فرهنگ و جامعه

سوختاندن مسلمانان در افریقای مرکزی

نوشته: شعبان عبد الرحمن مدیر تحریر مجله المجتمع
ترجمه: عبدالخالق احسان

بر سرزمین افریقای مرکزی یکی از زشترین سوزندگی ضد مسلمانان در عصر حاضر در حال جریان است که شبیه آن را نمی توان یافت، جز قتل عامی که علیه مسلمانان برما صورت گرفته است و شاید آن چه از انظار پنهان مانده، ازین هم بدتر باشد.

این سوختاندن ها در مقابل چشمان نیروهای حافظ صلح افریقا ( میسکا ) و تحت حمایت نیروهای فرانسوی که به سرعت خود را به میدان رساندند تا به گمان خودشان امنیت منطقه را تأمین نمایند؛ جریان دارد. حفظ صلح و تأمین امنیت، نزد فرانسوی ها و غربی ها در مناطق هرج و مرجی که مسلمانان زندگی می کنند؛ به معنی ریشه کن نمودن مسلمانان و استقرار ملیشی های مسیحی و حکومت های ضد اسلام و مسلمانان می باشد. این عادت و رویه همیشگی شان در طول تاریخ علیه مسلمانان بوده است.

این اولین بار نیست که نیروهای بین المللی و غربی به کشورهای اسلامی به بهانه تثبیت استقرار و تأمین امنیت مداخله می کنند و مسلمانان را به هلاکت می رسانند. من با چشم خود ماجرای بوسنیا و هرزگویین را در سال ۱۹۹۲م مشاهده کردم که آسیاب قتل عام مسلمانان توسط صربی های ارتودوکس جریان داشت. من نیروهای ملل متحد را در زمان رهبری (بطرس غالی) مشاهده کردم که سرزمین های مسلمانان را به بهانه انتقال شان به اماکن امن و حمایت از هلاکت شان توسط ارتودوکس های صربی؛ به صورت کامل محاصره کرده بودند و مناطق شان به حیث زندان بزرگی تبدیل شده بود تا این که صربی ها به آن مناطق تسلط یافته و بدترین نوع قتل عام را مرتکب شده و بر زنان مسلمان تجاوز کردند؛ آن چه به شهر ( سربرینتسا) به وقوع پیوست، بهترین دلیل مدعاست.

آن چه در بوسنیا توسط ملیشی های ارتودوکس صربی صورت گرفت و آن چه در برما به حق مسلمانان روهینگیا توسط آتش پرستان جریان دارد؛ امروز این عملیه تروریستی توسط ملشی ها مسیحی در افریقای مرکزی تکرار می گردد.

مرکز موثق خبری گزارش داده اند که حدود چهارهزار مسلمان در مسجد مرکزی پایتخت منتظر فرار به کشور چاد هستند؛ اما امور زیادی که افشا نمی شود، ازین هم وحشناکتر و دردآور تر می باشد.
این گونه، ضمیر انسان در سرزمین افریقای مرکزی مرده است و ادعای دفاع از حقوق بشر به خاک آلوده شد؛ انسانیت، کرامت و شهروندی ذبح گردید، جنگل ازین که به این اخلاق شیطانی متصف گردد، شرم می کند و حیوانیت از انتساب به این گروه انسانها شرمنده اند.

«سکوت» از سکوت جهانیان خجالت می کشد و «بزدلی» از ترسویی و اهمال جهان عرب و اسلام در جریان سوزاندن مسلمانان مستعمره در افریقای مرکزی؛ زبون شده است.

پاپ واتیکان در مقابل ارتکاب این جرایم انسانی پیروانش سکوت کرد همانگونه که همه پاپ های کلیسا گنگ شده اند و خود را این قدر هم زحمت ندادند که ازین جرایم و انسان کشی خویش را تبرئه کنند. حکومت های اسلامی به گنگی، کری و فلج دچار شده و هیچ عکس العملی نشان ندادند؛ چون برخی شان از لشکریان ابلیس و بندگان شیطان اند. لذا نمی بینند و نمی شنوند که چه بر سر مسلمانان می بارد.

ما از جهان اسلام چیزی نشنیدیم جز بیانیه های از طرف برخی جریان های ملی و مدنی، هیچ صدای از اتحادیه عرب نشنیدیم درحالی که نزدیک به ۳۰۰ میلیون مسلمان عرب را نمایندگی می کند و از سازمان همکاری های اسلامی نیز حرف نشنیدیم در حالی که بیش از یک میلیار مسلمان را نمایندگی دارد؛ هیچ صدای رسمی در جهان اسلام بلند نشد که این قتل عام را که تصویر های وحشناکش نشر می گردد، محکوم کند؛ حتی که رهبرانی که بر چوکی های حکومتی تکیه زده اند، احساس ناراحتی هم نکردند. این حوادث تکان دهنده، سازمان های بین المللی و حقوق بشری را حرکت نداد، با وجودی که این سازمان ها برای نجات سگی که نزدیک به غرق شدن باشد هیجان زده شده و به حرکت می افتند؛ اما در برما و افریقای مرکزی جسدهای سوخته و قطعه قطعه شده در جاده ها افتیده است و جرم شان هم مسلمان بودن شان است. لا حول ولا قوه إلا بالله!

هان ای مسلمانان جهان! ای دارندگان وجدان! ای کسی که ذره از انسانیت در وجودت موجود است! نابودی مسلمانان به صورت پیوسته در روشنایی روز ادامه دارد، ذبح مسلمانان در میدان ها و جاده ها و در ملأ عام توسط ملیشی های مسیحی در حمایت نیروهای فرانسوی و افریقایی که ادعا داشتند که به حمایت مردم می روند و حالا به هلاکت و نابودی شان دست می زنند؛ در جریان است. این قتل عام و کشتار مردم مسلمان بیگناه، بعد از کودتا علیه حکومت رئیس جمهور مسلمان آغاز گردید… آیا در مصر نیز حوادث شبیه این موضوع را برای ما پلان ریزی می کنند؟؟؟ لذا مرکز ساخت کودتا، سازنده و تمویل کننده آن یکی است… و کسانی هم که دین و برادران شان را بفروشند فراوان می باشند.

این مسلخ بزرگی است که در حق مسلمانان در تمام جهان در جریان است؛ از برما تا افریقای مرکزی و از سوریه تا رابعه عدوی و میدان النهضه در مصر… هدف همه خاموش کردن صدای کسی است که می گوید: « پروردگارم الله متعال است» تا که صدای فرومایگانی که به بشر بندگی می کنند، بلند گردد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن