دین و دعوت

شهادت افتخار ما مسلمانان است

مسلمانان باید بدانند که در این دنیا و آخرت معشوق واقعی ذات پاک رب العالمین است و بس، محبت و علاقه رسول خدا صلی الله علیه و سلم فقط بدین جهت که عشق به وی وصل کننده با خداوند متعال است، شرط پیمودن این مسیر فداکاری است، اگر در این راه نیازی به دادن مال و حتی جان شد دریغ نشود. کسی که خون اسلامی در رگ‌هایش حرکت می‌کند، کسب مقام «شهادت» عالی‌ترین و بلندترین مقام است.

گاهی شنیده می‌شود عده‌ای ابله علمای کرام را تهدید به ترور و کشتن می‌کنند، آن‌ها بایستی تهدید را برای افرادی نگهدارند که تهدید کننده‌ها از مرگ می‌ترسند، نه برای کسی که شهادت برایش افتخار است؛ چون این شهادت و موت افتخار امام پیامبران حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم است، او می‌فرماید: «لوددت أن أقتل فی سبیل الله، ثم أحیا، ثم أقتل، ثم أحیا، ثم أقتل، ثم أحیا، ثم أقتل.» یعنی: من دوست دارم که در راه خداوند متعال کشته شوم، دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم و دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم و دوباره زنده کرده شوم و مجددا کشته شوم.» این اوج شیرینی شهادت در ذائقه حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم را نشان می‌دهد.

حضرت حسین رضی الله عنه نیز در صحرای کربلا عشق شهادت در راه خداوند متعال را بیان می‌کند و می فرماید: «ای یزیدیان! آیا مرا از مرگ می ترسانید.؟» و در جایی دیگر فرمودند: اگر دین حضرت رسول خدا صلی الله علیه و سلم بدون از کشتن من راست قامت نمی‌گیرد، پس ای شمشیرها زودتر مرا فراگیرید!.»

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن