یادداشت

محمد مرسی، نصرت سنت و رهبری امت

نوشته:‌ خالد ابراهیم
ترجمه:‌ عبدالخالق احسان

اگر خداوند برایم حیاتی بدهد؛ به نواسه هایم حکایت خواهم کرد که اولین رهبر مسلمان سنی به خانه کسی که اصحاب رسول الله را بدگویی می کرد، رفت و به عزت و سربلندی تمام، رضایت خود را از اصحاب رسول الله اعلان کرد؛ محمد مرسی رئیس جمهور مصر بود.

دومی لطمه ی که این قهرمان به آنانی که خیلی ها با ایشان مجامله می کنند، وارد کرد؛ قضیه سوریه بود که خواهان توقف خونریزی در سوریه و پاسخگویی به خواست های ملت آزاده سوریه، ضد نظامی که مشروعیتش را از دست داده است؛ شد.

محمد مرسی، بسا شائعات دروغین را نابود ساخت که گفته می شد، معاهدات پنهانی صورت گرفته و کینه توزان به اخوان المسلمین این شایعات را بدون دلیل نشر می کردند.

محمد مرسی با رضایت خود از صحابه و حمایت از انقلاب ملت سوریه، اکاذیب حمایت ایران از اخوان المسلمین را برملا ساخت که رسانه های مربوط به نظام سرنگون شده مصر آن را شایعه می کردند.

ایشان دروغ های همپیمانی امریکا با اخوان را نابود ساخت و در رأس هیئت سیاسی و اقتصادی به چین سفر نموده و بعد به ایران رفت و در آنجا به ضرورت توسعه دایره دولت های اعضای دایمی شورای امنیت تأکید کرد که متناسب با واقعیت دولت های امروزی باشد که این نیاز در وقت تأسیس شورای امنیت محسوس نبود. و نیز کشور کوبا را مورد ستایش قرار داد.

او با خود ستایی صهیونستی به مقابله پرداخته و با شجاعت از ملت فلسطین و حقوق مشروع شان حمایت نموده و ظلم و ستم زندانی ها توسط اشغالگران را محکوم نمود.

مرسی، پیامی به جهانیان داشت که اخوان المسلمین با کسی کینه و حقد ندارد؛ اگر چه آزار و اذیت زیادی هم متحمل شده باشد؛ لذا از دوران جمال عبدالناصر ستایش کرد که او از جمله مؤسسین جنبش عدم تعهدها محسوب می گردد.
این ادعا را که گفته می شد، اخوان با ارتش پیمان بسته نیز نقش بر آب کرد و شورایی عالی نیروهای مسلح را منحل نموده و اعلان قانونی مکمل را ملغی نمود.
خلاصه سخن این که محمد مرسی، صفحات درخشان و روشنی را در تاریخ مصر جدید به ثبت رساند؛ پس بر همه واجب است به تمام نیرو و قوت از ایشان حمایت نمایند.

می دانم که این مقاله و عنوان آن عده ی را ناراحت ساخته و می گویند: دیکتاتور جدیدی نسازید؛ اما برای شان می گویم:‌ دوستان مرسی و آنانی که او را به تمام قوت در دو دور انتخابات پشتیبانی کردند، حق دارند به این انتخاب نیک و شایسته خویش ببالند؛ چون این رئیس جمهور برای اعاده عظمت امت اسلامی و ملت مصر دست به کار شده است.

برای رئیس جمهور محبوبمان محمد مرسی می گویم:‌ خداوند ترا نیکبخت سازد، همانگونه که ما را خوشحال کردی و خداوند از تو راضی باشد همانطور که از اصحاب رسول الله اعلان رضایت کردی، برای سربلندی مصر و امت ما ادامه بده، قسم به ذاتی که مقادیر آسمان ها و زمین دراختیار اوست و ترا رئیس جمهور مصر کرد بدون این که بخواهی، مردانی برای حمایت از تو هستند که همرای شما مبارزه کنند؛ امید است آنان روشنایی چشمی برای شما باشند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن