فرهنگ و جامعه

قساوت و سنگدلی تا چند؟

نویسنده: عبدالخالق احسان

دردرازنای تاریخ بشریت، عده ی از طاغوتیان زمان به حدی قساوت قلب داشتند که قلب های شان از سنگ هم سخت تر بودند. طاغوت زمان ابراهیم علیه السلام آنقدر سخت دل بود که جوان برومندی چون ابراهیم را در آتش شعله ور انداخت.

طاغوت زمان موسی علیه السلام که به فرعون زمان مشهور است، نهایت سنگدلی را به نمایش گذاشت که پسران نوزاد را ددمنشانه از دم تیغ می گذرانید. طاغوتیان در زمان عیسی علیه السلام می-خواستند او را بدار آویزند. در دوران جاهلیت قبل از اسلام طاغوتیان، عرب دختران بی گناه و معصوم شان را زنده بگور می کردند.

همین طور در هر زمانی طاغوتان، فرعون ها و دیکتاتورهای می زیستند و خون مردم را می مکیدند و ملت ها را به خاک غم می نشاندند. درحال حاضر هم طاغوتیان و خدا بیخرانی هستند که بر ملت های اسلامی حاکم اند و برگرده ملت ها سوار بوده و به اشاره اربابان اسلام ستیزشان دمار از نهاد فرزندان ملت شان برمی کشند.

اگر همه این سنگدلان حاکم بر کشور های اسلامی را به معرفی بگیریم، مجال آن نیست؛ چه خوب است با استفاده از فرصت موجود و داغ بودن اخبار مربوط مصر، نکاتی را پیرامون سنگدلی حاکم مصر(حسنی مبارک) یاد آور شویم:

مدت هاست که ملت مسلمان و قهرمان مصر زیر سلطه ی دیکتارهای زمان قرار دارند که در چوکات نوکری و غلامی به انگلیس و آمریکا، ملت شان را مورد بی مهری قرار داده و دعوتگران مخلص و باایمان را روانه زندان های مخوفی کرده و خیلی از رهبران دعوت اسلامی را به شهادت رسانیدند. ودرین اواخر سی سال است که دیکتاتوری و قساوت قلب حسنی مبارک را تحمل کردند؛ اما اینک کاسه صبر شان لبریز شده و به جاده های شهرها ریختند و شعارهای مرگ برمبارک را سر می دهند؛ چند روز است که این وضعیت ادامه دارد.

اما هر روز حاکم دیکتاتور مصر سخت دل تر می شود، این همه جوانان، میان سالان و کهنسالان که شب و روز را در جاده ها سپری می کنند و در بین سرک ها در مقابل تانک های حکومتی نماز می خوانند، بازار های تجارتی بسته شده، اقتصاد مصر به بحران مواجه شده، مردم آرام و راحت نیستند و همه فریاد می زنند؛ حسنی مبارک از قدرت برکنار شود تا ما خودمان زندگی خویش را بسازیم.

اما قلب سنگ آسای مبارک نرم نمی شود، این همه مشکلات کشورش را نمی بیند، طوری برخورد می کند که گویا درین چند روز هیچ نشده؛ چون زندگی وخورد و نوشش راحت است. لذا نابسامانی های ملت خویش را نادیده گرفته و منتظر دستور صریح اربابش است. صبر می کند که همپیمانش اسرائیل چه نظر دارد؟ گویا تا هنوز نظر تظاهرکنندگان را نشنیده است، این نهایت سنگدلی و قساوت قلب است که یک حاکم کشور اسلامی دارد؛ چون از اربابش سالانه میلیونها دولار می گیرد تا به نفع او ملت خود را پایمال کند.

اما باید دیکتاتورها بدانند که ملت های مظلوم، خدایی دارند که همیشه از زور مندان و قلدران انتقام می گیرد؛ چنانچه از فرعون زمان موسی انتقام گرفت و به دریا غرقش نمود که حالا جسد محقر وزشت او عبرت همگان است. امروز هم مبارک و امثالشان از غذاب الهی فرار کرده نمی توانند، روز نابودی ذلتبار شان خواهد رسید، و آنگهی عذاب قبر و درروز رستاخیز، عذاب دردناک جهنم در انتظار شان زبانه می کشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی