پاسخ به شبهات

ریچارد داوکینز را بهتر بشناسیم!!

ریچارد داوکینز سال 2006 کتابی به اسم “پندار خدا” را نوشت و در آن اعلام کرد که به احتمال زیاد خدا و ایمان دينی توهم هستند. حالا اوج تحقیر شدن های داوکینز را بعد از انتشار این کتاب ببینید:

خداناباوران، لطف کنن این متن را تا آخر بخوانند که دیگر از آوردن اسم 👈”ریچارد داوکینز” خجالت زده شوند😉

ریچارد داوکینز سال 2006 کتابی به اسم “پندار خدا” را نوشت و در آن اعلام کرد که به احتمال زیاد خدا و ایمان دينی توهم هستند. حالا اوج تحقیر شدن های داوکینز را بعد از انتشار این کتاب ببینید:

✳️ 1: مجله ی پراسپکت که سال 2005 (یعنی یک سال قبل از اینکه داوکینز کتابش را منتشر کند) داوکینز را در زمره ی 3 شخصیت روشنفکر برتر معرفی کرده بود، بعد از اینکه داوکینز این کتاب را منتشر کرد تغییر موضع داد و در مقاله ای به قلم “اندرو براون” این کتاب رابی دقت و غیر منسجم خواند!

( به عبارت دیگر تا قبل از اینکه داوکینز این کتاب را منتشر کند، این مجله داوکینز را به عنوان 3 شخصیت برتر معرفی کرده بود اما بعد از اینکه داوکینز این کتاب را منتشر کرد، نظر این مجله عوض شد اعلام کردند کتاب داوکینز چرند هست و داوکینز به شدت تحقیر شد).

🔗اینم منبع:

✳️ 2: “تری ایگلتون” که ازش به عنوان یکی از تاثیرگذارترین منتقدین زنده ی بریتانیا نام برده میشود،⚡️ نظرات داوکینز در مورد خدا را به نظرات کسی شبیه دانست که در مورد زیست شناسی سخنرانی ميکند اما اطلاعاتش در این زمينه در حد کتاب پرندگان بریتانیاست. 👉🏼😄
( عملا اعلام کرد داوکینز در حد سیکل هم نمیفهمد)😉

🔗اینم منبع:

✳️ 3: زیست شناس شک گرا، استفان جی گولد در انتقاد از مزخرفات داوکینز نوشت:
علم با ابزار های قانونی خود قادر نیست در مورد موضوع سرپرستی احتمالی خدا بر طبیعت قضاوت کند. ما نه آن را تایید و نه آن را رد میکنیم، بلكه به عنوان دانشمند از نظر دادن در مورد آن خودداری می کنیم.

✳️ 4: الوین پلانتینگا در مقاله ای در نقد اراجیف داوکینز نوشت:

” واقعیت این است که بسیاری از استدلال های فلسفی داوکینز در کلاس درس فلسفه حتی نمره ی قبولی نمیگیرد”
( عملا گفت که داوکینز سوادش در حد قبول شدن هم نیست آنوقت میخواهد خدا را رد کند).

✳️ 5: پیتر مداوار برنده ی جایزه ی نوبل در فیزیولوژی پزشکی در نقد چرندیات داوکینز نوشت:
اینکه برای دانش مرزی هست، به دلیل وجود پرسش هایی که نمیتواند به آن پاسخ دهد بسیار محتمل شده است و هیچ پیشرفتی در علم نخواهد توانست علم را قادر به پاسخ گویی این ها کند.

🔗اینم منبع:
The limits of science, peter Madawar, p. 66

✳️ 6: مارتین ریس اختر فیزیکدان و رئیس سابق انجمن سلطنتی بریتانیا در نقد اراجیف داوکینز نوشت:
معمای بزرگ این است که اصلا چرا چیزی وجود دارد. چه چیزی زندگی را به معادلات فیزیک می افزاید و آن ها را در یک گیتی واقعی فعال میکند. این پرسش ها ماورای علم هستند و در محدوده ی فیلسوفان و دين شناسان قرار میگیرند.

🔗اینم منبع:
Our Cosmic Habital, By Martin J. Rees, P. xi

✳️ 7: آلیستر مکگرات در انتقاد به یاوه گویی های داوکینز میگه:

نظریه ی فرگشت لزوما مؤید هیچ مرام و مسلکی نیست، چه الحاد و چه ایمان. حتی موافقت با داروین به خدا ناباوری منتهی نمیشود. داوکینز از الهیات مسیحی ناآگاه است و نتیجتا نمیتواند به طرز هوشمندانه ای با دين و ایمان ارتباط بر قرار کند.

🔗اینم منبع:
McGrarh, alister. Dawkins’ God: Genes, Memes, and the Meaning of life. Oxford, England: Blackwell Publishing. p. 81

✳️ 8: مایکل روس درباره ی این کتاب داوکینز نوشت:

“کتاب پندار خدا من را از خدا ناباوری خود خجالت زده کرد”

( مایکل روس خودش خداناباور هست اما وقتی کتاب داوکینز را خوند اعلام کرد با خوندن کتاب داوکینز از خدا ناباور بودن خودم خجالت کشیدم)

🔗اینم منبع:

✳️ 9: مایکل شرمر، پایه گذار جامعه ی شکاکان که داوکینز نیز عضو آن است با ذکر گفت:
برخی از ارزیابی های داوکینز در مورد مذهب قطعا بیش از اندازه ساده انگارانه یا گزینشی هستند.

✳️ 10: ژورنال فلسفه فرگشتی، در مقاله ای به قلم رابرت استوارت، اعلام ميکنه داوکینز مفاهیم سوال برانگیز را با واژه های علمی میپوشاند تا به آن ها چهره ی موجه بدهد. داوکینز مبحث “تکامل کیهانی” را در لوای تکامل زیست شناسی به خواننده القا ميکند بدون اینکه ذره ای دلیل برای اثبات آن بیاورد ( عملا ميگوید داوکینز فقط دارد طرفدار هایش را خر ميکند)

🔗اینم منبع:

 

به نقل از سایت وزین آوای سنت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی