عقیده

مهدی موعود به باور اهل سنت

به باور اهل سنت امام مهدی تا هنوز زاده نشده و هنوز در راه رسیدن به این جهان هستی است، و ما منتظر و چشم براه این امام سراسر عدل و دادگستری هستیم و رسیدنش نشانی از علائم قیامت محسوب می گردد.
و به باور شیعه این امام در سرای امام حسن عسکری و نرگس خاتون چشم به جهان گشود که با قدومش دل انگیزترین نغمه هستی را سرود و پیکر بشریت جانی دگرباره گرفت. آمد تا قبای عدل و دادگستری را بر تن جهان کند.
دشمنانی که از بیم برچیده شدن دستگاه جورشان، ولادت دوازدهمین خورشید را تاب نیاوردند پس با گماشتن مراقبان و خبرچینان و اعمال فشار، عرصه را بر امام عسکری تنگ کردند تا به ظن خود مانع ولادت آن وجود نورانی شوند و به خیال باطل، او را از صحنه روزگار محو کنند. پس به امر خدا برای حفظ گوهر وجودشان از زهر کین و عناد و رذالت و دنائت خودکامگان، ولادت پنهانی و زندگانی در پشت پرده غیبت آغاز شد تا آن لحظه موعود سر رسد.

البته در این مورد اتفاق نظر است که همه دنیا در انتظار ظهور مهدی موعود و منجی عالم بشریت از دستگاه جور است، همه او را می شناسند و منتطر دم مسیحایی او هستند.
او در نام و نام پدر همنام پیامبر و هم کنیه رسول خداست و در صورت و سیرت چون نبی خاتم است.
هدف فرج آن جناب موعود، نجات بشریت است وهر منتظر در انتظار نجات دهی آن‌حضرت اند.

الیته در یک اثری از امام مهدی در توقیع شریفشان به شیخ مفید می‌فرماید:
«ما را از ایشان (شیعیان) چیزی محبوس نکرده است، مگر گناهان و خطاهایی که از ایشان به ما می‌رسد و ما آن را ناخوش می‌داریم و از ایشان نمی‌پسندیم»
این حدیث می رساند که گناهان مان باعث تاخیر و مانع خروج آنحضرت از عالم غیبت است، پس باید بیشتر به طاعت روی آورد تا زمینه ساز فرج آن جناب موعود گردیم.
خدای متعال توفیق پیروی حقه از اسوه ای همه امامان دین نصیب امت اسلامی فرماید تا خوان عدل وداد بر جهان حاکمیت کند و بساط ظلم و استبداد از روی صفحه هستی برچیده شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن