خانه / فرهنگ و جامعه / جوانان و نوجوانان / نامه ای سرگشاده به فروشندگان پوشاک زنانه

نامه ای سرگشاده به فروشندگان پوشاک زنانه

بوتیک داران مسلمان بخوانند

برادرارجمندصاحب مغازه، درود وسلام خدا بر شما
از خداوند بخشنده صاحب عرش عظیم برای جنابعالی خیروبرکت دررزق وعمری پربار جهت اطاعت وفرمانبرداری پروردگارآرزومندم؛ و الله تعالی همگی ما  را از زمره کسانی قرار دهد که در امر بندگیش تعاون وهمکاری دارند.
برادر ارجمند:هدف از ارسال چنین پیامی برای جنابعالی؛ تعاون وهمکاری در امرپرهیزگاری ونیکی است وآنچه مرا وادار به نوشتن این پیام نموده است،سهل انگاری برخی از خانمهای مسلمان است در پوشاک ولباس،امری که مخالف ندای پروردگاراست در این آیه که می فرماید:وزینت خویش را(همچون سر،سینه،بازو،ساق،گردن،خلخال،گردن بند، بازو بند)نمایان نسازدمگر آن مقدار(از جمال خلقت همچون،چهره و پنجه ی دست ها) وآن چیزها(از زینت آلات همچون لباس و انگشتر و سرمه و خضاب )که(طبیعتاً)پیدا و آشکارمی گرددو چارقد وروسری های خود را بریقه ها و گریبانهایشان آویزان کنند(تا گردن و سینه و اندام هایی که احتمالاًاز لابه لای چاک پیراهن نمایان می شود در معرض دید مردم قرار نگیرد) و زینت(اندام و ابزار)خود را نمودار نسازند.سوره نور آیه ۳۱
آری متاسفانه خانم هایی هستند که لباسهای کوتاه و نازک به تن نموده و در اجرای امر الهی کوتاهی می کنند و نصیحت پیامبر (ص) را فراموش کرده اند آنجا که ابن عمر روایت کرده که رسول اکرم(ص)فرمود:هر کس متکبرانه لباس را دنبال خود بکشد خداوند نظر مرحمت نسبت به وی نخواهد داشت.ام سلمه گفت:ای رسول خدا(ص)پس زنان با دامنشان چکار کنند؟ پیامبر (ص) فرمود: یک وجب آن را رها کنند،بعد ام سلمه گفت:دراین صورت گامهایشان ظاهرمی شوند،پیامبر (ص) فرمود: {برای حفظ پوشش } رهایی دامنشان تا یک ذراع باشد و بیشتر از آن نه.
می بینیم که زنان عصر اصحاب چنین حساسیتی نسبت به کشف عورت خود نشان می دادند!! به خدا قسمت می دهم که حال ووضع زنان امروزی ما چگونه است؟!
خداوند نسبت به تعاون وهمکاری بر پرهیزگاری و نیکی مارا سفارش نموده و می فرماید:((در راه نیکی وپرهیزگاری همدیگر را یاری و پشتیبانی نمائید ولی همدیگررادر راه تجاوز وستمکاری یاری و پشتیبانی نکنید.از خداوند بترسید بی گمان خداوند دارای مجازات شدیدی است.)) سوره مائده آیه ۲
برادر ارجمندم این پیام را برایت می فرستم وشمارا مخاطب قرار خواهم داد امیدوارم نسبت به امور زنان مسلمان جرأت وغیرت داشته باشید و همچنین نسبت به امور دین و تلاش مضاعف برای آن خداوند شمار توفیق عنایت فرماید.
امیدوارم تو یک تاجر و مغازه دار نمونه و سرمشق باشید و زندگی همیشگی آخرت را بر زندگی موقت دنیا برتری دهید ؛ آن تاجری که مال و خوراکش را پاک نموده وخود را جزءبندگان خوب خدا قرار داده است .
خداوند می فرماید((کسانی که می گویند :پروردگارا!همسران وفرزندانی به ما عطا فرما که باعث روشنی چشمانمان گردند،ومارا پیشوای پرهیزگاران گردان))سوره فرقان آیه ۷۴
آری آرزوی من این است که تو به گونه ای تجارت و بازرگانی نمائید  که برای سایر تاجران الگو و نمونه باشید،ومغازه و خرید وامکانات خود را پاک نموده و از هر چیزی که موجب خشم خداوند می باشد بپرهیزید.
شما تاجر عزیز و مغازه دار محترم باید این را بدانید که روزی در پیشگاه پروردگار حاضر می شوید،و از درآمد و مخارجت از تو پرسش می شود ، آن روز خداوند از آن مال و سرمایه ای که  اندوخته ای از تو می پرسد که از چه راهی آن را کسب نموده ای؟

دوست عزیزم : ندای خداوند را به یاد دار که می فرماید:(آنان را نگه دارید باید باز پرسی شوند) سوره صافات آیه ۲۴
آیا در آن روز سخت می توان عذر و بهانه آورد؟ هرگز .

پس آن تاجر و بازرگانی که لباس های لخت و عریان و مدل های غربی را وارد کرده  و مغازه اش را مملو ازمدل های فتنه انگیز می نماید و با عرضه این نوع لباس ها زنان مسلمان را به دام انحراف انداخته و اغلب آنان را با عسر و حرج  روبرو نموده است ، حتی برخی از زنان پاک دامن و مسلمان را که در جستجوی لباس پوشیده و اسلامی اند را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، آیا چنین شخصی در روز قیامت چه جوابی دارد که به بارگاه الهی عرضه نماید ؟! مطمئناً چنین اشخاصی که متاسفانه در جامعه اسلامی ما ! تعدادشان کم هم نیست در روز قیامت پشیمان خواهند شد ؛ ولی چه سود؟!!
اگر آن تاجر عزیز  مال و ثروت می خواهد پس چرا به وعده و مژده خداوند گوش نمی دهد، که می فر ماید:((هر کس از خدا بترسد و پرهیز گاری کند خدا راه نجات ازهر تنگنایی را برای او فراهم می کند وبه او از جایی که تصورش را هم نمی کند روزی می رساند،هر کس بر خدا توکل کند خدا او را بس است ))سوره طلاق آیه ۲و۳
حقیقتاًخدا کفیل و ضامن رزق و روزی پرهیزگاران است.
اگر آن فروشنده لباس های ناجور و عجیب و غریب  به این گمان خود را متقاعد نموده که خواست مردم و خریدارانش را لبیک گفته ، خداوند حقیقتی را برایش بیان نموده که عذر و بهانه اش را باطل می کند آنجا که می فرماید ((ای محمد (ص) اگر از بیشتر مردم پیروی کنی – و به ساز آنان برقصی – تو را از راه خدا دور خواهن ساخت))
((هنگامی که در حضور خد ا می ایستد هیچ حجت ودلیلی نخواهد داشت))سوره انعام آیه۱۱۶
خداوند چنین اشخاص مضر برای جامعه و بشریت  را اینگونه هشدار داده و می فرماید:
((بی گمان کسانی که دوست دارند گناهان بزرگ- فاحشه – در میان مؤمنان رواج پیدا کند و در این سمت و سو کار می کنند ، چنین کسانی در دنیا و آخرت شکنجه و عذاب دردناکی  نصیبشان خواهد شد وشما نمی دانید-عاقبت شوم وآثار مرگ بار اشاعه ی فحشاء در میان مردم را- سوره نور آیه ۱۹
برادرم ای کسی که طالب نجات ورهایی از عذاب خداوندی هستی ولی با عملکرد نامطلوبت از راه نجات فاصله گرفته ای : بدان که قطعاً کشتی روی آب حرکت می کند ، ولی اگر آبی وجود نداشته باشد روی خشکی نمی تواند راه بیفتد !! یکی از بزرگان به نام شیخ یافعی (رح)می فرماید:چه عجب که آتش و بهشت را شناختیم، ولی نه از آتش می ترسیم ونه عشق وشوقی نسبت به بهشت داریم!
زمانی که صفاتی همچون خوف ، شوق وحیا از میان ما  کوچ کرد،چه خیر و برکتی برایمان باقی خواهد ماند؟

برادرم ای فروشنده ی لباس های زنان مسلمان،ای کسی که از شما انتظاری جز این نیست  که خانم های مسلمان  را دررعایت پوشش اسلامی یار باشید نه بار !
ای کسی که قرار است خواهران مسلمانش را بیشتر از محارمش حمایت کند

ای کسی که خواهان نجات و رهایی در دنیا و آخرت می باشید
ای کسی که خواهان برکت در رزق و روزیت هستی ،و ای کسی که  می خواهی از فسق و فجور رهایی یابی

بیایید همه باهم در مقابل امواج توفنده و خیزش مدل های بیگانه وغربی ایستادگی کنیم و تمام دروازه ها را در مقابل دشمنان خدا ببندبم و نگذاریم از این راه مورد حمله قرار گیریم
رجاءپسر حیوه یکی از بزرگان با یادآوری مفهوم حدیث نبوی چنین می گوید :اگر می خواهید از عذاب خدا رهایی یابید، هر آنچه برای خود دوست می دارید برای مسلمانان نیز دوست داشته باشید، وهرآنچه را برای خود نمی پسندید برای دیگران نیز ناپسند شمارید، پس بمیر هرگاه که میل و آرزوی شیطانی بر شما چیره شد ، قطعاً در روزی که گام ها می لغزند، نسبت به شما هیچ گونه ترس و خوفی نخواهم داشت به شرطی آن که به سخنانی که گفته شد عمل کنید
آخرین سخن و پیام ما چیزی نیست جزحمد وستایش برای پروردگارودرود و سلام برمحمد وآل و اصحاب آن بزرگوار .

نویسنده:فهد بن عبدالعزیزالجطیلی/عنیزه
مترجم: حسن علی پور- سردشت

 

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

چگونه نوجوان دارای اعتماد به نفس بیشتری می شود؟

نویسنده: ا. کیهان نیا به جای فرزندانتان تصمیم نگیرید! ” مدیر مؤسسه زبان، پرسش نامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *