مطالب ویژه

نبایدهایی که نباید انجام داد

مترجم: خانم پریس بشیری نژاد

 

اغلب مقالات در خصوص اعمالی است که تمامی ما برای به حداکثر رساندن شانس دستیابی به موفقیت و سعادت، بایستی انجام داده و یا تجربه کنیم. با این حال همیشه برای رسیدن به تغییرات بزرگ نباید تنها اعمالی که باید انجام دهیم را مد نظر بگیریم. گاهی انجام ندادن برخی امور، بیشترین تأثیر را در زندگی مان ایجاد خواهند کرد. به عنوان انسان، ما همیشه یک حس درونی گریز از انجام کار داشته و همین احساس درونی به ما می گوید که برای دستیابی به نتایج مطلوب، اقدامی اولیه نیاز است.

اما از آن جایی که در دنیای پرمشغله ی امروز همیشه کار داریم، تراشیدن کار اضافی برای خود، تنها نتیجه ای منفی در بر خواهد داشت.

در میان ذهن های قوی، چندین مورد وجود دارد که با اجتناب از آنان در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین ها را در زندگی خود ایجاد می کنند. این اقدامات که افرادی با ذهن های قوی از انجام آنان اجتناب می ورزند عبارتند از:

 

۱-ساختن آشیانه بر روی گذشته:

افرادی با ذهنی قوی بر زمان حال و یا آینده ای نزدیک تمرکز می کنند. آنان می دانند که گذشته از کنترل شان خارج بوده و پیش بینی و برنامه ریزی برای آینده ای بسیار دور، همانند پیش بینی آب و هوای تابستان سال آینده در زمان کنونی است.

۲-ساکن ماندن و تغییر نکردن:

ساکن ماندن یکی از شرایط خطرناک زندگی انسان بوده که وی را از پیشرفت هایی که می تواند حین تلاش به دست آورد، باز می دارد. ماندن در یک حالت به معنای از دست دادن موقعیت ها و در کل از دست دادن زندگی است.

 

۳- گوش ندادن به نظرات دیگران:

تنها افراد نادان باور داشته که در تمامی موارد به اندازه ی کافی قابلیت دارند. یک ایده ی خوب، ایده ی خوب می باشد، خواه شما آن را به وجود آورده باشید، خواه دیگران. اجازه ندهید غرورتان بر شما غلبه کند. اگر کسی پیشنهاد خوب و جالبی داشت، حتماً آن را به کار گیرید.

 

۴- دوری از تغییر:

چیزی که تنها ذهنی قدرتمند قادر به فهم آن می باشد این است که تغییر در زندگی، مسئله ای اجتناب ناپذیر می باشد. بنابراین تلاش برای جلوگیری از تغییر، تلاشی بی معنی و تنها هدر دادن زمان و انرژی است.

 

۵- نگه داشتن ذهن به صورت بسته:

شما همه چیز را نمی دانید، حتی اطلاعاتی که باور دارید در برخی علوم از آن ها سررشته داشته نیز به طور قطعی درست نیستند. اگر ذهن خود را بسته نگه دارید، مانع از ورود اطلاعات جدید به آن خواهید شد. اگر قوه ی یادگیری را در خود متوقف سازید در واقع روند زندگی را متوقف ساخته اید.

 

۶ – اجازه دهند دیگران برایشان تصمیم بگیرند:

تنها شما باید در امور زندگی تان، شخص تصمیم گیرنده باشید، نه دیگران. چرا که با تصمیم گیری دیگران تنها مسئولیت زندگی خود را به عهده ی دیگران می گذارید، اما در صورت بروز شکست، تنها این شما هستید که بازنده است. اگر ریسک شکست را به جان نخرید، جرأت دستیابی به موفقیت را نخواهید داشت.

 

۷ – داشتن حس حسادت نسبت به موفقیت های دیگران:

اگر دیگران به موفقیت دست یافتند، بایستی خوشحال شوید. چرا که اگر آن ها توانستند موفق شوند پس شما نیز می توانید. موفقیت دیگران به هیچ وجه موجب کاهش احتمال دستیابی شما به موفقیت نخواهد شد. حتی اگر به هر دلیلی این امر اتفاق افتد باید به عنوان انگیزه ای برای پیشرفت در نظر بگیرید.

 

۸- فکر کردن به احتمال بالای شکست:

افکار ما چشم انداز ما را کنترل می کند و به دنبال آن چشم انداز ما، نتایج اعمال مان را کنترل می کند. افرادی با ذهنی قوی این موضوع را فهمیده و از آن به نفع خود استفاده می کنند. همیشه در زندگی احتمال شکست وجود دارد، اما تا زمانی که شما تنها شانس موفقیت را در نظر بگیرید، می فهمید که زندگی ارزش جنگیدن و تلاش کردن را خواهد داشت.

 

۹- احساس تأسف برای خود:

زندگی می تواند با سختی هایی همراه باشد. افراد صدمه می بینند و بعضی های دیگر می میرند. زندگی همه عشق و خوشی نیست. اما سؤال این است که آیا به اندازه ی کافی قدرتمند هستید که پس از شکست، دوباره از نو برخیزید؟

 

۱۰ – تمرکز بر نقاط ضعف خود:

گر چه کار کردن بر روی نقاط ضعف، نکات مثبتی نیز به همراه دارد، اما مهم آن است که بر روی نقاط قوت مان تمرکز داشته باشیم. شما با تسلط و پرورش مهارتی خاص، قادر به مقابله با نقاط ضعف تان خواهید بود.

 

۱۱- تلاش برای راضی نمودن دیگران:

یک عمل خوب، عملی است که به خوبی انجام گیرد، بدون توجه به قضاوت های مردم در مورد نتیجه ی نهایی آن. شما نمی توانید در آنِ واحد همه را راضی نگه دارید، اما همیشه می توانید بهترین ها را مدیریت کنید.

 

۱۲- سرزنش خود برای اموری که از کنترل شان خارج است:

افراد با ذهنی قوی، قدرت تشخیص مسائلی که قادر به کنترل آن بوده با اموری که از کنترل شان خارج است را دارند. و حتی از فکر کردن در خصوص چیزهایی که نمی توانند آن را مدیریت کنند، اجتناب می ورزند.

 

۱۳- صبور نبودن:

صبر تنها گونه ای از فضیلت نیست، بلکه خودِ فضیلت است. شکست بسیاری از افراد به دلیل عجول بودن آنان برای دستیابی به پیروزی است و با دیدن اولین شکست بلافاصله تسلیم شده و کنار می کشند.

 

۱۴-دچار سوء تفاهم شدن:

ارتباطات در هر سیستمی به عنوان کلید است. هنگامی که پای افراد به میان می آید موضوع کمی پیچیده تر می شود. در هر ارتباطی اگر مخاطب شما دچار سوء تفاهم شده به معنای آن بوده که پیام به درستی مخابره نشده است. افرادی با ذهنی قوی تمام تلاش خود را برای درک درست از صحبت ها انجام داده و دارای صبری فوق العاده تا روشن شدن سوء تفاهم ها می باشند.

 

۱۵- تکرار اشتباهات:

یک بار دچار اشتباه شدن مسئله ای طبیعی است، اما همان اشتباه را دوبار و یا چند بار تکرار کردن کار ذهنی خلاق و قدرتمند نمی باشد. سعی کنید از اشتباهاتتان درس گرفته و از تکرار آن بپرهیزید.

 

۱۶- ترس به دل خود راه دادن:

جهان می تواند مکانی ترسناک باشد، اما اکثر ترس های ما غیرمنطقی است. اگر دوست دارید کاری را امتحان کنید، ریسک انجام آن را به جان بخرید. اما اگر بترسید، بدانید که ترس از شکست به معنی آن است که موفقیت از شما بسیار دور می باشد.

 

۱۷- عمل بدون تفکر:

افرادی با ذهنی قوی می دانند که بایستی قبل از انجام هر عملی، موقعیت را بسنجند. قبل از هر کاری، ابتدا با تعمق در مورد آن فکر کرده و تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

 

۱۸-امتناع از دریافت کمک از جانب دیگران:

شما سوپرمن نیستید و نمی توانید تمامی کارها را به تنهایی انجام دهید. حتی اگر بتوانید، چرا این چنین خود را به سختی بیاندازید؟ اگر دیگران می خواهند کمک تان کنند، به آنان اجازه ی انجام آن را بدهید. فردی اجتماعی باشید. به ایده های دیگران گوش داده و نظاره گر روش انجام کارهایشان باشید. چرا که ممکن است چیزی یاد بگیرید، و یا شاید این شما باشید که بتوانید به آنان چیزی یاد دهد. این مسئله همان روند اجتماعی بودن بشر را می رساند.

 

لینک منبع انگلیسی: elitedaily.com

 

تابش

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی