اخبار جهان اسلام

رئیس علمای دینی فلسطین: جنگ جاری افغانستان حرام است

وزارت خارجه افغانستان می‌گوید که شیخ عکرمه صبری، امام مسجد «القدس» و رئیس علمای دینی فلسطین، جنگ جاری افغانستان را تحریم کرد و آن را نامشروع خواند.

وزارت خارجهافغانستان می‌گوید که شیخ عکرمه صبری، امام مسجد «القدس» و رئیس علمای دینی فلسطین، جنگ جاری افغانستان را تحریم کرد و آن را نامشروع خواند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه امروز پنجشنبه (6 قوس) با نشر اطلاعیه‌ای می‌گوید که شیخ عکرمه صبری، امام مسجد «القدس» و رئیس علمای دینی فلسطین، جنگ جاری افغانستان را تحریم کرد و آن را نامشروع خواند.

در اطلاعیه آمده است که رئیس علمای دینی فلسطین با ارسال پیام ویدیویی به سفارت افغانستان در اردن، جنگ جاری کشور را با استناد از آیۀ «93 سوره نساء» نامشروع خوانده است.

«وَ مَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً فَجَزاؤُهُ جَهَنَّمُ خالِداً فيها وَ غَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَ لَعَنَهُ وَ أَعَدَّ لَهُ عَذاباً عَظيماً و هر کس مؤمنی را به عمد بکشد مجازات او ( آتش ) جهنم است ، که در آن جاوید ( معذّب ) خواهد بود و خدا بر او خشم و لعن کند و عذابی بسیار شدید بر او مهیا سازد».

آقای صبری گفت است که قتل مسلمانان در افغانستان جایز نبوده و گروه های که دست به کشتار مردم می زنند باید اختلافات شان را از راه گفتگو و در میز مذاکره حل و فصل نمایند، نه به کشتار مردم شان.

شیخ صبری در حالی جنگ جاری را نامشروع می‌داند که خشونت‌ها در کشور افزایش یافته است.

در تازه‌ترین مورد، روز سه‌شنبه، 4 آذر دو انفجار در شهر بامیان صورت گرفت که در نتیجه‌ آن 18 تن کشته و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.

پیش از این برخی از عالمان دین در کشورهای عربستان و مصر نیز جنگ جاری افغانستان را نامشروع خوانده بودند.

وا اسلاماه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن