داستان تازه مسلمانان

سونامی دریا باعث شد مسلمان شوم

اسم من محمد چنگ است من چینی تبارهستم و در اندونزی زندگی می کنم. ما دادوستد می کنیم اجداد من برای تجارت به این قسمت بسیار اسلامی جنوب شرقی آسیا آمده بودند. و در آنجا ساکن گشتند زیرا مردمان آن منطقه با ما مهربان بودند .

اسم من محمد چنگ است من چینی تبارهستم و در اندونزی زندگی می کنم. ما دادوستد می کنیم اجداد من برای تجارت به این قسمت بسیار اسلامی جنوب شرقی آسیا آمده بودند. و در آنجا ساکن گشتند زیرا مردمان آن منطقه با ما مهربان بودند .

به نقل از aboutislam ، خانواده من سنت های قدیمی چینی خود را در مورد تکریم و پرستش اجداد ما حفظ می کردند. و من هم همین کار را کردم من قبل از اینکه مغازه خود را باز کنم معمولاً برای محراب اجدادمان هدیه می دادم. در طول روز چندین بار تکرار می کردم.

فروشگاه من بسیار نزدیک به مسجد بود. من می توانم هر روز دعای آنها را بشنوم اما اینکه مسلمان بشوم در ذهنم نبود .

دقیقاً مثل هر صبح دیگر؟
من تازه قرار بود در 26 دسامبر 2004 مغازه ام را در نزدیکی مسجد بزرگ باندا آچه باز کنم. یک صبح معمولی بود. هوا خوب بود. هیچ چیز غیر معمولی نبود. حداقل چنین به نظر می رسید.

اما چیزی عجیب بود. پرندگان آواز خواندن را متوقف کرده بودند. و گربه هایی که معمولاً در مقابل مغازه من منتظر غذای مانده بودند ، آنجا نبودند. من به این چیزها توجه چندانی نکردم.

با این وجود ، ناگهان صدای بلند و وحشتناکی شنیده شد. بیرون دویدم. با خودم گفتم: “این باید یک زمین لرزه باشد”. افراد دیگری نیز از مغازه های خود بیرون آمدند اما بعد از چند دقیقه همه ما داخل خانه برگشتیم.

سونامی – دریا در حال آمدن است
با این حال ، بعد از مدتی مردم در حال فرار و فریاد زدند: “آب! دریا در حال آمدن است. آب! »من گیج شدم. گرچه کلمات را فهمیدم ، اما نمی دانستم منظور آنها چیست. دوباره بیرون رفتم. مردم وحشت زده بودند. در حال دویدن به سمت مسجد بودند، جیغ زدن، داد زدن.

و بعد دیدم که آب جاری است. دویدم تا بخودم بیایم و از خانواده کمک بخواهم آب بیشتری می آمد. آب خیابان ها را پر می کرد و به سمت مسجد می آمد.

ترسیدم و به طبقه بالایی خانه دویدم. سونامی را از بالکن کوچک تماشا کردم. بیشتر و بیشتر آب می آمد باور نکردنی بود.

آنها مسجد را بلند کردند
بعد چیز عجیبی دیدم. مردهای قد بلند با لباس های سفید پوش درآنجا بودند. آنها مانند پلیس هایی که راهنمایی می کنند ، حرکاتی انجام دادند. آنها در جاهای مختلف جلوی مسجد بزرگ ایستادند. و آب به دنبال دستورالعملهای آنها بود. آب چند متر جلوی مسجد شکافت و از سمت راست و سمت چپ مسجد جاری شد.

با این حال ، پس از آن آب بیشتری آمد. آب دریا با قدرت بیشتری راه خود را به داخل شهر و به سمت مسجد حرکت می کرد. مردانی که لباس سفید داشتند مثل همه فرار نکردند. صدها و صدها نفراز مردم عادی شهر با شتاب به سمت مسجد رفتند و برای جان خود دویدند.

برخی افتادند و آب آنها را گرفت. همه اینها را از بالکنم دیدم. بیشتر و بیشتر آب می آمد. اما آب داخل مسجد نمی رفت و مردم در مسجد ایمن بودند.

سپس ناگهان ، تعداد بیشتری از مردها با لباس سفید ظاهر شدند و مسجد را بلند کردند. آره! آنها مسجد را بلند کردند ، کل مسجد را. درست بالای زمین و آب زیر آن غرق است. کاملاً متحیر شده بودم. آن چه بود؟

اولین بار در ترکیب مساجد
اگر کسی آنچه را که من می دیدم به من می گفت ، باور نمی کردم ،او را باور کنم. هرگز! اما من آن را با چشمان خودم دیدم. من بیدار شدم “خدا از این مسجد محافظت می کند” ، من دوباره و دوباره به خودم گفتم.

هفته ها پس از این فاجعه هولناک ، سونامی ، من سعی کردم تا آنچه را که دیدم به مغازه دار مسلمان کنار مغازه ام بگویم. او به من توصیه كرد كه با امام مسجد ملاقات كنم. من با تردید به سمت مسجد قدم زدم.

این نخستین بار در زندگی من بود که وارد مجتمع مسجد شدم گرچه من اساساً در کل زندگی ام در کنار آن زندگی کرده ام. امام مرا از دور شناخت و به بیرون آمد و به من سلام كرد. “صبح بخیر. آیا می توانم به شما کمک کنم ، عمو »، او با ادب به من خوش آمد گفت.

من پاسخ دادم: “من باید با شما صحبت کنم”.

ما نشستیم و من کل داستان را برای او تعریف کردم. ساکت نشست ، اشک از چشمانش جاری شد. بعد از اتمام صحبت هام مرا در آغوش گرفت . این آغوش طبیعی بود که مردم آن را تبادل می کنند زیرا آنها همان تجربه وحشتناک را پشت سر گذاشتند.

امام فرمود:

“دایی ، آنچه دیدی فرشتگان خدا پیروی از فرمان او بودند. خدا می خواست که مسجد وی با این سونامی ویرانگر نابود نشود. عمو ، شاید خدا می خواست چیزی را به شما نشان دهد تا شما را به او نزدیک کند. زیرا او شما را دوست دارد . زیرا او می بیند شما مرد مهربانی هستید. او می خواهد در این دنیا و بهشت در آینده سعادتمندی شما قرار دهد. آیا می خواهید مسلمان شوید ، عمو؟ ”

چگونه می توانم مسلمان شوم؟
از سوال امام شوکه شدم. این مرا گیج کرد. چگونه می توانم یک چینی ، مسلمان شوم؟ ما به عنوان چینی ، ما سنت ها ، آیین ها و اعتقادات خاص خود را داریم. از امام تشکر کردم و رفتم.

بعد برگشتم به مغازه ام. در و پنجره مغازه را بستم و فقط بی سر و صدا در گوشه ای نشستم. دوباره و دوباره من جلوی چشم درونی خودم صحنه های روزی را دیدم که سونامی برخورد کرد. مردانی با لباس های سفید پوش ، حرکت آب ، بلند کردن مسجد. فرشتگان خدا کارهای او را انجام می دهند. و به من اجازه داده شد كه شاهد آن باشم. من دو روز مغازه خود را باز نکردم ، فقط در آن جا نشستم و فکر کردم.

من مسلمان شدم
روز سوم شخصی در را کوبید. این امام مسجد بود که به دنبال من بود. او نگران بود زیرا سه روز بود که مغازه مرا بسته می دید تا بحال سابقه نداشته بود. به او گفتم: “من فکر می کردم ، امام”. “من فکر می کنم شما درست می گویید. خدا به من علامتی داد. یک نشانه بزرگ الان نباید احمق باشم و فقط فراموشش کنم. لطفاً به من بگویید که چگونه مسلمان شوم. ”

امام گفت: “عمو ، خیلی آسان است”. “شما فقط باید این کلمات را تلاوت کنید”. و او یک تکه کاغذ به من نشان داد. کلمات را تلاوت کردم و گویا یک چراغ روشن مغازه من را روشن کرد.

از آن روز ، امام هر روز می آمدند تا در مورد اسلام به من بیاموزند. او به من نشان داد كه چگونه دعا كنم و چگونه قرآن بخوانم. و از آنجا که می توانم نماز بخوانم ، در مسجد بزرگ نیز به نماز می پیوندم. این یکی از زیباترین چیزهای زندگی من است.

 

آوای سنت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی