خانه و خانواده

نگاه مثبت به زندگی

 

 

نگاه مثبت به زندگی، سجیه حسنه ای بوده که همواره انسان را به فراهم نمودن بستر مناسب برای تهیه برنامه منظم جهت اداره امور در زندگی سوق داده تا آینده بهتری را برای خویش در عرصه های مختلف نیز رقم بزند .

 

کسانی که نگاه خوش بینانه به زندگی خود دارند هر روز یک پله در زیست پیشرفت کرده و به تدریج، در قالب برنامه ریزی دقیق به هدف انتخابی خود در بلند

مدت نزدیک تر می شوند .

 

کتاب مقدس الهی ” قرآن ” به مسلمانان می آموزد که هیچگاه به نگاه منفی روی نیاورند، چون آن، یکی از عوامل راهبردی ایجاد بسیاری از مشکلات در زندگی انسان ها است، بلکه باید همیشه نسبت به خود و تحولات بر خاسته در بطن جامعه، نگاه مثبث داشت .

چنانکه خداوند متعال در سوره مبارک ” الضحی ” می فرمایند :

 

” و اُمّا بنعمه رّبک فحدّث ” .

 

” از نعمت های پروردگارت سخن به میان آور. ”

 

چه تصویر زیبایی قرآن از سوژه نگاه خوش بینانه

راجع به زندگی در قرن نخست هجری – قمری ارائه داده که تازه روانشناسان که یک قرن بیشتر نمی شود با خبر شدند که نگاه مثبت به زندگی، نقش خیلی کلیدی جهت برچیدن مشکلات روحی و روانی در زندگی آدمی ایفا می نماید .

 

سخن گفتن از نعمت های گوناگون اعطایی خالق هستی، همان نگاه مثبت به زندگی بوده که قطعا به آدمی انگیزه داده تا در چهارچوب خلق ایده های صحیح، درصد توانایی نقش آفرینیش را در زمینه های متنوع جهت احداث فضای سالم در بطن جامعه رشد دهد .

 

بنابراین، تغییر بنیادین درونی انسان در پرتو داشتن نگاه مثبت به زندگی بوده که کمک بر آمده فراوانی به او جهت تغییر بیرونی خواهد کرد، آنگاه بروز تحولات سره نوینی، جنبه خارجی به خود اخذ نموده و به شکل کلی بافت زندگیش را در بلند مدت نیز دگرگون می کنند .

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن