، تبلیغات سوء علیه اسلام، شخصیت ها وعلماء ودانشمندان ونهادهای دینی ومراکز علوم شرعی اعم از مساجد، مدارس وپوهنحی های شرعیات روا داشته است، فحش گوی وسب وشتم، افتراء وتهمت، برچسپ زدن به تمامی جریان های اسلامی که از اخلاق کریمانه‌ی این طیف نواندیش، وتوصیه‌ای سرخط برنامه های بادران شان است، در لابلای صفحات این دو فصل کتاب روشن به چشم می‌خورد.

۲. در فصل سوم چهره اصلی خود شان را بنام نواندیشی برملا نموده وبه صراحت ابراز می‌دارند که ایشان در خط فکری مستشرقان وعده ای مرتدیان ومنحرفانی چون محمد ارکون، نصرحامد ابوزید، سرسیداحمدخان وعبدالکریم سروش قرار دارند، ومی‌خواهند که افکار ارتدادی وکفری وانحرافی آنان را در ذهن جوانان ونوجوانان ما ترزیق کنند.
۳. کفر گویی آخرین ایستگاه نواندیشی است، در شماره ۵۵ تا ۵۸ شما ببینید که چه کفریاتی را سرداده اند، شاید کسی بگوید که نقل قول است، ونقل کفر کفر نباشد، ولی این نقل قول ها به معنای نقل اندیشه هاست، طوری که این روشنفکران باور ها واندیشه های خودی را به نمایش گذاشته اند، نوشتن نویسنده و رونمایی کتاب توسط عده‌ای دیگری از نواندیشان، بیانگر چهره اصیل واعتقادات اینان است، به چند کفریات شان توجه کنید:
👈ما مسلمانان بر این باوریم که قرآن کریم کتاب خدا ومقدس است، ولی روشنفکران می‌گویند: که قرآن یک متن نوشتاری تاریخمند است، جایگاه قدسی خود را از دست داده و نامقدس است.
👈ما باورداریم که قرآن کریم کلام الهی وفراتر از نقد بشری است، ولی روشنفکران باورمند اند که قرآن جزم باوری خود را از دست داده وقابل نقد می‌باشد.
👈ما باور داریم که قرآن کریم وحی الهی بر پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم است، روشنفکران می‌گویند که قرآن در ذات خود محصول فرهنگی زمان پیامبر ویک متن فراتاریخی است.
👈ما باور داریم که قرآن وحی خداوند توسط جبرییل امین بر حضرت محمد نازل شده است، ولی روشنفکران می‌گویند که قرآن تالیف وتجربه پیامبر است واز دل تخیل خلاق وعقل فعال وتجربه های اشراقی وآفاقی وانفسی محمد سربرآورده است.
👈ما باور داریم که زبان مصحف مقدس، کلام الهی است، ولی روشنفکران می‌گویند که: زبان مصحف محمد، زبان عالم خواب ونا هوشیاری است وقهراً محتاج جوابگزاری است.
👌این باورها، باورهای کفری بیش نیستند، نویسنده ورونمایی کنندگان در این کفریات با هم شریک اند

👌این کتاب یک کمپاین سازمان یافته استخباراتی است وبه حکم وظیفه‌ی پروژه‌ای انجام گرفته است که ترور شخصیت‌ها وجریان ها ونهادهای اسلامی وبدنام کردن آنها به هدف بی‌اعتبار ساختن اسلام در این کشور، در سرفهرست اهداف وبرنامه های شان قرار دارد.
اقبال زیبا سروده است:

چه گویم رقص تو چون است وچون نیست
حشیش است این نشاط اندرون نیست
به تقلید فرنگی پای کوبی
به رگهای تو آن طغیان خون نیست

خوب دانسته می‌شود که مسمیان نواندیشی اصلاً با اسلام دشمنی دارند ودر سیاق اسلام ستیزی وجنگ با دین خدا، هرکس وهرچیزی را که نسبتی به اسلام دارد با سوء استفاده از هرفرصت وهر وسیله ونیرنگ مورد تاخت وتاز قرار می‌‌دهند، حالات وحوادث نادر را برای کوبیدن وبدنام ساختن اسلام و مسلمانان به ویژه اصحاب فکر ونهج اسلامی بطور گزینشی مورد هجوم قرار می‌دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی