مطالعات اسلامی

نظریات دانشمندان غربی درباره موسیقی

موسیقی انسان را در جهان جهل فرو می برد و قوه ی خیال بافی و غیر واقعی را در وجودش فعال می کند.
موسیقی موجب و سبب لذت نیست؛ چون فقط قوه خیال بافی را تحریک می کند و انسان از خیال های خویش لذت می برد و از واقعیت ها دور خواهد ماند.
بنابراین بیشتر مریضی ها از همین جا نشأت می گیرند و اینک به نظر بعضی از دانشمدان غربی درمورد موسیقی توجه فرمایید:
۱٫ دکتر آرنولد فریدمانی می گوید: یکی از عوامل مهم خستگی های روحی و فکری و سردردی ها عصبی، گوش دادن به موسیقی رادیو است مخصوصا برای کسانی که به موسیقی آن دقت و توجه می کنند.
۲٫ دکتر الکسیس کارل: ساز و آواز، کنسرت ها، اتومیل ها و ورزش های نامناسب نمی توانند جای فعالیت ها و کاری سودمند اجتماعی را بگیرند، رادیو نیز مانند سینما و موزیکال، کاهلی کامل به کسانی می بخشد که با آن سرگرمند بدون شک الکلیسم کارگران ما را از پا در می آورد و سر و صدای رادیو و سینما روحیه ی فرزندان را فلج می کند.
۳٫ دکتر اوریزن اسوت مارون می فرماید: هیجان بزرگ ترین عامل سکته های قلبی است، اغلب هنرمندان به علت سکته ی قلبی درگذشته اند از این معلوم می شود که هیجان حاصل از موسیقی تا چه حد خطرناک است.
۴٫ دکتر ربرت می گوید: اطفال در رحم مادر تحت تاثیر موسیقی قرار می گیرند و اگر مادر حامله، به موسیقی گوش دهد ضربات قلب طفل در رحم زیاد می شود و این حالت از ۶ ماهگی به بعد است.
۵٫ مجله روشنفگری درباره موسیقی می نویسد: وقتی که دختران و پسران آهنگ های مورد علاقه خویش را ترنم و می خوانند، سالن به لرزه می افتد، دخترها جیغ می کشند، به سر و صورت هم مشت می کوبند و غش می کنند و پسرها از هوش می روند.
۶٫ فیلسوف گویته معتقداست که: موسیقی از عزیز ترین، ولی نامطلوب ترین سر و صدا هاست؛ من سکوت را، بر دل انگیزه ترین نغمه ها ترجیح می دهم.
۷٫ کانت آلمانی عرض نموده است: موسیقی اگر از همه هنرها مطبوع تر باشد.؛ ولی چون به بشر چیزی نمی آموزد ، از تمام هنرها پست تر است.
۸٫ دکتر ولف آدلر می نویسد: بهترین و دلکش ترین نواهای موسیقی شوم ترین آثار را روی سلسله اعصاب انسان می گذارد. کشفیات او بر مردم امریکا تاثیر گذاشت که هزاران نفر از قول او حمایت و موسیقی را بر خود حرام نمودند و از مجلس سنای امریکا تقاضای کتبی کردند که از کنسرت عمومی جلوگیری کند.
۹٫ موسورسکی بیان نموه است: برای ما نه موسیقی لازم است، نه نقاشی و نه سنگ تراشی، شما و امثال شما ریاکاران و دروغ گویان پی کارتان باشید، ما احتیاج به افکار زنده و بیدار داریم.
۱۰٫ ویکتور هوگو می گوید: ما را از موسیقی خوش نمی آید علش این است که ما در دنیای رویا و احلام فرو می برد.
۱۱٫ ولتر فرانسوی می فرماید: وقتی که شعر خیلی چرند است، آن را به صورت آواز و موسیقی در می آورند.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی