خانه / مطالب ویژه / عسل درمانی

عسل درمانی

د. (عسل وسیاه دانه)

۱۲- عسل و روماتیسم

٭ بیمار مبتلا به روماتیسم می تواند هر روز ناشتا یک قاشق عسل طبیعی گرم را که چند قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه شود میل نماید.

٭ به منظور تسکین دردهای ناشی ازروماتیسم می توان موم عسل را با روغن سیاه دانه و روغن زیتون و روغن کافور به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی موضع درد قبل از خواب مالیده وآن را با پارچه بست.(سیاه دانه وعسل)

* همچنین ثابت شده كه گزیدن زنبور عسل موجب علاج رماتیسم می شود.

۱۳- عسل و یبوست

٭ بهترین روش درمان پیوست:مخلوط شیر و عسل یک مسهل خوب و ملایم است. عامل پیوست کندی حرکات دودی روده هاست و مصرف غذاهای پر الیاف مثل: شیرـ غذاهای آبکی مثل سوپ و آش ـ انواع میوه ها و سبزیجات توام با یک قاشق مرباخوری عسل با هر نوبت غذا بهترین روش درمان است.

۱۴- عسل و بیماری های دهان

٭ مالیدن پمادی مرکب از یک قسمت عسل و یک قسمت سرکه ی انگور به لثه ها و دندان ها موجب جرم گیری و استحکام لثه ها و دندان ها می شود.(عسل و سیاه دانه و عسل درمانی)همچنین از عسل به عنوان خمیر دندان استفاده كند وبا آن مسواك بزند.

٭ درمان و رفع بدبویی دهان: مقداری موم زنبورعسل را مانند آدامس در دهان جویده و کم کم آن را میل نموده- علاوه بر آن می توان مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ریخته و استنشاق و غرغره نمود.(سیاه دانه و عسل)

٭ درمان آفت دهان:بعد از برش دادن سیب درختی- مقداری عسل را روی آن بمالید و بجوید و یا مخلوط آب سیب و عسل بسیار مفید است و با مالیدن عسل روی آفت هاـ این در حالی ست که در علم پزشکی هنوز برای آفت درمانی وجود ندارد.(CDخدادادی)

۱۵- عسل و کم خونی

٭ به مدت یک هفته از چای گزنه همراه عسل طبیعی بنوشید- روزانه تا ۲فنجان جرعه جرعه میل کنید و همچنین از برگ و گل راعی افسنطین با عسل نیز می توان برای درمان کم خونی استفاده کرد.(سیاه دانه و عسل)

۱۶- عسل و سلامت و رفتار کودکان

٭ مصرف روزانه ۳۰تا۴۰ گرم عسل توسط کودکان آن ها را شاداب نگه می دارد و به حفظ سلامت یا رفع بیماری های آن ها کمک موثری می کند- همچنین به علت داشتن ویتامین B و بالطبع قدرت افزایش هموگلوبین در خون در رفع کم خونی بچه ها مفید است و به علت خواص ضد عفونی کنندگی برای درمان اسهال خونی ضعیف کودکان مفید است.(سیاه دانه و عسل درمانی)

۱۷- عسل و درمان بیماری زنان و زایمان

٭ امروزه در عرصه ی علم و پژوهش های تحقیقاتی تغذیه به اثبات رسیده که نوشیدن عسل طبیعی با چند عدد خرما زایمان را سهل و آسان می کند و بعلاوه ادامه ی استفاده فراوان از عسل طبیعی همراه با نان سبوس دار پس از زایمان موجب تقویت جسم و سهولت در امر قاعدگی و عاد ت ماهانه می باشد. خانم های ضعیف و لاغر نیز در این دوره از قاعدگی می توانند یک لیوان جوشانده شنبلیله را با عسل طبیعی شیرین کرده و صبح و شب از این نوشیدنی مفید و مقوی میل نمایند و بعلاوه خوردن عسل در درمان نازایی بسیار مفید است.(عسل درمانی)

۱۸- عسل و زن های باردار

٭ خوردن روزانه مخلوطی از ۲عدد گردو یا ۱۰عدد بادام و ۳۰گرم کره را در سه قسمت مساوی پس از صبحانه- ناهار- شام زنان باردار را تقویت می کند. مصرف مرتب وکافی عسل توسط مادران باردار و شیرده- علاوه بر رساندن مقاد یر فراوانی از انرژی و سایر مواد غذایی به بدن مادر- باعث افزایش اشتهای وی می شود که در اثر داشتن اشتها و خوردن غذای کافی- رشد و سلامت جنین و سلامت مادر در دوران بارداری (به خصوص سه ماه آخربارداری) و تولید شیر فراوان و تغذیه ی مناسب نوزاد و سلامت مادر پس از زایمان تامین خواهد شد.(عسل درمانی)

۱۹- عسل و درمان برص ـ لک و پیسی

٭ یکی از راه های درمان لک و پیسی استفاده از مخلوط عسل با نشادر است.

مخلوط حاصل را می توان شب ها در مواضعی که لک و پیسی در آن مشاهده می شود مالید.(سیاه دانه و عسل)

۲۰- عسل و درمان آنفلونزا

٭ یکی از راه مقابله با آن مخلوط عسل طبیعی با آب لیمو ترش تازه را در آب ولرم حل کنید و صبح و شام میل نمایید- استراحت- نوشیدن مایعات ولرم- تقویت عمومی بدن و بخور دادن بدن با برگ های اکالیپتوس- تخم گشنیز و گل بابونه- نقش موثری در بهبود سریع این بیماری دارد.بخور دادن به وسیله عسل وپیاز نیز قبل از خواب بسیار مفید است

۲۱- عسل ونرم کردن پوست و…

٭ عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد:چنان چه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده ی پوست بدن- دست ها- پا ها و به خصوص پاشنه های ترک خورده بمالید- بهبودی حاصل می شود.(سیاه دانه و عسل)

٭ ماسک عسل برای پوست صورت: بعد از شستن صورت با صابون بادام چند قطره لیمو ترش را در عسل حل کنید وبه صورت بمالید وبه مدت نیم ساعت بماند- با این کار تمام ویتامینهای عسل جذب پوست می شود. (CDخدادادی)می توان بامخلوط كردن عسل باهر یك از روغن زیتون- روغن بادام- آب هویج وآب پرتقال به طور جداگانه ماسكهایی تهیه كردكه برای شادابی وازبین بردن چین و چروك وسلولهای مرده صورت بسیار مفید است     ( عالج نفسك بالعسل )

۲۲-  عسل و درمان زگیل های پوستی

٭ زگیل نوعی بیماری پوستی است که به طریقه ی پیشنهادی می توان در از بین بردن آن اقدام نمود: عسل طبیعی با موم را گرم کنید و بر روی یک پارچه ی تمیز قرار داده و محکم بر روی زگیل یا دمل ببندید وتا سه روز آن را باز نکنید تا دمل یا زگیل از ریشه ساقط شود- در صورت نیاز می توان این عمل را تکرار کرد.

۲۳- عسل و درمان چاقی یا لاغری (سیاه دانه و عسل)

٭ برای درمان لاغری: هر روز یک یا دو لیوان شیر و عسل همراه با غذاهای روزانه میل کنید. به علاوه می توانید با هر وعده غذا در طول روز یک سوم قاشق چای خوری پودر زنیان همراه با عسل میل نمایید.

٭ درمان چاقی: کوبیده مغز بادام را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید.(سیاه دانه و عسل)

۲۴- عسل و درمان شوره سر و پوسته سر

٭ آب غلیظ برگ گردو را همراه با عسل در روز چند مرتبه کمپرس کنید.

۲۵- عسل و درمان ریزش مو

٭ آب برگ گردو و پوست گردو را با دو قاشق عسل به آن اضافه کرده و به هم زده و چندین نوبت در هفته روی پوست سر بمالید. تدریجا از ریزش موی سر کاسته می شود.(عسل و سیاه دانه)

۲۶- عسل و درمان گوش درد

٭ سه رشته زعفران را در مقداری شیر جوشانده و بعد از سرد شدن- عسل اضافه کرده و به هم زده و با قطره چکان در گوش بریزید. (سیاه دانه و عسل)

*مقداركمی نمك در آب عسل حل كرده قبل خواب در گوش بچكانید (عالج نفسك ..)

۲۷- عسل و خستگی مغزی و رفع بی خوابی

٭ برای ضعف جذب فکری در یک لیوان آب سیب تازه تهیه شده به ازای هر لیوان یک یا دو قاشق چای خوری عسل طبیعی اضافه کرده و جرعه جرعه بنوشید.(سیاه دانه و

٭ نکته ی جالب توجه اینکه اگر شربت عسل(یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب خنک ریخته و به هم زده و آب یک لیمو ترش تازه را به شربت اضافه کنید) میل شود- خواب آور است و برعکس اگر آرام آرام میل شود موجب کم خوابی می شود.(CDخدادادی)

*یك قاشق عسل را دریك لیوان شیرگرم محلی حل كرده قبل از خواب میل شود

* قبل از خواب مخلوط عسل ومغز گردو مغز بادام میل شود

۲۸- عسل و درمان تب

٭ به نیم لیتر آب ولرم ۱۰۰گرم سرکه طبیعی انگور و ۱۰۰گرم عسل طبیعی اضافه کرده و به هم زده تنقیه کنید- از همین ترکیب در حوله ای آغشته روی د ست ها و پاها قرار دهید ـ تب برطرف می شود. (سیاه دانه و عسل)

۲۹- عسل و درمان صرع ساده(سیاه دانه و عسل)

٭ مخلوطی از چای گل بابونه با کمی زعفران به هم زده و عسل اضافه کرده و میل نمایید.یا اینكه : صبح و شام یك لیوان آب عسل میل شودودر هنگام خواب بر روی یك لیوان آب گرم كه با عسل شیرین شده باشد۰ سوره جن بخواند و میل نماید

۳۰- عسل و بیماری مثانه

٭ از چای هسته ی میوه ی نسترن یا رزوحشی که کاملا پودر شده با کمی عسل مخلوط کرده و روزانه تا ۵ فنجان  بنوشید ـ توت فرنگی را له کرده به آن عسل اضافه نمایید و میل کنید. (سیاه دانه و عسل)

۳۱- عسل و درمان نقرس

٭ حدود ۲۰گرم موم عسل و صمغ کاج را گرم کنید. مقداری عسل به آن اضافه کنید ـ می توان به هم زده و از این ضماد روی تکه پارچه کتانی مالیده و روی شست پا قرار دهید و بد ین وسیله از درد و ورم مفصل کاسته می گردد. (سیاه دانه و

۳۲- عسل و درمان بیماری بیضه

٭ شامل: ورم ـ درد و سخت شدن بیضه می باشد. عسل را گرم کرده روی بیضه ها بمالید و یک قطعه پلاستیک روی آن گذاشته و مدتی به این حالت بماند. این عمل را چند مرتبه در روز انجام دهید.(سیاه دانه و عسل)

۳۳- عسل و عفونت چشم و ضعف بینایی(سیاه دانه و عسل)

٭ کمی عسل را با آب جوشیده ولرم مخلوط کرده ـ چهار تا پنج مرتبه در روز در چشم بچکانید. چشم خسته را با چای زازیانه و عسل چندین نوبت کمپرس کنید.

٭ تقویت بینایی: چای اكلیل کوهی(رزماری) یا افسنطین و زوفا را مشروط بر این که تمیز باشد با کمی عسل اضافه کرده روی چشم ها کمپرس کنید واین عمل را در روز چندین نوبت انجام دهید.

۳۴- عسل و درمان سرطان

*موم عسل را بر روی غده سرطانی گذاشته با پارچه ای آن را ببندد و هر روز آن را عوض كند ضمن اینكه صبح و شام نیز قبل ازغذا یك قاشق عسل میل نماید

*اگر غده (تومور) عمیق باشد_ مثلاَ در مغز _ توسط متخصص جراح شكافته شود تا به غده برسد سپس هر روز مقداری عسل طبیعی + غذای ملكه  بر روی آن گذشته شود ۰ به اذن الهی كم كم غده به تحلیل میرود .(این روش به تازگی توسط یك دكتر مصری به نام خالد الاودن كشف شده و مجرب است)

٭ یکی از شیوه های مقابله با سرطان یا پیشرفت آن این است که: صد گرم غذای ملکه ی زنبورعسل(ژله رویال) در هفته یکبار و به اندازه یک فنجان عسل طبیعی را صبح ناشتا ـ فرد مبتلا به سرطان به تدریج میل نماید.

٭ مخلوطی از عسل طبیعی و روغن سیاه دانه در ابتدای روز به بدن بمالد و یک ساعت قبل از خواب با آب گرم شستشو دهد.

٭ هویج را له کنید و با عسل طبیعی مخلوط نمایید وبا هر وعده غذا میل کنید.(سیاه دانه وعسل)

۳۵- عسل و درمان استفراغ

* گل میخك را جوشانده سپس با عسل شیرین كرده و قبل از غذا جرعه جرعه میل نماید

*مقداری عسل را درآب خنك حل نموده+لیمو ترش تازه ۰آرام آرام میل كند(خدادادی

تمام موارد ذیل از cdاستاد خدادادی گرفته شده است

۳۶- میكرب معده (هلیكو باكتر )

۳ روز (۷۲ساعت )فقط شربت عسل + لیموترش تازه میل نماید

۳۷- درد پریود(قاعدگی )

* دم كرده پونه +اویشن +عسل *  دم كرده دارچین +عسل

۳۸- عسل و معالجه عصبی شدن و اضطراب

شیر مغز بادام +عسل  (روزی ۳ لیوان )

۳۹- اوریون

استراحت كند وبه مدت ۳روز(۷۲ساعت )شربت عسل +لیمو ترش تازه میل كند

۴۰- تسكین درد كلیه

دم كرده پونه و اویشن +عسل

۴۱- سینوزیت و گرفتگی بینی

كمی عسل به چند قطره تنتور یا عرق نعناع اضافه كرده وهر ساعت چند قطره به هر بینی بچكاند۰ ضمن اینكه بخور گل بابونه نیز استنشاق نماید

۴۲- سكسكه

تمركز افكارش را متمركز كند و شربت خنك عسل  آرام آرام میل كند

۴۳- نقرس

دم كرده دارچین و زنجبیل + عسل

۴۴- عفونتهای مجاری ادراری

دو هفته غذاهای گیاهی بخورد و دم كرده لیمو عمانی + عسل میل نماید یا شربت عسل و لیمو ترش و مجاری را با آب و عسل شستشو دهد

۴۵- ویار شدید خانمها همراه با تهوع

شربت خنك عسل + یك قاشق چایخوری زنجبیل ساییده (خصوصا صبحگاه)

۴۶- رفع گلودرد و اختلالات حنجره

* غرغره آب وعسل * شب نخود را خیس نموده صبح مقداری آب آن را بایك قاشق عسل شیرین كرده میل نمایید

۴۷- معالجه عفونتهای شدید در بدن

۴۸ الی ۷۲ ساعت فقط آب و عسل + لیمو ترش تازه میل نمایدمی تواند به فاصله ۲ ساعت سیب هم میل نماید

۴۸- جهت سیاه شدن موی سر

۲۵گرم سیاه دانه را در یك كیلو عسل ریخته  و روزی دو قاشق مرباخوری میل شود

۴۹- تب و اسهال كودكان

شربت عسل +خاكشیر + یخ

۵۰ – خون ریزی دوران یائسگی

آب هویچ + عسل  (روزی ۳ لیوان ) دیگر نیاز به عمل جراحی نخواهد بود

اخطار : به كودكان زیر یك سال عسل داده نشود چرا كه امكان دارد موجب مسمومیت آنان شود.

منابع:

۱- عسل درمانی:  مؤلف دكتر مسعود هاشمی

۲- عسل و سیاه دانه : نوشته ی دکتر محمد دریایی

Cd -3 و کتاب ۱۵روز تا سلامتی ـ نوشته ی دکتر جمشید خدادادی

۴- عالج نفسك بالعسل والحبه السوداء  : خاد جاد

۵- سایتهای اینترنتی

 

تابش

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

حکم خروج بر حاکم کشوری (مسلمان و یا غیر مسلمان)‏ – 10

كشتن شورشگران، حكم نهائي با توجه به رواياتي كه بيان شد، روشن است كه خروج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *