یادداشت

مولانا عبدالحکیم استادی در قامت زیبایی

قلم‌فرسایی در مورد سیمای شخصیت‌های مذهبی و اخلاقی و مربیان تربیتی از زمان پیدایش قلم و قرطاس و بشر به رسمیت شناخته شده است. تاریخ بشر بخش اعظمی را به شرح حال بزرگ‌مردان اختصاص داده شده، اما قلم بنده قاصر از نوشتن برای قامت رعنای آن زیبادلِ زیباروی است.

*مولانا عبدالحکیم سیّدزاده* فرزند علامه سیّد عبدالواحد سیّدزاده *_(معروف به حضرت صاحب)_* از سلاله‌ پاکِ معلم اخلاق حضرت محمد مصطفی *(صلی الله علیه و سلم)* می‌باشد.
*حضرت استاد* انسانی متواضع، عالمی آگاه به مسائل روز و دوراندیشی فرهیخته می‌باشند. کسانی که به هر نحوی از ایشان کوچک‌ترین شناختی دارند، به دانش عمیق، فراسَت بالا و ضمیر روشنش اذعان ‌دارند.

*در میان شاگردانِ* ایشان مشهور است که روش راه رفتن استاد برگرفته از نحوه‌ی راه رفتن پیامبر (صلی الله علیه و سلم) می‌باشد که آن را از تکاپو در احادیث نبوی آموخته است. همیشه گنجه‌ی خنده بر لبانش نقش بسته است. به طلاب احترام می‌گذارد. خواسته‌های آن‌ها را گوش می‌دهد و برای رفع آن‌ها اقدامات لازم را انجام می‌دهد. همواره از منتقدین خود با چهره‌ی باز استقبال می‌کند.

*قلم و زبان* استاد در بیان حقّ و حقیقت گویاست. در بیان حقیقت و عقیده‌ی اهل سنت از هیچ کس و هیچ چیز خوف و هراسی ندارد.

*درس حدیث* استاد بسیار پر بار و جذاب است. همیشه سعی دارد در چهار چوب اصول فقهی اهل سنت و به دور از تعصب و تنگ‌نظری به احادیث نبوی عمل نماید. سالانه مشتاقان بی‌شماری از سرتاسر استان و استان‌های همسایه جهت فیض بردن از تدریس مشکاهِ شریف توسط مولانا سیدزاده به حوزه علمیه عین العلوم گشت رهسپار می‌شوند و عطش علمیِ خود را برطرف می‌نمایند. استاد آهسته آهسته و شمرده شمرده حرف می‌زند. هنگام سخنرانی احوال مخاطبان را رعایت می‌کند و طبق فهم آن‌ها سخن می‌گوید. در هر مجلسی که لب به سخن می‌گشاید تحسین حاضرین را برمی‌انگیزد.

*خدایا حضرت استاد را در پناه خود نگه دار!*

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن