یادداشت

مولوی صلاح‌الدین موحد؛ شهید بیدارگری و عدالت‎خواهی

نویسنده: مولوی عبدالناصر امینی– معاون اداری مدرسه دینی دارالعلوم کابل

خبر شهادت برادر بزرگوار مولوی صلاح‌الدین موحد، مثل صاعقه‌ای بر روان و جسمم اصابت کرد و لرزه‌ای بی‌سابقه وجودم را فرا گرفت. خدایا چه می‎شنوم؟! شهادت مردی از جنس نیکان، مردی که تبسمِ لبانش اولین میزبانی او با هر کس بود. مردی که چراغ چند مدرسه و مرکز دینی از تلاش و زحمات او درخشیدن می‎گرفت. مردی که سال‌ها رنج و محرومیت را در ولایت نیمروز تحمل کرد و لحظه‎ای از مردم خود دور نشد. مردی که برای مردم می‎زیست، انگار آمده بود که غمخوار مردم و جامعۀ محروم آن خطه و دیار باشد.

لحظات اول هیچ نمی‎توانستم این خبر را باور کنم. به جستجو شدم و از چند نفر دیگر خبر گرفتم. اما انگار که قضا و قدر الهی چنین مرتب شده بود که وی با نیک‌نامی و عزت به درجه شهادت نایل شود و از میان فرشیان رخت بربسته و همنشین عرشیان باشد.

مولوی صلاح‌الدین موحد امام‌جمعه محبوب نیمروز، پیر و مرشد جوانان و دلسوز آحاد جامعه بود. درد و رنج و محرومیت مردم نیمروز او را واداشت تا مردانه به میدان عدالت‎خواهی قدم بردارد و تا پای جان با غیرت و شجاعت بایستد. امروز نیمروزیان نه، بلکه تمام مردم افغانستان مردی بیدارگر و عدالت‌خواه را از دست دادند.

وقتی صفحه فیسبوک ایشان را مرور می‌کردم، دو جملۀ اخیرشان توجه‌ام را به خود جلب کرد: «برای آزادی لازم نیست زمین و آسمان را بخرید، فقط خـودتان را نـفروشــــید!» و جمله دیگر «پیگیری تحصن و مطالبات مردم شریف نیمروز در مسجدجامع مرکزی با حضور بزرگان و ریش‌سفیدان ولایت نیمروز. به امید موفقیت و تحقق عدل و عدالت». این دو جمله بود که عنوان “شهید بیدارگری و عدالت‌ خواهی” را برای این بزرگمرد انتخاب کردم.

خدایش بیامرزد. شهادتش مبارک و راهش پر رهرو باد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی