مطالب ویژه

عسل درمانی

د. (عسل وسیاه دانه)

۱۲- عسل و روماتیسم

٭ بیمار مبتلا به روماتیسم می تواند هر روز ناشتا یک قاشق عسل طبیعی گرم را که چند قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه شود میل نماید.

٭ به منظور تسکین دردهای ناشی ازروماتیسم می توان موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی موضع درد قبل از خواب مالیده وآن را با پارچه بست.(سیاه دانه وعسل)

* همچنین ثابت شده كه گزیدن زنبور عسل موجب علاج رماتیسم می شود.

۱۳- عسل و یبوست

٭ بهترین روش درمان پیوست:مخلوط شیر و عسل یک مسهل خوب و ملایم است. عامل پیوست کندی حرکات دودی روده هاست و مصرف غذاهای پر الیاف مثل: شیرـ غذاهای آبکی مثل سوپ و آش ـ انواع میوه ها و سبزیجات توام با یک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا بهترین روش درمان است.

۱۴- عسل و بیماری های دهان

٭ مالیدن پمادی مرکب از یک قسمت عسل و یک قسمت سرکه ی انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گیری و استحکام لثه ها و دندان ها می شود.(عسل و سیاه دانه و عسل درمانی)همچنین از عسل به عنوان خمیر دندان استفاده كند وبا آن مسواك بزند.

٭ درمان و رفع بدبویی دهان: مقداری موم زنبورعسل را مانند آدامس در دهان جویده و کم کم آن را میل نموده- علاوه بر آن می توان مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ریخته و استنشاق و غرغره نمود.(سیاه دانه و عسل)

٭ درمان آفت دهان:بعد از برش دادن سیب درختی- مقداری عسل را روی آن بمالید و بجوید و یا مخلوط آب سیب و عسل بسیار مفید است و با مالیدن عسل روی آفت هاـ این در حالی ست که در علم پزشکی هنوز برای آفت درمانی وجود ندارد.(CDخدادادی)

۱۵- عسل و کم خونی

٭ به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید- روزانه تا ۲فنجان جرعه جرعه میل کنید و همچنین از برگ و گل راعی افسنطین با عسل نیز می توان برای درمان کم خونی استفاده کرد.(سیاه دانه و عسل)

۱۶- عسل و سلامت و رفتار کودکان

٭ مصرف روزانه ۳۰تا۴۰ گرم عسل توسط کودکان آن ها را شاداب نگه می دارد و به حفظ سلامت یا رفع بیماری های آن ها کمک موثری می کند- همچنین به علت داشتن ویتامین B و بالطبع قدرت افزایش هموگلوبین در خون در رفع کم خونی بچه ها مفید است و به علت خواص ضد عفونی کنندگی برای درمان اسهال خونی ضعیف کودکان مفید است.(سیاه دانه و عسل درمانی)

۱۷- عسل و درمان بیماری زنان و زایمان

٭ امروزه در عرصه ی علم و پژوهش های تحقیقاتی تغذیه به اثبات رسیده که نوشیدن عسل طبیعی با چند عدد خرما زایمان را سهل و آسان می کند و بعلاوه ادامه ی استفاده فراوان از عسل طبیعی همراه با نان سبوس دار پس از زایمان موجب تقویت جسم و سهولت در امر قاعدگی و عاد ت ماهانه می باشد. خانم های ضعیف و لاغر نیز در این دوره از قاعدگی می توانند یک لیوان جوشانده شنبلیله را با عسل طبیعی شیرین کرده و صبح و شب از این نوشیدنی مفید و مقوی میل نمایند و بعلاوه خوردن عسل در درمان نازایی بسیار مفید است.(عسل درمانی)

۱۸- عسل و زن های باردار

٭ خوردن روزانه مخلوطی از ۲عدد گردو یا ۱۰عدد بادام و ۳۰گرم کره را در سه قسمت مساوی پس از صبحانه- ناهار- شام زنان باردار را تقویت می کند. مصرف مرتب وکافی عسل توسط مادران باردار و شیرده- علاوه بر رساندن مقاد یر فراوانی از انرژی و سایر مواد غذایی به بدن مادر- باعث افزایش اشتهای وی می شود که در اثر داشتن اشتها و خوردن غذای کافی- رشد و سلامت جنین و سلامت مادر در دوران بارداری (به خصوص سه ماه آخربارداری) و تولید شیر فراوان و تغذیه ی مناسب نوزاد و سلامت مادر پس از زایمان تامین خواهد شد.(عسل درمانی)

۱۹- عسل و درمان برص ـ لک و پیسی

٭ یکی از راه های درمان لک و پیسی استفاده از مخلوط عسل با نشادر است.

مخلوط حاصل را می توان شب ها در مواضعی که لک و پیسی در آن مشاهده می شود مالید.(سیاه دانه و عسل)

۲۰- عسل و درمان آنفلونزا

٭ یکی از راه مقابله با آن مخلوط عسل طبیعی با آب لیمو ترش تازه را در آب ولرم حل کنید و صبح و شام میل نمایید- استراحت- نوشیدن مایعات ولرم- تقویت عمومی بدن و بخور دادن بدن با برگ های اکالیپتوس- تخم گشنیز و گل بابونه- نقش موثری در بهبود سریع این بیماری دارد.بخور دادن به وسیله عسل وپیاز نیز قبل از خواب بسیار مفید است

۲۱- عسل ونرم کردن پوست و…

٭ عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد:چنان چه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن- دست ها- پا ها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید- بهبودی حاصل می شود.(سیاه دانه و عسل)

٭ ماسک عسل برای پوست صورت: بعد از شستن صورت با صابون بادام چند قطره لیمو ترش را در عسل حل کنید وبه صورت بمالید وبه مدت نیم ساعت بماند- با این کار تمام ویتامینهای عسل جذب پوست می شود. (CDخدادادی)می توان بامخلوط كردن عسل باهر یك از روغن زیتون- روغن بادام- آب هویج وآب پرتقال به طور جداگانه ماسكهایی تهیه كردكه برای شادابی وازبین بردن چین و چروك وسلولهای مرده صورت بسیار مفید است     ( عالج نفسك بالعسل )

۲۲-  عسل و درمان زگیل های پوستی

٭ زگیل نوعی بیماری پوستی است که به طریقه ی پیشنهادی می توان در از بین بردن آن اقدام نمود: عسل طبیعی با موم را گرم کنید و بر روی یک پارچه ی تمیز قرار داده و محکم بر روی زگیل یا دمل ببندید وتا سه روز آن را باز نکنید تا دمل یا زگیل از ریشه ساقط شود- در صورت نیاز می توان این عمل را تکرار کرد.

۲۳- عسل و درمان چاقی یا لاغری (سیاه دانه و عسل)

٭ برای درمان لاغری: هر روز یک یا دو لیوان شیر و عسل همراه با غذاهای روزانه میل کنید. به علاوه می توانید با هر وعده غذا در طول روز یک سوم قاشق چای خوری پودر زنیان همراه با عسل میل نمایید.

٭ درمان چاقی: کوبیده مغز بادام را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید.(سیاه دانه و عسل)

۲۴- عسل و درمان شوره سر و پوسته سر

٭ آب غلیظ برگ گردو را همراه با عسل در روز چند مرتبه کمپرس کنید.

۲۵- عسل و درمان ریزش مو

٭ آب برگ گردو و پوست گردو را با دو قاشق عسل به آن اضافه کرده و به هم زده و چندین نوبت در هفته روی پوست سر بمالید. تدریجا از ریزش موی سر کاسته می شود.(عسل و سیاه دانه)

۲۶- عسل و درمان گوش درد

٭ سه رشته زعفران را در مقداری شیر جوشانده و بعد از سرد شدن- عسل اضافه کرده و به هم زده و با قطره چکان در گوش بریزید. (سیاه دانه و عسل)

*مقداركمی نمك در آب عسل حل كرده قبل خواب در گوش بچكانید (عالج نفسك ..)

۲۷- عسل و خستگی مغزی و رفع بی خوابی

٭ برای ضعف جذب فکری در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان یک یا دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید.(سیاه دانه و

٭ نکته ی جالب توجه اینکه اگر شربت عسل(یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب خنک ریخته و به هم زده و آب یک لیمو ترش تازه را به شربت اضافه کنید) میل شود- خواب آور است و برعکس اگر آرام آرام میل شود موجب کم خوابی می شود.(CDخدادادی)

*یك قاشق عسل را دریك لیوان شیرگرم محلی حل كرده قبل از خواب میل شود

* قبل از خواب مخلوط عسل ومغز گردو مغز بادام میل شود

۲۸- عسل و درمان تب

٭ به نیم لیتر آب ولرم ۱۰۰گرم سرکه طبیعی انگور و ۱۰۰گرم عسل طبیعی اضافه کرده و به هم زده تنقیه کنید- از همین ترکیب در حوله ای آغشته روی د ست ها و پاها قرار دهید ـ تب برطرف می شود. (سیاه دانه و عسل)

۲۹- عسل و درمان صرع ساده(سیاه دانه و عسل)

٭ مخلوطی از چای گل بابونه با کمی زعفران به هم زده و عسل اضافه کرده و میل نمایید.یا اینكه : صبح و شام یك لیوان آب عسل میل شودودر هنگام خواب بر روی یك لیوان آب گرم كه با عسل شیرین شده باشد۰ سوره جن بخواند و میل نماید

۳۰- عسل و بیماری مثانه

٭ از چای هسته ی میوه ی نسترن یا رزوحشی که کاملا پودر شده با کمی عسل مخلوط کرده و روزانه تا ۵ فنجان  بنوشید ـ توت فرنگی را له کرده به آن عسل اضافه نمایید و میل کنید. (سیاه دانه و عسل)

۳۱- عسل و درمان نقرس

٭ حدود ۲۰گرم موم عسل و صمغ کاج را گرم کنید. مقداری عسل به آن اضافه کنید ـ می توان به هم زده و از این ضماد روی تکه پارچه کتانی مالیده و روی شست پا قرار دهید و بد ین وسیله از درد و ورم مفصل کاسته می گردد. (سیاه دانه و

۳۲- عسل و درمان بیماری بیضه

٭ شامل: ورم ـ درد و سخت شدن بیضه می باشد. عسل را گرم کرده روی بیضه ها بمالید و یک قطعه پلاستیک روی آن گذاشته و مدتی به این حالت بماند. این عمل را چند مرتبه در روز انجام دهید.(سیاه دانه و عسل)

۳۳- عسل و عفونت چشم و ضعف بینایی(سیاه دانه و عسل)

٭ کمی عسل را با آب جوشیده ولرم مخلوط کرده ـ چهار تا پنج مرتبه در روز در چشم بچکانید. چشم خسته را با چای زازیانه و عسل چندین نوبت کمپرس کنید.

٭ تقویت بینایی: چای اكلیل کوهی(رزماری) یا افسنطین و زوفا را مشروط بر این که تمیز باشد با کمی عسل اضافه کرده روی چشم ها کمپرس کنید واین عمل را در روز چندین نوبت انجام دهید.

۳۴- عسل و درمان سرطان

*موم عسل را بر روی غده سرطانی گذاشته با پارچه ای آن را ببندد و هر روز آن را عوض كند ضمن اینكه صبح و شام نیز قبل ازغذا یك قاشق عسل میل نماید

*اگر غده (تومور) عمیق باشد_ مثلاَ در مغز _ توسط متخصص جراح شكافته شود تا به غده برسد سپس هر روز مقداری عسل طبیعی + غذای ملكه  بر روی آن گذشته شود ۰ به اذن الهی كم كم غده به تحلیل میرود .(این روش به تازگی توسط یك دكتر مصری به نام خالد الاودن كشف شده و مجرب است)

٭ یکی از شیوه های مقابله با سرطان یا پیشرفت آن این است که: صد گرم غذای ملکه ی زنبورعسل(ژله رویال) در هفته یکبار و به اندازه یک فنجان عسل طبیعی را صبح ناشتا ـ فرد مبتلا به سرطان به تدریج میل نماید.

٭ مخلوطی از عسل طبیعی و روغن سیاه دانه در ابتدای روز به بدن بمالد و یک ساعت قبل از خواب با آب گرم شستشو دهد.

٭ هویج را له کنید و با عسل طبیعی مخلوط نمایید وبا هر وعده غذا میل کنید.(سیاه دانه وعسل)

۳۵- عسل و درمان استفراغ

* گل میخك را جوشانده سپس با عسل شیرین كرده و قبل از غذا جرعه جرعه میل نماید

*مقداری عسل را درآب خنك حل نموده+لیمو ترش تازه ۰آرام آرام میل كند(خدادادی

تمام موارد ذیل از cdاستاد خدادادی گرفته شده است

۳۶- میكرب معده (هلیكو باكتر )

۳ روز (۷۲ساعت )فقط شربت عسل + لیموترش تازه میل نماید

۳۷- درد پریود(قاعدگی )

* دم كرده پونه +اویشن +عسل *  دم كرده دارچین +عسل

۳۸- عسل و معالجه عصبی شدن و اضطراب

شیر مغز بادام +عسل  (روزی ۳ لیوان )

۳۹- اوریون

استراحت كند وبه مدت ۳روز(۷۲ساعت )شربت عسل +لیمو ترش تازه میل كند

۴۰- تسكین درد كلیه

دم كرده پونه و اویشن +عسل

۴۱- سینوزیت و گرفتگی بینی

كمی عسل به چند قطره تنتور یا عرق نعناع اضافه كرده وهر ساعت چند قطره به هر بینی بچكاند۰ ضمن اینكه بخور گل بابونه نیز استنشاق نماید

۴۲- سكسكه

تمركز افكارش را متمركز كند و شربت خنك عسل  آرام آرام میل كند

۴۳- نقرس

دم كرده دارچین و زنجبیل + عسل

۴۴- عفونتهای مجاری ادراری

دو هفته غذاهای گیاهی بخورد و دم كرده لیمو عمانی + عسل میل نماید یا شربت عسل و لیمو ترش و مجاری را با آب و عسل شستشو دهد

۴۵- ویار شدید خانمها همراه با تهوع

شربت خنك عسل + یك قاشق چایخوری زنجبیل ساییده (خصوصا صبحگاه)

۴۶- رفع گلودرد و اختلالات حنجره

* غرغره آب وعسل * شب نخود را خیس نموده صبح مقداری آب آن را بایك قاشق عسل شیرین كرده میل نمایید

۴۷- معالجه عفونتهای شدید در بدن

۴۸ الی ۷۲ ساعت فقط آب و عسل + لیمو ترش تازه میل نمایدمی تواند به فاصله ۲ ساعت سیب هم میل نماید

۴۸- جهت سیاه شدن موی سر

۲۵گرم سیاه دانه را در یك كیلو عسل ریخته  و روزی دو قاشق مرباخوری میل شود

۴۹- تب و اسهال كودكان

شربت عسل +خاكشیر + یخ

۵۰ – خون ریزی دوران یائسگی

آب هویچ + عسل  (روزی ۳ لیوان ) دیگر نیاز به عمل جراحی نخواهد بود

اخطار : به كودكان زیر یك سال عسل داده نشود چرا كه امكان دارد موجب مسمومیت آنان شود.

منابع:

۱- عسل درمانی:  مؤلف دكتر مسعود هاشمی

۲- عسل و سیاه دانه : نوشته ی دکتر محمد دریایی

Cd -3 و کتاب ۱۵روز تا سلامتی ـ نوشته ی دکتر جمشید خدادادی

۴- عالج نفسك بالعسل والحبه السوداء  : خاد جاد

۵- سایتهای اینترنتی

 

تابش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی