شخصيت‌هامعاصرین

نگاهی به ویژگی های فردی و اخلاقی مولانا محمدانور سیدزاده

حضرت مولانا محمد انور سیدزاده یکی از علمای بزرگ و سرشناس منطقه ی بلوچستان بود، و در امر تزکیه ، تربیت ، عرفان و تصوف مهارت بالایی داشت، به مشکلات مردم و بیماری های روانی آنها توجه خاصی داشت، و به علاج و درمان بیماران از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد، مراجعات مردم از کل استان خیلی زیاد بود،
مولانا سیدزاده میهمان نواز و دست و دل باز بود، هرگاه عالمی در محضر مولانامی نشست مولانا دَر و پنجره ای از تعریف ، توصیف رسول اکرم صلی الله علیه وسلم، صحابه ی کرام، اهل بیت، امام مجتهدین و سلف صالحین از محدثین، مفسرین ، فقها و عرفای امت باز می کرد، و مولانا انور با یاد کردن یاد کردنی ها به ذوق آمده لذت می برد.
مولانا سیدزاده مطالعه ی زیاد و سعه ی صدر داشت و دریا دل و پایبند احکام شریعت و تابع سنت احمدی بود، و به هیچ وجه تعصات گروهی ، قومی و مذهبی را دوست نمی داشت، بر وحدت امت احمد تاکید می کرد.
مولانا تا آخرین لحظات زندگی پدر بزرگوارش حضرت مولانا عبدالواحد گشتی با تمام توان و همت خدمت پدر را انجام می داد، و همیشه در سفرهای حج و عمره در حالی که حضرت گشتی معذور و نیاز به خدمت زیاد داشت وَی را همراهی و خدمت می کرد.
مولانا محمد انور فردی آرام کم سخن و کاملاً بی آزار بود.
جنت آنجا باشد که آزاری نباشد
کسی را با کسی کاری نباشد
مولانا در یک سانحه رانندگی در مسیر سوران و پسکوه با لقای دوست پیوست رحمت های بی پایان پروردگار همانند باران بر مولانا باد.
بنا کردند خوش رسمی به خاک خون غلطیدن
خدا رحمت کند این عاشقان پاک طینت را
و این فاجعه ی اسف ناک را به شیخ الحدیث مولانا محمد یوسف حسین پور، مولانا سید عبدالحکیم سیدزاده، مولانا عبدالعزیز سیدزاده، مولانا عبدالکریم حسین پور و مولانا طلحه سیدزاده و دیگر دوستان و عزیزان تسلیت عرض کرده، امید و دعا است که پروردگار به ایشان توفیق صبر و اجر بی پایان عنایت فرمایند.
نویسنده: عبدالواحد قلندرزهی
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی