شخصيت‌ها

وینستون چرچیل

نخست وزیر وقت انگلیس ( وینستون چرچیل ) در سال ۱۹۵۵ میلادی از منصب خود استعفا داد !

ولی صرفنظر از استعفای چرچیل ، ایشان در خاطرات خود می نویسد : در یکی از روزها می خواستم خودم را برای اجرای مصاحبه ای به مقر بی بی سی برسانم ، سوار یک تاکسی کرایه شدم و هنگامیکه بدانجا رسیدم از راننده تاکسی خواستم که بمدت چهل دقیقه منتظرم بماند تا اینکه کارم تمام شده و برگردم ، ولی وی عذر خواهی کرد از اینکه منتظرم بماند و گفت : آقای عزیز مرا ببخشید که نمی توانم منتظرتان بمانم ، چون لازم است که خودم را به منزل رسانده و از طریق رادیو به بیانات وینستون چرچیل گوش فرا دهم !

از اینکه آنشخص مشتاقانه می خواست به بیانات من گوش فرا دهد خیلی خوشحال گشته و مبلغ ده جنیه را به وی دادم ، آنگاه با خوشحالی زیاد گفت : هم چرچیل و هم بی بی سی به جهنم ، همینجا منتظرت می مانم تا اینکه برگردی سرورم !

بر این باورم که این داستان نیازی به توضیح نداشته و بسیار رساست ، زیرا ثابت می کند که مردم همواره وضعیت معیشت خود را نسبت به هر چیز دیگری در اولویت قرار داده و کاری به هنر نمایی دیگران ندارند !

چرچیل یکی از قهرمانان جنگ جهانی دوم بشمار می آید ، اما بیش از این توانایی ادامه دادن به مسئولیت خویش را نداشت ، زیرا مردم از وی توقع داشتند که در زمینه های بهداشت و آموزش و کم کردن مالیات و برطرف کردن مشکلات راهها و ایجاد اشتغال و غیره بدانان خدمت رسانی کند و این توقعات هم تنها بواسطه بدست آوردن پیروزی در جنگ متحقق نخواهند شد !

چرچیل سخنان زیبایی دارد که هم اکنون برخی از آنها را نقل می نماییم :

۱ ــ تاریخ تکرار خواهد شد ، ولی نادانان به خوبی آنرا درک نکرده اند !

۲ ــ در هر داستان موفقیتی ، شخصی وجود دارد که تصمیمی قاطعانه و شجاعانه گرفته است !

۳ ــ از چیزهایی که باید در فکر آنها باشی شانه خالی نکن !

۴ ــ تاثیر و نفوذ حکومتها با مقدار برد توپ و تانکهایشان برآورد خواهد شد !

۵ ــ آنگاه که مادرت به تو می گوید : این کار را انجام نده و گرنه پشیمان می شوی ، غالبا سخنش درست از آب در می آید !

۶ ــ کمتر پیش می آید که نیکی و بزرگی با هم ، در شخصی وجود داشته باشند !

۷ ــ در صورتیکه بخواهی کلیه سگها را از سر راهت برداشته و یا صدایشان را خفه سازی ، هرگز به هدفت نخواهی رسید !

٨ ــ هر ملتی به حکومتی دست خواهد یافت که لیاقتش را دارد !

۹ ــ هر گاه آگاهی سیاسی ملت بالا رود با دقت حکومت خود را زیر نظر گرفته و در صورت کار آمدی آن ، وی را تایید و موقع ناکار آمدی نیز ، به وی ( برو به جهنم ) می گویند !

نویسنده : ادهم شرقاوی
مترجم : امید سلیمانی ـــ بانه

سوزی میحراب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی