زن در اسلام

نگاه اسلام به زن

۱- دین مبین اسلام نسبت به زن، ترحم نشان داده و نفقه را از او ساقط کرده، نفقه فرزند و والدین و شوهر را از عهده زن ساقط کرده و حتی نفقه خودش را هم برعهده شوهرش قرار داده است.

۲- دین مبین اسلام نسبت به زن شفقت و مهربان بوده و حضور او را در نمازهای جمعه و جماعات ساقط کرده، زیرا امر شوهر و تربیت اولاد را در اولویت او قرار داده است.

۳- دین مبین اسلام نسبت به زن شفقت و مهربانی نشان داده و برای زن مهریه قرار داده، بطوری که اگر شوهرش بخواهد با او همبستر شود، باید تمام و کمال مهریه ی او را بپردازد و اگر تنها او را عقد نماید ولی خلوتی صورت نگیرد، شوهرش باید نصف مهریه اش را پرداخت کند.

۴- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربان بودە و اگر زنی بە عقد کسی درآمد و قبل از همبستری، شوهرش وفات کند، زن از شوهر ارث می برد.

۵- دین مبین اسلام نسبت بە زن مهربان است و سفارش می کند: اُمُّک اُمُّک اُمُّک، سه دفعه پشت سر هم بە احترام و اکرام “مادر” سفارش می کند و آنگاە در دفعه چهارم می فرماید: “ابوک”، “پدرت”؛ همه اینها احترام و اعتراف اسلام نسبت به زن را نمایان می کند.

۶- دین مبین اسلام نسبت بە زن احترام و مهربانی دارد و شهادت دادن زن در جنایات و خونریزی هایی را کە مشاهدە می کنند از او ساقط کرده و این بە خاطر رعایت احساسات زن می باشد.

۷- دین مبین اسلام نسبت بە زن مهربانی نشان داده و فریضه جهاد را از زنان ساقط کرده است.

۸- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربان بوده و فریضه حج را مادامی که محرمی با او نباشد، از او ساقط کرده است.

۹- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و تراشیدن چند تار موی را در مناسک حج از او قبول کرده و ثواب تراشیدن تمام موی سر را به او عطا فرموده تا جمال و زیبایی زن محفوظ بماند.

۱۰- دین مبین اسلام نسبت به زن شفقت و مهربانی نشان داده و وقتی که زن در عادت ماهیانه است، بخاطر مراعات حال او در این حالت و خصوصیات ویژەی این دورە، طلاق دادن او را از سوی شوهرش حرام کرده است.

۱۱- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و برای زن ارث بردن از شوهر و برادران و فرزندان و والدین قرار داده، علیرغم اینکه نفقه هیچکدام از اینها برعهده زن نیست.

۱۲- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و شوهر را موظف کرده تمام و کمال مهریه زنش را بپردازد، مگر اینکه زن با رضایت خودش مهریه را ببخشد.

۱۳- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و برای عقد کردن زن شهود و والدین را جزو واجبات قرار داده تا کسی نتواند اتهامی به ایشان و فرزندان او وارد کند.

۱۴- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و او را موجودی ارزشمند می داند و هر کس در راه محافظت از ناموس زن کشته شود را جزو شهید حساب کرده است.

۱۵- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و امر کرده وقتی وفات می کند، شوهرش یا زنانی مثل خودش او را غسل نمایند.

۱۶- دین مبین اسلام نسبت به زن مهربانی نشان داده و دستور داده که اگر زنی فوت نمود، در پنج لایە از کفن پیچانده شود؛ این در حالی است که کفن و پارچه مردان سه لایه است.

۱۷- دین مبین اسلام نسبت به زن شفقت و مهربانی نشان داده و به زن اجازه داده زمانی که شوهرش با او سازگار نباشد و او را طلاق ندهد، خود را از شوهرش خلع نماید.

امروزه دنیا از کدام زن صحبت می کند؟! کدام آزادی برای زن؟! می خواهند زن را از خانه بیرون بیاورند تا کرامت و شخصیت او را لکه دار کنند. او را می خوانند تا در مجالس رقص و پایکوبی حاضر شود و به بهای ناچیزی کرامتش را از او بگیرند و نام آن را نیز ترقی و فرهنگ و تمدن می گذارند.

ترجمه: عبدالله احمدی(شنۆ)
منبع: اینترنت

سوزی میحراب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی