دارالافتاء اهل سنت

مهره مار چیست و حکم استفاده مهره مار از دیدگاه اهل سنت

*سوال;*لطفا بفرمایید : مهره مار چیست ؟ حکم نجاست یا عدم نجاست آن چیست ؟ و استفاده از آن به صورت تعویذ چه حکمی دارد ؟

*الجواب باسمه حامدا مصلیا*
⬇️ ⬇️

⏪ الف : در برخی سایت های اینترنتی چنین آمده : مارهای نر وماده به دلیل وضعیت خاص آناتومیک خود ازشرایطی متفاوت برخوردار هستند تا انگیزه برای آمیزش را پیدا کنند و بر آن وضعیت فائق آیند و با این عمل ادامه بقاء یابند.خداوند متعال متابولیسم بدن مار را به گونه ای آفریده است که درطول سال یک ترشح استخوانی از جنس شاخ بر روی سر خود همانند پینه ترشح می نماید که دارای بیشترین بار مغناطیسی نسبت به سایر اجسام و اشیاء است و به صورت تک قطبی است که آن را به نام مهره مار می شناسیم .
مهره مار در مارهای نر بار مثبت و در مارهای ماده حامل بار انرژی منفی است که مانند آهنربایی متابولیک دو جفت را به سوی هم جذب نموده و مقاربت برای ادامه نسل را باعث می گردد . اندازه این مهره ها حدودا بین ۳ عدد لپه معمولی است . بعد از عمل جفت گیری این مهره ها از سر مار جدا شده و بر زمین می افتد .
برگرفته از سایت اینترنتی (www. jvahermarket.com )
⏪ ب : مهره مار پاک است زیرا فاقد حیات است .
⏪ج : استفاده از آن به عنوان تعویذ ، از لحاظ شرعی ثبوتی ندارد .

*منبع:*📚👇

۱⃣📖. الرد مع الدر : کتاب الطهاره مطلب فی أحکام الدباغه ۱/۳۹۴ المکتبه الحقانیه -. الرد مع الدر: قبیل فصل فی النظر و اللمس ۹/۶۰۱ المکتبه الحقانیه .

۲⃣📖. فتاوی نور علی الدرب لابن باز : ۱/۵۸ المکتبه الشامله .

۳⃣📖المفصل فی تاریخ العرب ۳/۱۶۷ المکتبه الشامله .

✅والله اعلم بالصواب✅

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی