کودکان

نقش كتاب در زندگی كودكان

كودك در ماه‌های اولیۀ زندگی با پاره كردن كتاب نوعی تخلیۀ انرژی می‌كند و پس از آن به آرامش درونی می‌رسد كه این آرامش برای او توأم با شادی خواهد بود و او در بزرگسالی می‌آموزد كه با كتاب می‌تواند به آرامش برسد و این در وی نهادینه می‌شود. خواندن كتاب هنگام خواب برای كودك این امكان را برایش فراهم می‌آورد كه تا او خواب آسوده‌تری داشته باشد. همچنین باعث ایجاد سؤالاتی در ذهنش می‌شود كه فكر كردن دربارۀ آنها و یافتن پاسخ‌شان، افزایش هوش و سطح هوشیاری را برای كودك به همراه خواهد داشت.
خواندن كتاب بر خلاف تماشای تلویزیون باعث ایجاد تمركز در كودك می‌شود و این تمركز برای كودك حس آرامش را به همراه خواهد داشت. همچنین خواندن كتاب‌های داستان برای كودكان باعث ایجاد حس مقایسه در ذهن كودك میان شخصیت‌های خوب و بد می‌شود و كودك با پیام داستان متوجه می‌شود كه همیشه شخصیت‌ها و خصلت‌های خوب پیروز هستند و همین امر سبب ایجاد ویژگی‌های مثبت در كودكان می‌شود. 
والدین گمان می‌كنند كه كودكان تنها به داستان‌ها برای گذراندن وقت گوش می‌دهند، اما این‌طور نیست، آنها ممكن است ساعت‌ها پس از خواندن كتاب به آن داستان فكر كنند و حتی خود را جای شخصیت‌های داستان بگذارند. 
كتاب خواندن برای كودك بسیار مفید است و ذهن آنها را پویا و حس اعتمادبه‌نفس‌شان را افزون می‌كند.

منبع: فصلنامۀ «ندای اسلام»- شماره 57- 58

سنی آنلاین
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی