یادداشت

مرد سیاه در کاخ سفید

نوشته: داعی بزرگوار شیخ عائض القرنی
ترجمه: عبدالناصر امینی

بدون شک پیروزی باراک اوباما برای اصحاب اندیشه قابل تأمل است. آیا جای تعجب نیست که فردی فقیر و مسکین از خانه ای کوچک در کینیای افریقا از ترس گرسنگی و مریضی، برای بدست آوردن لقمه نانی مسافرت می کند، تابعیت امریکایی می گیرد و با بدست آوردن پست های حکومتی به جایی می رسد که در انتخابات ایالات متحده شرکت کرده و ریاست جمهوری آن را بدست می آورد؟
آیا تاکنون در مورد این پیش‌آمد شگفت آور باخود کلنجار نرفته اید؟
تو را به خدا ! به من بگو، اگر پروفسور باراک اوباما به برخی از کشورهای عربی پناه می برد، وضعیتش چگونه بود؟ مطمئناً به علت اتمام مدت اقامت او را روانه می کردند و یا اینکه به خاطر منع قانونی از کشورهای مختلف طرد می شد.
واگر در حق او بسیارهم بزرگواری می‌شد، اجازه می داند که راننده تاکسی شود، نگهبانی مجتمع مسکونی را به عهده بگیرد و یا فروشنده‌ای ساده در بازار سبزی‌جات و حراج باشد.
اگر اوباما در بعضی از کشورهای عربی قدرتمند، مرفه و توسعه یافته که در خواب عمیق فرو رفته اند ـ «وتحسبهم أیقاظاً وهم رقود ونقلبهم ذات الیمین و ذات الشمال» وآنها را بیدار پنداری وحال آنکه در خوابند وما (برای رفع خسته‌گی) آنان را به پهلوی راست و چپ می‌گردانیم ـ چنین آینده اسفباری در انتظار او بود.
سبحان الله! یکباره و باسرعت فوق العاده‌ای، این کارگر ساده، جوان مسکین ومهاجر به ریاست بزرگترین وقویترین دولت جهان می رسد و رؤسای دنیا در مقابل او که رئیس ایالات متحده امریکا است با ترس از خشم و ابهت جایگاه او لرزه براندام بنشینند.
سبحان الله! امریکایی ها اصلیت آفریقایی، رنگ سیاه و پدر ومادر مسلمان او را فراموش می کنند و به این جوانی که تاکنون در قصر زندگی نکرده وهیج یک از آبا و اجداد او رئیس، وزیر و رهبر نبوده اند واو همواره مسکین و مسکین زاده بوده، به او می گویند: بفرما و کشور را رهبری کنو بر دولت و ملت حکم بران؛ اختیار سلاح هسته ای، اقتصاد جهانی، به دست توست و تو در این دنیای فانی تصمیم ابتدایی و نهایی را می‌گیری.
یکباره این جوان سیه چرده گدا، از کلبۀ کوچکی که جز یک تکه حصیر، چند استکان سفالی و کیسه‌ای آرد جو در آن یافت نمی شوداز جای بر می خیزد تا در مقابل کنگره‌ی امریکایی بنشیند ومراسم ریاست جمهوری را بجای آورد، حکومت ها را ساقط کند، رئیس تعیین کند و با ثروت و قدرت حکمرانی کند.
اگر دولتی مورد خشم او واقع شود بربادی به سراغ آن آمده است و وای برحال رئیسی که مورد رضایت او نباشد و کشوری که قرار جنگ با او بگذارد، باید به عزا بنشیند.
آیا تاکنون به این منطق و این سطح ترقی که باراک اوباما توسط آن به ریاست جمهوری امریکا رسید اندیشیده اید؟
آیا از فرمایشات امیر المؤمنین عمر بن الخطاب رضی الله عنه است نیست که می فرماید: «قسم به خدا اگر سالم مولی ابن حذیفه زنده می بود او را به خلافت بعد از خود می گماردم». سالم نیز سیاه رنگ، فقیر و مسکین بود، اما با این تفاوت که او مؤمن ومهاجر، حافظ دستورات کتاب الله و پایبند به حدود الهی بود. زمانیکه ابن أبزی ـ برده آزاد شده ومسکین ـ امیر مکه تعیین شد، حضرت عمر رضی الله عنه او را مورد خطاب قرار داده وگفت: من از رسول اکرم صلی الله علیه وسلم شنیدم که فرمود: «همانا خداوند متعال بوسیله این کتاب بعضی از اقوام را برتری می دهد و بعضی را فرو می‌نهد».
اکنون امریکا نیز بدون اینکه پی‌ببرد بعضی از تعالیم اسلامی را که احترام به انسان، شایسته سالاری، حق مشارکت عمومی، اجازه اظهار نظر و بدست گرفتن منسب شایسته است را دارد عملی می کند.[پرواضح است که امروزه دنیای غرب برای رسیدن به زندگی آرام وتوأم با آسایش خواسته و یا ناخواسته مجبور به تطبیق قوانین حیاتبخش اسلامی در برنامه ها و دستورات خود هستند. زیرا هرآنچه را تاکنون عقل و منطق ناقص ومعیوب آنان به عنوان قانون زندگی وضع کرده است، جز ویل و هلاکت و شکست مفتضحانه سود دیگری در بر نداشته است. پس آنان محتاج این دستورات زیبا هستند تا از قهقرای مرگ افکار وسقوط جاودانگی بدرآیند. (مترجم)].
خداوند متعال می فرماید: «یاأیها الناس إنا خلقنکم من ذکر و انثی و جعلنکم شعوباً و قبائل لتعارفوا إن اکرمکم عندالله اتقکم» ای مردم، ماهمه شما را نخست از مرد و زنی آفریدیم وآن گاه شعبه های بسیار و فرق مختلف گردانیدیم، تایکدیگر را بشناسید، همانا بزرگوارترین شما نزد خدا باتقوا ترین شمایند.
پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم می فرماید: «انسانها برابرند مانند دانه‌های شانه».
حضرت عمر فاروق رضی الله عنه می فرماید: «مردم را ازکی تابه‌حال به بردگی گرفته اید درحالیکه آنها را مادرانشان آزاد متولد کرده اند».
بدون شک برادران و همطرازان باراک اوباما در کشورهای عربی در صنف قهوچی، پیش خدمت، نانوا و رفته‌گر کار می کنند واگر یکی از آنها بخواهد مدیر مدرسه‌ ابتدایی بشود، گور خود را کنده است.
باری دیگر می‌گویم، برنده شدن باراک اوباما به ریاست جمهوری امریکا برای اصحاب اندیشه قابل تأمل است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی