مطالعات اسلامی

عادی سازی روابط دیپلماسی برخی از زمام داران کشورهای اسلامی و عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی

نویسنده : استاد مولانا عبدالله بلوچ 

عادی سازی روابط دیپلماسی برخی از زمام داران بلاد اسلامی و عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی

به نظر می رسد که برخی از سکانداران کشورهای اسلامی و عربی چه به صورت علنی و غیر علنی، آهنگ عادی سازی مناسبات دیپلماتیک با رژیم غاصب صهیونیستی کرده و خواهان توسعه گبه آن در دراز مدت می باشند .

سفر بنیامین نتانیاهو سرکرده رژیم جعلی اشغالگر قدس به کشور عمان در تاریخ ۱۶ صفر ۱۴۴۰ برابر با ۴ آبان ۹۷ روز جمعه و دیدار او با سلطان قابوس، پادشاه این کشور و همچنین حضور فیزیکی وزیر فرهنگ گروهک صهیونیستی خانم میری ریگو در مسابقات بین المللی جودوی ” گرند اسلم امارات” ابوظبی و به دنبال پیروزی یکی از جودوکاران رژیم صهیونیستی، برافراشتن پرچم، نواختن سرود رژیم اشغالگر در آن کشور و . . ‌. حاکی از آنند که برخی از سران کشورهای عربی، قصد دارند به تدریج، گام های جدی را برای بر قراری شبکه ارتباطی قوی دیپلماتیک با رژیم غاصب صهیونیستی برداشته و از نزدیک شدن به آن، هیچ گونه ابائی راجع به کرده های نابخردانه خود در حوزه موسوم نیز ندارند .

هر گونه بروز اقدامات گوناگون جهت عادی سازی روابط دیپلماتیک و تجاری و . . ‌. از ناحیه هر احدی از سکانداران کشورهای اسلامی و عربی با رژیم اشغالگر صهیونیستی تحت هر عنوانی، به مثابه تضییع قطعی حقوق مسلم ملت مظلوم فلسطین، خیانت به آرمان های دیرینه آنان و مجوزی برای کشتار بیشتر مسلمانان در سر زمین های اشغالی، یهودی سازی شهر قدس و اشغال مسجد الاقصی در دراز مدت است .

تمایل حاد برخی از حاکمان عربی جهت ایجاد کانال ارتباطی دیپلماسی و تجاری فعال با رژیم اشغالگر صهیونیستی، باعث تضعیف قدرت منطقه ای آنها شده و زمینه را برای فروپاشی بدنه قدرت آنها که پشتوانه ی مردمی قوی در درون آن کشور نداشته در بلند مدت فراهم می نماید .

تاریخ و تجربه ثابت کرده است که هر گونه عقب نشینی از آرمان های به حق ملت مظلوم فلسطین و تن دادن به خواسته های نامشروع رژیم اشغالگر غاصب قدس، موجب جسورتر شدن آن جهت تحقق اهداف پلیدش در منطقه گردیده و آن را برای انجام جنابت های حداکثری علیه ملت ستمدیده آن در سرزمین های اشغالی به ویژه در نوار غزه تحریک بهنگام ضربتی می کند.

بدین ترتیب، رهبران کشورهای اسلامی و عربی، از اتخاذ تصمیمات ناشیانه خواه علنی باشد و خواه غیر علنی راجع به کنش عادی سازی مناسبات دیپلماسی، تجاری، امنیتی و . . ‌. با رژیم اشغالگر صهیونیستی به شدت اجتناب نمایند تا مبادا روزی فرا رسد که خشم و انزجار جهان اسلام همچون سیلی عظیم به سوی آنها سرازیر شده و آنها را برای همیشه به همراه خود به جای نامعلومی نیز ببرد ‌.

تاریخ :

۲۰ صفر ۱۴۴۰ ه – ق برابر با ۸ آبان ۹۷ ه – ش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن