اخبار جهان اسلام

ربا؛ دلیل مخالفت مسلمانان با تعویض اسکناس

مسلمانان ترینیداد و توباگو از دولت این کشور خواسته‌اند که در اجرای طرح تعویض اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری تجدید‌نظر کند.

مسلمانان ترینیداد و توباگو از دولت این کشور خواسته‌اند که در اجرای طرح تعویض اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری تجدید‌نظر کند.

به نقل از گاردین، علت این مخالفت آن است که برای تعویض اسکناس‌های قدیمی با نمونه‌های جدید تولید شده از جنس پلیمر،‌ افراد باید به بانک‌های این کشور مراجعه کنند،‌ اما مسلمانان ترینیدادی از خدمات بانک‌های این کشور به دلیل ربوی بودن استفاده نمی‌کنند.

رشید کریم (Rasheed Karim)، رئیس این فدراسیون، که بزرگ‌ترین سازمان مستقل اسلامی این کشور است،‌ با انتقاد از این لایحه گفت: اجرای آن نقض حقوق ۱۸۰ هزار‌ مسلمان است.

وی افزود: برخلاف سایر شهروندان ترینیداد و توباگو‌، مسلمانان نمی‌توانند از خدمات نظام بانکی استفاده کنند‌، زیرا اسلام ربا را در معاملات مالی منع کرده است.

رشید کریم گفت: به دلیل این ممنوعیت، هزاران مسلمان از استفاده از نظام بانکی خودداری می‌کنند و امور مالی خود را به روش‌های قانونی دیگر انجام می‌دهند. اما اکنون این لایحه آنها را در وضعیت نامطلوبی قرار داده و بخش مهمی از جمعیت را مجبور به زیرپا گذاشتن اعتقادات مذهبی خود می‌کند.

مسلمانان چند روز پیش هم از دولت خواسته بودند تعویض اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری ‌را به تأخیر بیندازد. جمهوری ترینیداد و توباگو کشوری متشکل از دو جزیره در دریای کارائیب واقع در شمال آمریکای جنوبی است. این کشور تا سال ۱۹۶۲ از مستعمرات بریتانیا بود و در آن سال توانست استقلال خود را به دست آورد. حدود شش درصد از جمعيت این کشور را مسلمانان تشكيل می‌دهند.

آوای اسلام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی