یادداشت

پاسداران امانت صداقت و راستی!!

نویسنده: احمدضیاء رحیمزی

سالها قبل در دیار هجرت، هنگامی که در آغازین مراحل کار رسانه یی خود قرار داشتم، شعری از شاعر اردو زبانی بدستم افتاد که نمی دانم چرا، خیلی مرا بخود جذب کرد؛ مفهوم ابیاتی که یافته بودم این بود: “ما دیروز هم پاسداران امانت صداقت بودیم و ما امروز هم از حقیقت رو بر نخواهیم تافت، ما ستاره گان درخشنده صبح خواهیم گشت ولی هیچ گاه تاریکی ها وظلمت ها را قیادت و رهنمون نخواهیم گشت!”.

در آن زمان هر چند این ابیات مرا مجذوب ساخت ولی توجه چندانی به آن نکردم، در کشمکش روزگار، چندین بار این ابیات در ذهنم گنجید، ولی وقتی هفته گذشته با جمعی از دوستان گروپ رسانه یی اصلاح از ولایات مختلف، گردهم آمدیم، یکبار دیگر این شعر بیادم آمد و تا ختم مجلس و محفل، معنی و مفهوم این چند بیت مختصر بار بار در ذهنم خطور می کرد!

آری! وقتی در بین تجمع اعضای گروپ رسانه یی اصلاح، جوانان تازه بپا خاسته ایرا مشاهده می کردم که توانسته اند به بازوی همت توانای خود و با حمایت ناچیز مالی مردمی، برای ایجاد یک رادیوی اسلامی و اصلاحی در ولایات مختلف کشور تلاش بخرچ دهند و یا هم در یکی از سنگرهای دیگر دعوت رسانه یی در گوشه ای از خاک این کشور، بدون در نظر گرفتن اندک ترین امتیاز مادی، سرگرم مبارزه علیه تجاوز سرسام آور فکری و فرهنگی استعمار گران غرب اند، نا خود آگاه اشک از چشمانم سرازیر شد!

بار خدایا! این است جوانانی که در سده بیست ویکم میلادی ،که کسی جز پرداخت پول حرفی بر زبان نمی راند، در این کشور فقیر وجنگ زده ،تلاش دارند تا با استعمار گرایی و دین ستیزی، مقابله کنند و برای اقامه دین الهی در این سرزمین و برای گستردن فرهنگ ناب و اصیل اسلامی در این مرز وبوم، سنگر رسانه های اصلاح را گرم نگه دارند.
با دیدن این تجمع جوانان، روزگاری نیز بیادم آمد که یک دهه قبل از امروز قیادت جمعیت اصلاح بنده را موظف تحقیق روی ایجاد یک رادیوی اصلاحی ساخت.

صادقانه بگویم در آن زمان خودم با وجود تجربه کار چندین ساله در عرصه رسانه ها، زیاد متیقن نبودم که بتوانیم در این موجی از فساد و بیراه روی، یک رادیوی دارای اصالت دینی و اسلامی را آن هم در پایتخت کشور و بدون داشتن سرمایه هنگفت مالی و پشتوانه خارجی، موفقانه راه اندازی نماییم، ولی چه عجب که با گذشت یک دهه، نه تنها رادیو صدای اصلاح کابل، امروز یکی از موفق ترین رادیو های دینی و مردمی شناخته می شود، که رادیو های اصلاح در ننگرهار، کندز،بغلان و بلخ هم یکی پی دیگری توسط همین جوانان آزاده و با ایمان و با جمع آوری اعانه از مردم مسلمان و متدین محل، راه اندازی کردند و دارند هر کدام مسیر موفقانه خود را نیز طی می کنند!

از سوی دیگر این امر نیز بذات خود جالب است که در این گیر و دار مادیات و دالر بازاری، باز هم مردمی پیدا می شوند که می خواهند پیام دین الهی را بشنوند و در راستای رسانیدن آن به دیگران وسیله شوند، در عصریکه فساد بحر وبر را آغشته ساخته، مردم متدین و با همت ولایات مختلف کشور، برای تقویت بنیه مالی نشرات رسانه های اصلاح و بخصوص رادیوهای اصلاح، تلاش می ورزند و هر کدام قصد سبقت جویی بر دیگری در این راستا را دارند!

این جاست که باید متیقن شد که ملت مسلمان افغانستان هنوز زنده است و سرسختانه نفس می کشد تا زنده بماند و نباید فراموش کرد که هر کار مردمی و هر حرکتی که اساس و پایه های آن را مردم ساخته باشند، نه تنها موفق است، بلکه توانایی مقابله با هر گونه چالش و آزمون را نیز دارد.

و به این ترتیب بار دیگر تکرار می کنم که :”ما دیروز هم پاسداران امانت صداقت بودیم وما امروز هم از حقیقت رو برنخواهیم تافت، ما ستاره گان درخشنده صبح خواهیم گشت ولی هیچ گاه تاریکی ها وظلمت ها را قیادت و رهنمون نخواهیم گشت!”.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن